Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogyan lehet segíteni egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet segíteni egy rejtőzködő melegnek? Kell egyáltalán? HOSSZÚ!

Figyelt kérdés

Egy volt osztálytársamról van szó, két és fél évig padtársak voltunk. Biztos vagyok benne, hogy meleg. Kilencedikes korunkban utalgatott is erre-arra, sőt burkolt ajánlatot is tett, de akkoriban nem voltam jóban magammal, így ezt kikerültem. De azt mindig láttam, hova téved a szeme a szünetekben. Az a gond, hogy egy hihetetlenül szociofóbiás emberről van szó. Annak idején is az én közbenjárásommal barátkozott össze az osztály többi tagjával. Csendes, eszes, a szövege is nagyon jó. Öltözködni is tud. A gond, hogy nagyon szigorú, teljesítmény központú, mondhatni maradi családban nevelkedett mucsaröcsögén. Tényleg nagyon érdekli, mit gondolnak róla mások, érzékeny az ilyesfajta ingerekre, és szó szerint retteg attól, hogy valaki rosszat gondoljon róla. Többnyire ez az oka a fóbiájának. Fél is a kihívásoktól. A helyzet vele az, hogy nem ismer más melegeket, és szülői gondviselésnek hála hozzájuk közeli városban OKJ-s képzésre jár. //- Nem egy jó szakma; képes is lenne, szeretne egyetemet végezni, de a szülők nem akarják távol tudni, anno beszéltem vele erről -// Már elvan döntve, hol fog dolgozni; valamint az is - szülők szerint örök szűz és az is marad -, hogy otthon fog lakni. Ő ebbe beletörődött. De nemrég találkoztam vele, és nagyon nem találja a helyét a világban. Igencsak rossz passzban volt, bevallása szerint hihetetlenül magányos és depressziós. Látszott is rajta. Valamint a megfelelési vágya odáig fajult, hogy teljesen átveszi annak az embernek a stílusát, akivel éppen beszélget, és általa menőnek számító emberekkel után fut.

Lehet, hogy ez nem tűnik súlyosnak. Nehéz érzékeltetni. De egy olyan tutyi-mutyi emberről van szó, aki biztos nem fogja kimozdítani a saját életét. Biztos mindenki ismer ilyeneket. Ha valahogy ráveszi magát arra, hogy másokkal beszéljen, akkor azokkal könnyen megkedvelteti magát, mert tényleg jó a beszélőkéje és nagyon jó szándékú. De képes inkább két évig a padjában kuksolni egyedül, mintsem, hogy köszönjön bárkinek is. Valószínűleg egyáltalán nincs kibékülve azzal a ténnyel, hogy meleg. Tud róla, vagyis nem látens, de olyan, mintha egyszerűen nem akarna róla tudomást venni. Ilyen esetben, mit lehet tenni? Nagyon féltem, hogy 40 évesen ő lesz a faluszéli szűz, aki még mindig a szüleinél lakik. Sajnos ott, nagyon vidéken az olyanok az esetek többségében melegek.

Régen adott a szavamra, és ahogy ezt látom, ez mit sem változott. Ha csak bevallanám neki, hogy meleg vagyok akkor ahogy ismerem, a reakciója az lenne, hogy ő ezt elfogadja és nincs vele semmi baja. Kérdezgetne, téma lezárva. De sejti, - szinte tudja - hogy meleg vagyok, sejtettem vele anno. De ez nincs kimondva, és nem egy könnyen kiismerhető ember vagyok.

De ahogy mondtam, tényleg nem akar tudomást venni magáról. Nem gyakran találkozunk, most pénteken majd eljön egy buliba. Az, ha adnák neki egyetlen egy jelet arról, hogy tudom róla, biztos vagyok benne, és nincs vele semmi gondom, szerintetek segítene bármit is? Rámenősen nem lehet, mert behúzódik a páncéljába és ott is marad.

Nem tudom, miért ennyire szívügyem. Annak idején - amikor még nem voltam jóban azzal, hogy vagyok ami vagyok - gyengéd érzelmeket tápláltam iránta; ezért gyűlöltem is őt is, és magamat is valahol. De nem szeretném, ha csak beletörődne a dologba, hogy ő otthon marad a kis egyszerű munkájával, a szüleinek és rokonainak, szomszédainak elvárásainak megfelelve. Még mindig szeretne egyetemre járni, de nincs megengedve. Csak azt szeretném, ha elfogadná magát és engedné, hogy a világ kinyíljon előtte. Élné az életét, élezné a fiatalságát - itt pl nem a szexre gondolok elsősorban. A városi életet nagyon élvezi. Szerintem sokkal jobb lenne neki, mint most. A barátait a szülei jelölték ki neki; a húgai barátaival megy el szórakozni néha. Ahogy mondtam, OKJ-s képzésre jár. Mesélte, hogy amikor rossz volt a teljesítménye, vagyis nem tanult, az anyja eltiltotta a laptopjától, ami diákmunkás pénzből 19 éves fejjel vett magának.

Köszönöm a válaszokat. Az is válasz, hogy ne avatkozzak be mások dolgába, mert lehet nem kellene. 100%, hogy meleg. Anno egyik legjobb barátom volt, ismerem mint a tenyerem. Szerintetek próbáljak segíteni neki, és ha igen, hogy?



2017. márc. 5. 03:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még szereted.

Beszélgessetek, talán most jött el az ideje.

2017. márc. 5. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire jó viszonyotok van, nyugodtan bele avatkozhatsz és segíthetsz neki. Legegyszerűbb és kézenfekvő megoldásnak az tűnne, ha ezt a kisregényt - amire most reagálok - nem velünk, hanem vele tudattad volna. Pont így, ahogy leírtad. És erre még van esélyed. Kívánom, hogy merd meglépni! Sok szerencsét hozzá!
2017. márc. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 teencurious ***** válasza:
100%

Legyél te az a férfi aki változtat az életén! Először is vald be ,hogy meleg vagy és vonzódsz hozzá, hívd el randira. Mutasd meg neki,hogy megbízhat benned. Aztán mozdítsd ki a komfort zónájából. Állítsd apró kíhivások elé amitől siker élménye lesz. Beszélgess vele rengeteget,adj neki tanácsokat, nyílj meg neki. Segíts neki élvezni az életet , csinálj magatoknak programokat. :)

Nekem ha a szüleim megmondnák,hogy mit csináljak a tanulmányaimmal kapcsolatban biztos frászt kapnék. Szerintem ha elég bátorsága lesz akkor ő is ellen fog állni,mert a saját jővőjéről van szó.

Tanítsd meg neki,hogy ne érdekelje azt,hogy más mit gondol róla. Hanem ,hogy ő mit gondol magáról. Ne függjön más emberektől.

De a lényeg,hogy állj mellette mindenben ,mert ezek elég nagy lépések a számára és könnyebb úgy véghezvinni őket,ha egy olyan ember áll mellette aki szereti, törődik vele és úgy elfogadja ahogy van.

Sok sikert!:)

Majd írj a fejleményekről.:)

2017. márc. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Segíts neki mindenképp. Rejtőzködő melegként, falusiként óriási terheket hordozhat ez a fiú.

Jó lenne azt tudni először, hogy ő elfogadta-e már saját magát. Ha el, akkor mindenképp beszélj vele.

2017. márc. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Nemi identitása kérdésbe nem kell beleszolni, azt önmagában kell lerendeznie. A megfelelési kényszerbe meg a többibe viszont már bele kéne.
2017. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Fuuba zmegmijenahalyais
2017. márc. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
beszélj vele!
2017. márc. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Hát 19 éves koromba jött el nálam is az a pont amikor azt mondtam, hogy nem akarok megfelelni mindenkinek csak magamnak, nem érdekel senki, csak hogy én boldog legyen.


Értesd meg vele, hogy semmi más nem fontos csak az ő boldogsága, ne akarjon megfelelni mindig mindenkinek. Ismerek ilyen 30 évest is, mindenkivel kijön és mindenkinek meg akar felelni, nem kell. Szeressenek úgy ahogy vagyok, ne azért mert barátnőm van. Ne azért, mert olyan álarcot veszek fel amilyet szeretnének.

2017. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a történetet olvasva úgy gondolom, hogy a melegség a legkisebb gondja ennek a srácnak. Mi az hogy a szülei döntik el hogy mit tanuljon, vagy egyáltalán mit kezdjen az életével. Felnőtt ember, nincs joguk beleszólni, és ha tanulni akár igenis tanuljon, és élje az életét úgy ahogy neki jó, És ne mások elvárásainak akarjon megfelelni, mert ez az ő élete, nem a szüleié vagy bárki másé. Igenis álljon a sarkára és küzdjön a céljaiért. Ehhez viszont minden támogatásra szüksége lesz, ezért próbálj neki segíteni amiben csak tudsz. Próbálj meg vele nagyon komolyan beszélni, hogy álljon ki magáért, És ne hagyja hogy mások befosásolják, mert ezzel akár az egész életét teheti tönkre. Mindenképpen próbáljon a szüleiről leválni, költözzön külön, tanuljon, dolgozzon, mert amíg velük él soha nem lesz önálló. Sőt szüksėg esetén akár szakember segítségét is próbálja meg igénybe venni, mert ezek alapján, nagyon könnyen elképzelhető, hogy egyedül nem fog tudni megbírkózni mindezzel.

Azzal meg, hogy esetleg meleg az égvilágon semmi gond, viszont ezt is valahogy meg kéne vele értetni.

Ezért is szerencse, hogy van egy ilyen nagyon jó barátja, aki ennyire a szívén viseli a sorsát, mert így talán könnyebben le fogja tudni küzdeni az akadályokat, ehhez viszont nagyon komoly segítségre lesz szüksége a személyedben. Ezért is támogasd mindenben amiben csak tudod, de attól tartok így sem lesz könnyű.

Én mindenesetre nagyon szurkolok, hogy sikerüljön jobb belátásra bírni.


Üdvözlettel: egy meleg

2017. márc. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 wrestler56 ***** válasza:
100%
Szia! Azért szívügyed, mert szereted. Őszintén aggódsz érte. Nemes lélek vagy. 3. és 9.-es nagyon jól leírta, mit kell tenned. Azért írok, h megerősítsem őket. Kitartás, Cimbim, jó lesz.
2017. márc. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!