Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A Skandináv országokban, a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Skandináv országokban, a Benelux államokban, Írországban, Kanadában és a többi olyan nyugati országban, ahol pl van melegházasság, mennyivel elfogadóbbak az emberek a melegekkel szemben?

Figyelt kérdés

És milyen gyakori és elfogadott az, hogy pl meleg párok kézen fogva sétálnak, nyilvános helyen csókolóznak stb?


Csak mert pl én 3. éve Budapesten tanulok és itt nem sok ilyen láttam eddig, de nem szeretném a jövőbeli kapcsolatomat olyan szinten bezárni, hogy ki sem mehetünk otthonról/a kollégiumból... Azt hiszem ez érthető.


Kíváncsi vagyok, hogy erre hogyan reagálnának Magyarországon, ill. egy fejlett nyugati országban?


2017. szept. 24. 00:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Azért tűnik elfogadóbbnak, mert amíg Magyarországon és az EU keleti perifériaterületein a lakosság 60-70%-a elutasítja a melegházasságot és rengeteg a homofób, addig ezekben az országokban legalább ennyien támogatják.


Nem tudom, hogy milyen ott az ezzel kapcsolatos helyzet és hasonlók, de azért azt olvastam, hogy az ottani szélsőjobbos csoportoknál előfordul, hogy a menekültek/migránsok/muszlimok ellen a melegek védelmében lépnek fel.


Szóval nem gondolnám, hogy ugyanolyan.

Amúgy az értelmiségi emberek Magyarországon is eléggé elfogadóak, nem ezzel van a baj, mert a személyes környezetem ilyen és tényleg semmi nem változott azokkal, akik tudják, hogy meleg vagyok.


De sajnos ott vannak az olyan primitív emberek, mint te és hát igen, nem nagyon akarom, hogy ezért testi vagy lelki sérüléseket okozzatok nekem vagy a jövőbeli páromnak a barbár viselkedésetekkel, ami esetleg ellenem vagy a jövőbeli párom ellen irányulhatna.


Amúgy biztos a svédeknél minden nőre nikábot kényszerítenek azok a nagyon vallásos muszlimok, akik amúgy nőket erőszakolnak.

Hát igen, milyen borzasztó is ez!

(Mindemellett persze értem a problémákat, de azért na... Ne túlozzunk.)

2017. szept. 24. 00:49
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Elfogadobbak igen, hollandiaban pl ha elmondod h melegvagy azon vannak meglepodve h miert erzed szukseget h mond, ez teljesen termeszetes.

De itt ne varj komoly valaszra, sok homofob es nyugatelleno van akik mindenben csak a rosszat latjak. Felreertes ne essek, egyik se jobb a masiknal se mi se nyugat se semmi..de nemkell feltuntetni a myugatot mint valami verengzo vadallat, mi we vsgyunk jobbak. De teny h a fejletteb ordzagokban (mert azok karis tagadni) elfogadobbak az emberek es a politika, az h ennek a migracios hullammal kapcsolatban mik a hatranyai mas tesza

2017. szept. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Hollandiában élek itt ha valaki beszól egy melegnek (ami szinte soha sem történik meg) rögtön a címlapok elejére kerül. Nem rég törént egy incidens, amikor egy melegpárt megtámadtak...


Az egész ország felkapta a vizet.

[link]


Rengeteg transznemű van ... igazából senkit sem érdekel a másik szexuális beállítottsága, max pár itt élő muszlimot, akik legszívesebben minden meleget megköveznének :D kb ennyi...

2017. szept. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Azért,mert jólét van.

Ha jólét van,az emberekben van tolerancia,empátia.

Jut időd a másikra is figyelni.


Szerintem itthon is sokkal elfogadóbbak már a melegekkel kapcsolatban.

Már nem számít olyan érdekes dolognak tudati szinten,max abban van még elmaradás,hogy fizikális még nem szoktak hozzá az emberek a látványhoz,hogy pl kézenfogva mennek párok az utcán és hasonlók.


De 20 éve mondjuk még a magyarok több,mint fele azt hitte,hogy betegség,vagy hogy melegek csak a nagy városokban vannak,faluban nincsenek,és hasonlók.


Idővel szerintem keleten is valamivel toleránsabbak lesznek az emberek.A mai 10-en évesek pl ha szülők lesznek már nem fognak pszichológushoz menni azért,mert meleg a gyerekük,mert nekik ez már teljesen természetes,hogy ilyen is van,és benne van a pakliban,hogy a gyerekük is lehet az.

2017. szept. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Németországban élek (Köln) és itt teljesen elfogadott, ha valaki meleg. A leszbikus párok ölelkezve, kézenfogva mennek az utcán és meg is csókolják egymást, bár ebben a kultúrában a hetero párok se smárolnak az utcán, itt ez nem illik. Meleg fiúpárokat is láttam már ölelkezve andalogni, de ez ritkább. Teljesen elfogadott melegnek lenni, és a gyerekek is azzal a tudattal nőnek fel, hogy ez normális dolog.
2017. szept. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Béla211 ***** válasza:
80%

Amúgy mi a párommal minden hova együtt szoktunk menni kettesben Magyarországon.Meg együtt is élünk ezt tudják a munka helyünkön is. Igaz nem fogjuk meg egymás kezét az utcán meg nem csókuljuk meg egymást ,mert nem akkarunk provokálni. De szerintem már itthon sem olyan rossz a helyzet mint amilyenek sokszor lefestjük.

Pl nyaralni Magyarországon szoktunk mindig franciaágyas szobát veszünk ki és még senki nem mondta ,hogy nekünk nem adnak ki szobát.

Ja és a strandon is egy pléden szoktunk feküdni...

Amúgy a legtöbben akik gyűlölködnek itthon a melegek miatt azok is csak a hátad mögött teszik nyíltan a szemed be nem merik mondani itthon sem.

2017. szept. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Örülök a kommenteknek, főleg az utolsónak! Tényleg, 15 éve még nagyon ciki volt ez a dolog, nem mondom, hogy magamutogató lettem volna bármikor is, de mégse sétálnék kéz a kézben egy fiúval az utcán, mert itthon ez még nem nagyon elfogadott. Inkább azt kezdem érezi, hogy az "otthon azt csinálsz, amit akarsz" szemlélet kezd általános lenni, amit próbálok nyomatni lassan húsz éve. De a malmok bizony lassan őrölnek, az öregek meg lassan őrülnek, tehát azért van remény arra, hogy a melegség elfogadott legyen.

Senki ne értsen félre: akkor sem fogok életem társával kézenfogva járni a körúton, ha az engedélyezett lesz, talán az egyénre szabott szemérem határozza majd meg, hogy kinek mit szabad csinálnia és ki mit enged / engedhet meg magának. Ezt értse mindenki úgy, ahogy akarja...

2017. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!