Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha a melegek összeházasodnak,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a melegek összeházasodnak, akkor hogy döntik el hogy ki lesz pl Nagy Istvánné vagy Erdei Gáborné? 18f

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Megtartják a saját nevüket, vagy egyszerűen felveszik a másik vezetéknevét akár a sajátjuk mellé. Sok opció van.
2017. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Egyik se lesz né hacsak nem két nőről van szó.
2017. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Senki nem lesz -né, mivel nem nőkről beszélünk, Nagy István és Nagy Gábor, Erdei Gábor és Erdei István, vagy Nagy-Erdei István és Nagy-Erdei Gábor lesznek. Érezhető a gúny a kérdés mögött, de nem sikerült viccesnek beállitanod, csak leégetted magad, hogy ilyen buta vagy.
2017. okt. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
A házasságból egyáltalán miért következik az, hogy az egyik félnek fel kell vennie a másik nevét? A heterok között se teszik sokan.
2017. okt. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Né senki nem lesz, és megbeszélik utána mi legyen,de ha jól tudom, a regisztrált kapcsolatnál nem lehetséges a partner nevének automatikus felvétele
2017. okt. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Magyarországon ma nincs lehetőség erre. A bejegyzett élettársi kapcsolat ehhez kevés, a magyar jog szerint csak házastársak vehetik fel egymás nevét.


Más helyeken meg gondolom megegyezés alapján van. Én külföldi vagyok és ott is tervezünk házasodni a párommal; mi azt beszéltük meg, hogy ő felveszi az én nevemet, mert az neki jobban tetszik, mint a sajátja. De amúgy sokan még úgy oldják meg, hogy mindkét nevet felveszik, tehát a kérdező példájánál maradva Nagy-Erdei, vagy Erdei-Nagy lesz a vezetéknév. Illetve, más esetben meg nem veszik fel egymás nevét.

2017. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
A "-né" végződés a "neje" szó rövidítése. Értelemszerűen csak nőknél van értelme használni. Márcsak amiatt sincs értelme a kérdésnek, hogy a Magyarországon az azonos neműek nem házasodhatnak, így aztán egymás nevét sem vehetik fel.
2017. okt. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!