Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Szerintetek lenne értelme egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lenne értelme egy ilyen dolognak? Közelebb hoznák az emberekhez a melegek ügyét? Esetleg ártana neki?

Figyelt kérdés

Ugye korábban volt ez a #metoo kampány a nőket ért szexuális zaklatások kapcsán, ahol nagyon sok nő névvel-névtelenül leírta, hogy mit élt át és kiállt ez ellen.


Igen, valóban borzasztó, hogy a nőket ennyiszer érte szexuális zaklatás illetve, hogy a szexizmus ezen formája mennyire meghatározza a mindennapokat.


De ennél a fajta szexizmusnál, hátrányos megkülönböztetésnél sokkal durvább az, amit a melegek élhetnek át.

Statisztikák szerint a magyarországi melegek kevesebb, mint 30%-a (!!!) tudta szűk körben (család, barátok) felvállalni önmagát.

Az LMBT fiatalok hasonló százaléka próbál meg elkövetni öngyilkosságot, ami szintén durva arány.


Az országban remgeteg homofób van.

Míg a nőket nem ítélik el, addig a melegeket a társadalom igen nagy aránya igen.


A melegeket, transzszexuálisokat és egyéb LMBTQI csoportokat ért verbális és akár fizikális agresszió rendkívül gyakori, akár saját családjuk, "barátaik" részéről.

Ugyan a törvény a gyűlölet bűncselekményeket szigorúan bünteti, az ilyen jellegű ügyek jelentős része mégis elkaszálódik, arról ne is beszéljünk, hogy a melegek nagy része egyszeruen fél vagy értelmetlennek, esetleg kínosnak találja, hogy feljelentést tegyen.


Ennek céljából lehetne egy olyan mozgalom, oldal, ahol a melegek névvel-név nélkül leírhatják a saját kis történetüket, az őket ért bántásokat, a coming outjuk negatív következményeit, esetleg a félelmeiket, amiért nem tudják felvállalni önmagukat...


Ez talán empátiát ébresztene az emberekben és közelebb hozná a melegek ügyét, a melegeket ért atrocitások ellen való fellépést, esetleg a melegek jogegyenlőségre való törekvéseit.


Ti mit gondoltok?


2018. febr. 9. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biszex lányként úgy gondolom, hogy nem sok eredménye lenne. A megerőszakolósnak se volt. Ez sajnos egy olyan dolog, amin csak nagyon lassan, generációról generációra lehet változtatni. Én is szeretném, hogy megváltozzon az emberel felfogása, de lehet csodát várni semmitől sem.
2018. febr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár én heteroszexuális lány vagyok, felnézek azokra az emberekre, akik fel merik vállalni a másságukat. Szerintem ez egy jó kampány lenne arra, hogy titeket is észrevegyenek, megértsenek, esetleg támogassanak. Sok sikert hozzá, én támogatnám ezt a dolgot. :)
2018. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat, ment a zöld pacsi.:)


Csak hozzátenném, hogy nem is az a reális cél, hogy ezzel majd megváltjul a világot és holnaptól minden meleget legalább emberszámba vesznek, és egyenlő jogaink lesznek...


Nyílván ez nem reális. A cél alapvetően az, hogy kicsit közelebb hozza a melegeket az emberekhez, aki esetleg olvassa a történeteket az egy kicsit elgondolkozzon és amikor elolvas mondjuk egy tucatnyi írást, ami arról szól, hogy mennyi bántás éri a melegeket legközelebb ő már nem fog b-zizni talán.


Lehet, hogy csak kevés embert hat meg tébylegesen, ee néhány ember us néhány ember.


És végre nemcsak a Prideot kifigurázva, annak a napján kerülnének a melegek be a közbeszédbe, kapnának médiafigyelmet, hanem kissé másabb fennhanggal.


Talán néhány meleg számáa esélyt adna az előbújásra, néhány híres meleg pedig liállhatna emellett.

Pl Kulka vagy épp Alföldi esetleg mások, akár akik eddig nem lépték meg a coming outot.

2018. febr. 9. 21:29
 4/9 A kérdező kommentje:
És bocsánat a helyesírásért, telefonról voltam. Remélem, hogy azért érthető. :)
2018. febr. 9. 21:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Ma is vannak ilyen oldalak, mégsem ér semmit.

Azt hiszem a melegvagyok pont hu-n vagy akárhol vannak/voltak ilyen előbújós történeketek. Meg meleg portálokon szoktak interjúk lenni néha melegekkel, hogy ők hogy élik meg a "másságukat" meg milyen nehézségeken mentek/mennek keresztül a homofóbok miatt.

De ilyen honlapokat eleve csak a melegek olvasnak vagy olyanok, akik eleve szimpatizálnak a melegekkel, a homofóbok nem. Szóval nem lesz az, hogy egy homofób majd felmegy egy ilyen oldalra, elolvas valami szomorú sztorit egy meleg fiútól, aztán elszégyelli magát és hirtelen nem lesz már homofób többé.

Ők magasról lexarják, hogy a melegek mit éreznek vagy gondolnak, és 1000% hogy nem olvasgatnák a történeteket.

2018. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

1,Szerintem se lenne értelme

2,Azért meg lehet nézni, hogy a meetoo kampányból mi lett.

Konkrétan lincselés, volt olyan férfi politikus, akit azért kergettek öngyilkosságba, mert ajánlatott tett egy nőnek, nem erőszakolta meg, nem fogdosta, csak nem tudott normálisan csajozni...

a meetoo kampány arról szól számomra, hogy rengeteg traumatizált most kiéli a dühét bárkin, akinek farka van....

20/L/bi

2018. febr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*traumatizált nő
2018. febr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Vannak olyan oldalak, ahol ezt meg lehet tenni, de én konkrétan olyan oldalra gondoltam, ami ennek a céljából jött létre.


Ha a média kicsit felkapná a dolgot, akkor nem tartom kizártnak, hogy hétköznapi emberek is elolvassák, akik nem "érintettek".


Ezen kívül olyan szempontból nem személyesen zajlana, mint ahogy a #metoo, hogy megjelöljék az "elkövetőket" meg hasonlók, hogy aztán meghurcolják őket, hanem csak magulat a történeteket.

A #metoo egy kicsit rámemt a hibáztatásra, ennel a mozgalomnak nem az lenne a célja.

2018. febr. 9. 22:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért gondolom, hogy minden ilyesminek van értelme, mert még ha kicsi is a hatásfoka, mégis van. Míg ha mindenki néma marad az azonnali vagy közvetlen eredményekre hivatkozva, a generációkig tartó változás el sem kezdődik.
2018. febr. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!