Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért másabb a melegek elfogad...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért másabb a melegek elfogadása egyes megyékben?

Figyelt kérdés

Szabolcs megyéből sikerült felkeverednünk Egerbe (osztálykirándulás révén),és ott tök természetesnek számított az hogy két fiú fogja egymás kezét.Amikor megláttük,hogy a belvárosba 2 fiú fogja egymás kezét egyből el kezdett nevetni az osztály nagy része...De az odavalósi embereknek semleges volt a hozzá állása.Miért van ez hogy a Szabolcsba kevesebb az elfogadó ember,mint pl.Pest,vagy Heves megyében??



100 emberből kb.hány meleg/lezbikus??


2018. szept. 10. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem Kelet-Magyarországon sokkal rosszabb a helyzet, mint Nyugat-Magyarországon.

az osztálytársaid erre a példa pl., hogy így viselkednek... meg felétek szegénység van és el se jut sok helyre az ember és azt tartja csak normálisnak, amit addig látott, pedig ezer más dolog is van a világon.

amúgy meg minden csoda 3 napig tart, lehet már évek óta felvállalják és megszokták az emberek.

ti hány évesek vagytok?

2018. szept. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az osztály nagy része 15,illetve 16 éves.
2018. szept. 10. 19:26
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Hevesi, Borsodi vagyok. Hevesben a velem egykorúaknak tényleg nagy százaléka fogadja el, de felnőttek itt sem. Borsodban a velem egykorúaknak sem okés. (18)
2018. szept. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudni hogy pontosan hány homoszexuális lehet 100 emberben de 5 és 20 között lehet valahol
2018. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

#5-ös (08:47)

A homofóbia témába vágó cikkek olvasásával, információszerzéssel, utánajárással, érdeklődéssel, személyes történetek megismerésével kitűnően kezelhető! Nem muszáj tudatlannak maradnod, ha nem akarsz. A te döntésed!

2018. szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#4 100 emberben 5 és 20 között???

Hármas válaszoló vagyok egyébként. Most azt akarod mondani hogy a lakosság 5-20%-a? Nem gondoltad te ezt át.

A lakosság kb. 2-3%-a homoszexuális.

2018. szept. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, előttem válaszolónak reagálnék főkép:


Alfred Kinsey (1894-1956) akit a szexuál pszichológia atyának is tartanak mert ő volt az első pszichologus aki a szexualitás pontosabban az emberi szexualitást kutatta. Neki volt 2 nagy kutatása e témában először a történelemben, az 1948-as "Férfi ember szexuális viselkedése" (Sexual Behavior in the Human Male) ill a pár évvel későbbi, 1953-as "Női ember szexuális viselkedése" (Sexual Behavior in the Human Female). Az előbbi egy olyan kutatás volt amiben több ezer, kb 5-10.000 fő töltött ki, többek közt azt vizsgálta hogy hogy a férfiak mekkora részének volt már szexuális interaktusa (magyarul szex) a saját nemével, a kutatás alapján a férfiak 46%-a reagált élete során legalább egyszer azonos neműekkel kapcsolatos ingerre, 37%-uknak homoszexuális kapcsolata is volt. Hozzá tartozik a Kinsey-skála ami a szexualitást egy 0 és 6 közötti spektrumon helyezi el (0 a csak és kizárólag hetero, 3 az egyelő mértékű hetero és homo szexualitás (ma ezt biszexualitásnak hívják) illetve a 6 a csak és kizárólag homo). Megalapította az első intézettet ami a emberi szexualitás, nemek (ez a ma úgy nevezett gender téma) és reprodukció pszichológiai oldalát kutatta. Ő úgy gondolta hogy az emberi lakosság mindössze 20%-a heteroszexuális, 20%-a homoszexuális, a többi 80% a biszexualitás spektrumán helyezkedik el (azokat is ide vette akiket ma "kíváncsi hetero"-nak hívunk, ők az 1-es kategóriába vannak a skálán), csak a társadalmi nyomás, neveltetés és heteronormatizmus miatt ez az esetek messze túlnyomó esetében mélyen eltemetve marad. Statisztikák miatt lehet azt mondani hogy valahol 5 és 20 % közt van valahol a homoszexuálisak száma ugyanakkor miután ez mindig ónbevallásos alapon működött lehetséges hogy a számok teljesen máshol vannak. Azt meg kell jegyezni hogy akár mekkora embercsoportot nézünk, akár Budapest, akár MO akár Európa akár az egész emberiség, a szexuális orientációk megoszlása az mindig állandó.

2018. szept. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
. . . ha egy kékhajú fiú, és egy barna hajú gyerek fogta egymás kezét az én voltam, bocsi XD
2018. szept. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a kék vagy a barna vagy te?
2018. szept. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Barna
2018. szept. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!