Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Meleg vagyok és három éve együtt vagyunk a barátommal. Előtte volt egy hetero barátom akibe szerelmes voltam, nagyon sokat szenvedtem miatta, elmondtam neki az érzéseimet is, utána nem nagyon erőltette a barátkozást csak a legalapabb szinten, az elején nehéz volt, hogy kb nem is foglalkozik velem semmilyen szinten, csak azért, hogy a baráti társasággal együtt tudjon lenni elviselt. Most hogy eltelt 3 év és van barátom már nem érdekelt ez a dolog. Egészen idáig, mert úgy érzem, hogy több mindent oszt meg velem és kicsit közvetlenebb hozzám amikor együtt vagyunk a barátokkal. Ez hülyén hangzik de nekem addig volt jó ameddig le sz.rt, mert úgy érzem így csak elő jönnek a régi dolgok amikor szerelmes voltam belé. Mit csináljak, hogy megint ne foglalkozzon velem, ha nem akarom megbántani?
2018. okt. 5. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell őt is értened, nyilvánvalóan azért lett távolságtartó, mert nem akart kellemetlen helyzeteket, hiszen nem lehet jópofizni, ha az egyik fél szerelmes a másikba, de a másik abszolút nem viszonozza ezt. Most, hogy neked van egy stabil párkapcsolatod, már nem érdeklődsz iránta, megnyugodott és elkezdett barátilag közeledni. Ha téged ez frusztrál és nem vagy túl rajta, akkor egyrészt gondolkozz el azon, nem csak pótléknak tartod-e a párodat, másrészt tisztázd ezzel a baráttal azt, hogy számodra könnyebb lenne, ha ti egyáltalán nem barátkoznátok. Mérlegelj, hiszen ezzel az is jár, hogy valószínűleg a baráti társaságot is érdemes lesz hanyagolnod.
2018. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Kérdezd meg tőle, hogy most miért hergel téged, miért közeledik feléd, szándékosan akar neked lelki fájdalmat okozni ?
2018. okt. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Annyira azért nem hergel, meg nem közeledik, inkább csak több dologba avat be, többet kérdez valamivel, kedvesebb velem de épp csak annyira ami elég ahhoz, hogy eszembe juttassa a régi dolgokat. Előtte rám sem figyelt kb, az se érdekelte amit mondok, most ez megváltozott kicsit. Legjobb lenne nem találkozni vele soha, valóban de ez egy baráti társaság, és akkor mindenkit hanyagolnom kéne.
2018. okt. 5. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az elsőt, azért foglalkozik most veled mert azt gondolja nincsenek már (nem baráti) érzéseid felé.


Ha neked az volt a jobb amíg nem foglalkozott akkor a probléma nálad van, valami olyan dologra vágysz amit nem kapsz meg vagy ilyesmi.

Nézz magadba, és ne bántsd meg a barátod! :)

2018. okt. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mit csináljak, hogy megint ne foglalkozzon velem, ha nem akarom megbántani?"

Őszintén? Mondd ezt el neki! Légy őszinte vele! Mondd el neki, hogy akkoriban neked hogy esett, hogy ő téged visszautasított és próbáltad őt elfelejteni, a visszautasítása által okozott traumát feldolgozni, és hogy ez mennyi idődbe tellett. És ne értsen félre, de azzal, hogy most így 3 év után kezdi engedni, hogy megismerd, most akar hozzád közeledni, neked ez eszedbe juttatja a régi sérelmeidet, akarva-akaratlanul is, és ez neked fájó dolog. Legyen őszinte veled, és mondja el, mit akar egészen pontosan? Vagy tudja-e mit akar, tisztában van-e vele? Mert ezt a játékot te nem szeretnéd tovább játszani!


Itt állj meg, és várd meg a válaszát. Ha bizonytalan, vagy ködösít, kérdezz rá nyugodtan, egészen konkrétan, és ha a válasza számodra nem olyan, ami a kapcsolatotok pozitív irányba fejlődését szolgálná, akkor mondd el neki, azt is, hogy sokkal jobb volt ebből a szempontból, amikor ő le se sz...rt téged, és szakítsátok meg egymással a kapcsolatot!


Ez a leglogikusabb döntés.

2018. okt. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy hetero és nem akar semmit, ez nem is kérdés. Elmondtam neki a napokban, hogy számomra ez kellemetlen, hogy úgy érzem többet foglalkozik velem és jobb lenne ha nem venne rólam tudomást csak minimális mértékben. Jófej volt megértette, azt mondta, hogy őt nem zavarja már ez a dolog ami régen volt de nem tudta, hogy nekem még rossz.
2018. okt. 11. 08:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy nyíltan beszéltél vele! :) Látod, ő nem tudhatta, hogy benned milyen érzéseket kelt ez, és megértette.
2018. okt. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!