Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha egy meleg pár egy olyan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy meleg pár egy olyan országba utazik, ahol büntetik a homoszexualitást, mire számíthatnak?

Figyelt kérdés
Ha például a leendő párommal elutazom mondjuk Tanzániába szafarizni és a helyieknek feltűnik, hogy egy pár vagyunk.

2018. okt. 30. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Büntetésre, mi másra? Ha egy idegen országba utazol, be kell tartani a helyi törvényeket.
2018. okt. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen érdeklődjetek, informálódjatok az utazás előtt több helyről is (internet, ismerősök, utazásszervező irodák stb). Egyszer láttam egy dokumentumfilmet, ahol egy amerikai meleg tanár egyedül utazott valahova külföldre (a célországot elfelejtettem, valami arab ország volt), ahol illegális volt a homoszexualitás. Hosszabb ideig tartózkodott az adott országban és a helyi rendőröknek volt egy olyan megérzésük egy idő után, hogy a pasi meleg. Behálózták, csőbe húzták az amerikai meleg tanárt: egy fiatal arab srácot megbíztak, hogy "csábítsa el" a tanárt egy szórakozóhelyen és menjen fel vele a szobára. A (hetero) helyi srác ezt megtette, a rendőrök meg "meglepetésszerűen" rajtaütöttek (még a szexuális aktus előtt), elfogták a tanárt. Lesittelték, évekig nem tudott menekülni a börtönből a konzulátus segítségével sem. Elég csúnya kálváriája volt, mire sok év után hazajutott Amerikába.

Keressetek ilyen vagy ehhez hasonló cikkeket a neten:

[link]

és tényleg kérdezzetek meg olyan utazásszervező irodákat, akiknek van információjuk a helyi "szokásokról", törvényekről, eljárásokról.

2018. okt. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak helyek, ahol nagyon keményen bűntetik a homoszexualitást! Csak akkor menjetek olyan helyre, ha teljes beleéléssel el tudjátok játszani, hogy csak haverok vagytok, s heterók. Tehát nem is érződhet, mi van köztetek. Plussz nem lehet árulkodó érintés. S még négyszemközt sem csók vagy szex. (Vki simán észreveheti.) Ha mindezt nem bírjátok ki míg ott vagytok, akkor ne menjetek. (Tanzániát pontosan nem tudom.)
2018. okt. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Belinkeltem neked egy nagyon jó kis írást, amely összegyűjti, hogy Afrikában mire számíthat egy meleg pár. Ajánlom figyelmedbe az egész oldalt, mert sok hasznos dolgot olvashatsz.

2018. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkire az adott ország törvényei vonatkoznak. Ezzel szemben a turistákkal azért szerintem nem annyira szigorúak (mégiscsak abból élnek és egy ilyen "incidens" nem vetne rájuk jó fényt.

Személy szerint én biztosan nem mennék olyan országba ahol rettegnem kell ilyen jellegű atrocitásoktól.

2018. okt. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok meleg, de számomra alapszabály, hogy olyan helyre nem megyek, ahol bármilyen addigi cselekményem vagy tulajdonságom bűncselekménynek minősül.
2018. okt. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Buran ***** válasza:
100%

"A külföldön tartózkodó magyar állampolgár köteles mind a fogadó állam, mind Magyarország jogszabályait tiszteletben tartani" ez áll az útlevél utolsó oldalán is.


Elvileg mindenhol vonatkoznak rád az adott ország törvényei, így ha olyan helyre mész, ahol ez bűncselekmény, akkor bűncselekményt követsz el. Élelmesebb országokban vagy elnézőbbek a turistákkal (mégiscsak pénzt hoznak) vagy "csak" pénzbüntetésre ítélik őket. De azért ne feledjük, hogy fanatizmus kell ahhoz, hogy valahol a melegség még mindig kriminalizálva legyen, így én túl sok jóra nem számítanék.

2018. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanaz, mint az alkoholfogyasztás, ami a muszlimoknál elvileg tilos. Vannak szabadelvűbb országok (pl. Észak-Afrika), ahol nem foglalkoznak az egésszel, a boltokban lehet kapni alkoholt, és még a helyiek közül is csak a vallásosabbak tartják be a tilalmat. Aztán vannak olyan országok (pl. Katar), ahol a helyieknek nem szabad inni, de a szállodákban és hasonló, ellenőrzött helyeken a külföldiek igazolvány felmutatásával vásárolhatnak és fogyaszthatnak. És végül vannak kőkonzervatív országok (pl. Szaúd-Arábia), amelyek a külföldi látogatókat is simán lecsukják, ha megpróbálnak alkoholt csempészni az országba, vagy valahol illegálisan alkoholt vásárolni. A homoszexualitás megítélése is hasonlóan széles skálán mozog, és nem is feltétlenül ugyanazok a szabályok vonatkoznak a helyiekre, mint a külföldi látogatókra.
2018. nov. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!