Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Magyarországon mennyire...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon mennyire ítélik el a lányokat akik lányokat kedvelnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

24 éves lány vagyok és kiskorom óta a lányokat kedvelem. Családom nagyon múltszázadi gondolkodású és a melegséget betegségnek nézik. "Ezek beteg emberek", "ezek most buzk, mert 2 csaj kézen fogva sétál?". Kb ilyeneket hangoztatnak el. Én adtam màr nekik jeleket de nem veszik komolyan. Félek ha megtudják botrány lenne. Meg alapból mennyire szokták Magyarországon "lenézni" a leszbikusokat, már ha kiderülne? Eddig csak 1 igaz leszb ismerősöm volt, nagyon ritka, hogy ilyen lányokkal találkozzak. Itthon mindig a mikor lesz már unokám szöveg van amitől már ideges leszek. Mondtam, hogy ne kèpzeljenek el engem gyerekkel..23L



2020. aug. 27. 04:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs végen 24l lett volna.
2020. aug. 27. 04:40
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Én semennyire.
2020. aug. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Meddig akarod még titkolni?
2020. aug. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
És te még viszonylag "tűrhető" helyzetben vagy. Gondolj bele, ha meleg férfi lennél, na akkor mennyire ítélnének el...
2020. aug. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Én hetero férfiként egyáltalán nem ítélem el, a melegeket, liszbikusokat.

Ez egy genetikai "hiba" amiről az ember nem tehet.

A melegeket akkor ítélem el, mikor gusztustalan módon, primitiven, verik a mellüket, hogy ők azok. (meleg felvonulás stb...)

A szexualitás mindenki magán ügye.

Én sem vonulok fel, azért mert imádom a puncit, és főként nem undorító módon igénytelenül viselkedem az utcán, mások előtt.

Lehet ezt kulturáltan a 4 Gál között meg élni.

A leszbiket sem utalom, csak akkor mikor, sokukból elő jön a férfi gyűlölet, ők nélkül.

Mindenki tegye azt az ágyban ami jól esik neki, ez a saját intim szférája minden embernek.

F

2020. aug. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
A biszex nőkkel, leszbikusokkal kapcsolatban viszonylag toleráns a társadalom (főleg a férfiak). Ettől még vannak olyan kőkonzervatív emberek akik elítélik, vagy akár a sima orális szexet is ördögtől való dolognak tartják. Költözz el otthonról, legyen saját egzisztenciád és akkor nem kell titkolóznod. Biztos lesz kis hiszti, de attól még a lányuk maradsz. Egyébként is a saját életed éled nem a szüleid által ráerőltetett!
2020. aug. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

#5-ös válaszoló te szerintem abszolút nem érted a pride lényegét és eléggé el vagy tévedve ebben. A melegek nem azért vonulnak fel, hogy reklámozzák, hogy melegek. Egy olyan társadalomban ahol minden embert ugyan azok a jogok illetik meg erre nyilván semmi szükség. Igen, te heteroszexuális férfiként nem vonulsz fel, ugyanis ha megtaláltad életed párját teljesen törvényesen összeházasodhatsz vele, amivel megilletnek a házastársi jogok a házastársad felé. Ha gyermeket vállaltok ott JOGILAG mindketten a gyermek gyámjává váltok ergo ha az egyikőtökkel ne adja az ég történik valami a akkor a másik illető még mindig törvényileg a gyámja marad a gyereknek, ez azonos nemű pároknál nem ilyen egyszerű. Az meg már természetesen csak hab a tortán, hogy nem sétálhatsz végig a pároddal kézen fogva az utcán, fényes nappal persze a megvető tekinteteken kívül remélhetőleg mással nem kell törődnöd azt meg vagy letojod vagy nem. Este viszont amikor már azért nem mered megfogni a párod kezét mert ha épp egy olyan alakkal futsz össze nem csak lelki sérülést szerezhetsz egy ilyen összetalálkozás folyamán. És itt még csak természetesen a kézfogásról beszéltem, a szájrapuszit/puszit és ne adj isten csókot meg se említettem, ami heteroszexuális kapcsolatoknál teljesen természetes hofy ilyet látsz az utcán.No meg persze attól sem kell félned, hogy ha a homofób főnököd megtudja hogy más vagy repülsz az állásodból, de mininum elüldöznek, hogy véletlen se akarj ott dolgozni. Ezekbe kéne egy kicsit belegondolni azoknak akik azzal jönnek, hogy nincs bajom a melegekkel csak ne reklámozzák magukat meg csinálják a négy fal között...Steiner Kristóf fogalmazta ezt meg kiválóan: a pride nem azért pride mert büszkék vagyunk arra hogy melegek vagyunk, mint te is mondtad ezt senki nem befolyásolja, ezt dobta a gép. A pride azért pride mert büszke vagy arra, hogy mersz önmagad lenni egy olyan társadalomban ami negatív megítéléssel fordul azokhoz akik nem illenek a képbe. Lehet mondani, hogy csinálja mindenki ezt szép csendben, de azzal hogy mindenki ül a seggén és próbál nem szem előtt lenni még nem lesz változás.


A kérdezőnek pedig, mi a párommal pesten élünk itt nagy a tömeg, könnyebb vegyülni, de mi nem vállaljuk fel nyíltan a kapcsolatunkat.A család/barátok tudják ők elfogadóak, de idegenekkel szemben max barátnők/lakótársak vagyunk. Mi inkább nem kockáztatunk. Kettős a mérce ahogy írták előttem is, a leszbikus kapcsolatolat jobban elfogadják, de utánunk is köptek már utánunk amukor este megfogtam a párom kezét mert úgy tűnt üres az utca.

2020. aug. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező,ismerős a helyzet,az én közvetlen környezetem sem igazán elfogadó,sőt...

Tizenévig nyomták ezt az unoka, meg a "fogj egy jóképű pénzes pasit" dumát,mire végre felfogták,hogy álljanak le,nekem egyik sem kell,az én életem,hadd éljem úgy ahogy akarom.

Hagyd figyelmen kívül amit mondanak,idővel úgyis megunják.

Egyébként összességében a leszbikusokkal elfogadóbbak mint pl a melegekkel,a hülyékkel meg nem kell foglalkozni.:)

2020. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a 7-es válaszolónak jelezném, hogy nyilván nem az a gond, hogy fel vonulnak a jogaiért, hanem azt ahogyan teszik sokszor.

Én pl testközelből láttam, igencsak primitív, provokáló, közönséges viselkedést, ilyen rendezvényen.

A gond tehát nem az, hogy jogaitok vannak, mert nyilván vannak, és lesznek is.

De ez még nem azt jelenti, hogy ezek a rendezvények azért jöttek létre, hogy a melegek, "közönség" előtt éljék meg a forró szerelmet, stb...

Van meleg ismerősöm, rendkívül intelligens, okos, kulturált ember, aki hasonlóképpen gondolkodik mint én.

Ha rendezvény, illetve tüntetés kell a melegek jogaiért, azzal semmi gond, sőt az a gond, ha ezt egyáltalán muszáj csinálni, ahhoz, hogy el érjen valamit a meleg/leszbikus társadalom.

Nyilván egy hetero embernek nem kell ezért felvonulni, de ha pl nekem kéne vonulni a jogaimért, akkor is figyelembe venném, hogy az utcán léteznek olyan emberek is akiket ez nem érdekel, és érint.

Hetero létemre sem, simagotom a kolbászom az utcán, nem mutogatom magam, és ha a párom mellettem is van, nem szoktam forró csókokat váltani vele, a buszon, vagy utcán pl.

Ezért van a magánélet.

A jogokokért való küzdelem, nem arról szól, hogy közszemlére teszem a vágyaim.


Tisztelet a kivételnek!!!!

Akik tényleg a jogaikat akarják érvényesíteni, és ezt emberek, és nem állatok módjára teszik.

Sajnos tök mindegy, hogy valaki meleg, vagy hetero, itt a hangsúly azon van, hogy viselkedünk.

2020. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos ebben a pride kérdésben az az igazán szomorú, hogy a nagy tömegben mondjuk ha 100 emberből 1 ember provokatívan viselkedik akkor ráhúzzák ezt mindenkire, holott, elég elenyésző az a szám akik tényleg így viselkednek. De egyrészt az ellenmédia nyilván erre megy rá és aki ezt nem látja/tapasztalja milyen is valójában ez az el is hiszi, hogy ez megy, másrészről azt tapasztalom, hogy sokak fejében az, hogy valaki meleg az mindig szexuális vonzatú történet. A #2-es hozzászólásban is az van, hogy én sem vonulok fel hogy imádom a puncit ez arra enged következtetni, hogy az illető márpedig úgy gondolja a melegek azért vonulnak fel hogy ország világnak tudassák hogy ők éppen melyik nemiszervet részesítik előnyben, holott ennek köze sincs ehhez, távolról sem. Igen, nyilván lehet ennek egy vonzata, hogy ha valaki meleg akkor szexuálisan a saját neméhez vonzódik, de ahogy egy heteroszexuális embert sem az határoz meg, hogy férfiként a női test vonzza szexuálisan úgy a melegeknél sem ez az ami meghatároz valakit. Csak az elfogult emberek ennek nem képesek mögé látni...
2020. aug. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!