Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Mit jelentenek az alábbi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelentenek az alábbi fogalmak-szlengek?

Figyelt kérdés

top

switch

bottom

femme

stud

stems

tomboy

dyke?


nagyon fontos, előre is köszönöm :))



2020. nov. 14. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Az interneten beírod és megkapod rögtön a választ, konkrétan kevesebb idő lett volna mint ezt a kérdést kiírni
2020. nov. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kerestem, de ha sikerrel jártam volna valószínűleg nem írtam volna ide! (:
2020. nov. 14. 10:30
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
A google a barátod :) top - domináns fél, switch - sub és dom egyszerre szituáció, partner függvényében stb. stb. stb.
2020. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Ja egyébként miért a leszbikus kategóriába írtad ki? Ennek jó része BDSM "kategória" illetve homo-fogalom.
2020. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

es a leszbikusok nem homoszexualisok ? 😅

a femme aki noies, a stud es a tomboy maszkulin, a stem pedig a ketto kozott.

2020. nov. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

top: ő irányit


switch: őt irányitja


bottom:


femme:lányos leszbi


stud:


stems:


tomboy:kisfius leszbi mert még fiatal. Olyan mint justin bieber csak lány.


dyke?


Leszbográf segit.

2020. nov. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Top: az aki felül van, behatolást végez. Itt az aki pl a felcsatolhatóst felveszi.


Switch: bdsmben jelenti azt aki egyszerre dom és szub, vagy pedig kb mint a magyar uni szavunk, aki egyszerre top és bottom


Bottom: a fogadó fél, aki a behatolást kapja


Megjegyzés: ezek nem feltétlen jelentenek dominanciát, az máshogy is lehet, van pl service top vagy power bottom is.

[link]


Femme: feminin külsejű. Általában régebben jellemző volt a femme+butch párok felállása, se ma már minden féle megesik, lazult a dolog.


Stud : a butch/masc szinonímája, első sorban az afroamerikai közegben, de használják úgy is mint "nőknél sikeres egyén", férfiakra is


Példák:

[link]

[link]

[link]



Tomboy: fiús lány. A butchal ellentétben általában fiatalabb, sportosabb külsejű. Nem feltétlen lmbt+ töltetű szó.

[link]

[link]


Stem: a stud és a femme keveréke. Ugyanaz mint a futch


Dyke: leszbikus, de enyhén pejoratív is lehet, bár sokan használják pozitívan is. Kb bužival egyenrangú jelleg.

[link]

2020. nov. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm c:
2020. nov. 17. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!