Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Természetes feromonok érvényes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Természetes feromonok érvényesülése?

Figyelt kérdés

Szóval ugye az ember úgy van megteremtve, hogy az ellenkező nemnek tetsző feromonokat áraszt magából. Ehhez pedig a másik (akár tudat alatt) vonzódik.

A melegek a saját nemük-féle feromonokat találják vonzónak?

Ha igen, akkor a sajátjuk 'illata" is okozhat valamit bennük?


(A kérdés nem a parfümökre/ mesterséges illatanyagokra értendő,hanem a természetes "illatunkra")


Van erről valami kutatás?



2021. ápr. 16. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutatás nem tudom van-e, de engem a tesztoszteron szag a világból is kiűz, a lányok illata, vagy a szerelmem intim illata meg teljesen beindít...

Ebbe így még bele sem gondoltam ennyire egyébkent... jó is, hogy feltetted a kérdést:)

2021. ápr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod

Kretén kérdés az ,hogy akkor a sajátod okoz-e benned így valamit? 🙄


(Ha esetleg igen, mit? )

2021. ápr. 16. 21:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem tartom izgalmasnak a sajátom, mint más lányokét.
2021. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját illatomat is szeretem általában, de mondjuk szexuális izgalmat nem vált ki belőlem. És a férfiakét általában én sem szeretem, viszont nekem amúgy is fura az illatokkal a viszonyom, mert ha kapcsolatban vagyok és pl. Kinyalom a barátnőmet és épp nem felhőtlen a viszonyunk, akkor sokszor kellemetlennek éreztem az illatát, máskor meg, ha minden oké volt, akkor imádtam, szóval nem hiszem, hogy higéniai különbség lett volna, amikor épp jó volt vagy amikor rossz, sokkal inkább nekem ez érzelmi alapokon működik.
2021. ápr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az embernek elég tompa a szaglása, a leggyengébb érzékszervünk. Ezért van "folytondugás" az embernél, s nem úgy mint pl. a kutyáknál, vagy más állatoknál amelyek kiszagolják a termékeny időszakot. Szóval a feromonok minimálisan hatnak az emberre, s nem annyira tudat alattiból jön, inkább már a fejlődés későbbi szakaszában kondícionálódik (az egyes szagokhoz társuló érzések, érzetek).
2021. ápr. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés, de szerintem ez a fajta vonzalom függetleníthető a szexualitástól. Minden sejtünk kifejez egy bizonyos fehérje komplexet, amelynek populáció szintjén van variabilitása, egyénenként pedig nincs. Volt egy kutatás amiben megállapították az összefüggést, hogy annak az illatát találjuk kellemesebbnek akinek minél inkább különbözött a genetikai kódja erre a fehérjére nézve. (Az MHC-ről beszélek érdeklődőknek.) Ennek immunológiai előnyei vannak, minél inkább eltérnek ezek a molekulák annál nagyobb kórokozó spektrumot ismer fel a szervezetünk. Persze ez a változatosság utód szintjén főleg előnyös, viszont két azonos nemű családalapításánál is érthető lenne az, hogy miért jó hogyha esetleg egyik szülő megbetegszik, a másik lehet jobban reagál a patogénre, át tudja venni a háztartást. De gondolom még sok más egyéb faktor is befolyásolja az embernél valóban csökevényes szagláson alapuló párválasztást.
2021. ápr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, erről még nem is hallottam, nagyon érdekes. Talán ezzel volt magyarázhazó az is, amikor náthásan smárolt velem a barátnőm, akkor ezért nem kaptam el tőle...talán? Imádjuk egymás illatát (főleg én az övét).
2021. ápr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Simán lehetséges! Jó páros vagytok :D
2021. ápr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a sajátomat soha nem érzem, szóval nem tudom megmondani, hogy tetszene-evagy sem.
2021. ápr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!