Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Egy igen fontos kérdéssel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy igen fontos kérdéssel fordulnék felétek, amiben a lányomról lenne szó. Már jó ideje fogalmazódik a fejemben, hogy leszbikus lehet. Ti mit gondoltok ezek alapján? (Lent olvasható.)

Figyelt kérdés

Szóval, kezdjük ott hogy tizenhárom éves és sejtésem van afelől, hogy a saját neméhez vonzódhat. Tudom, tudom Túl korai! mondhatják egyesek, de szerintem ez akár már ilyen korban is elkezdhet kialakulni.

Itthon minden rendben megy, az apukája külföldön dolgozik ugyan, de ő a mi szemünk fénye, és mindennél fontosabb. Olvastam olyasmiről, hogy egy trauma is kiválthatja ezt...Szerintetek lehet benne valami? Esetleg nem mondhatott el mindent..

Na de, rátérnék arra, miből is vontam le a következtetést.

Az első furcsa dolog az volt, mikor -már jó rég ugyan- feküdtünk az ágyon és tévéztünk. Reklám ment épp, olyankor leszoktunk némítani és beszélgetni az addig látottakról. Egy ilyen alkalomkor esett meg, mikor a semmiből kapva, megkérdezte: Ugye ő nem lesz leszbikus? És mi van ha már az?

Próbáltam higgadtan, kedvesen megbeszélni vele, hogy nyugodjon meg, biztosan nem az. Azóta persze sokat változtam én is, és lehet már máshogy válaszolnék erre a kérdésre: Miből gondolod ezt?

Azóta eltelt körülbelül egy év. A múlt héten egy könyvesboltban jártunk éppen: látott a neten egy könyvet és szerette volna elolvasni. Ám már egy példány sem volt belőle, ezért úgy voltam vele, hogy had nézzen szét, ha nem talál semmit, maximum megrendeljük. A romantikus részlegen kalandozott, és láttam, hogy nagyon olvassa egy könyv hátulját. Végül pár perc bambulás után sóhajtott egyet, megsimította a könyv gerincét aztán fancsali képpel -már amennyit láttam belőle, de ismerem az arckifejezéseit- visszahelyezte a többire. Arrébb sétált, én meg gondoltam, megnézem mi is taglózta le ennyire. Egy rózsaszín borítójú könyv volt az, a Vörös, fehér és királykék címet viselte. Röviden: két meleg fiúról szól. Végül könyv nélkül hagytuk el a boltot, ő pedig mellettem gyanúsan nagyokat szipogott a maszk alatt, és a napszemüvegét már a plázában feltette.

Végül két nap múltán visszamentünk, és ha nem is azt, helyette egy André Aciman könyvet választott, cím szerint a Harvard teret amiben úgy szint -a hátulja alapján- két férfiről van szó.

A napokban voltunk a Balatonon, és éppen egy büfében vártunk az ebédünkre, mikor is a mellettünk lévő asztalhoz telepedett egy nagyobb, nem sokkal nála idősebbekből álló lánybanda. Voltak köztük egészen átlagosak is, de előfordult a színes haj, piercing stb. Az áldott lelkem pedig pont egy kék hajú leányzóval kezdett szemezni, többször is elpirult, és csak lopott pillantásokkal, de láttam néha, hogy a lány száját figyelte.

A másik, hogy mindig megjegyzéseket tesz akár színésznőkre, pl.: Milyen szép alakja van! bár ez nem annyira kulcsfontosságú.

Novellákat és könyveket is szeret írni, és a napokban bukkantam rá az általa írt -leginkább leszbikusokról szóló- novellákra. Nagyon szépek meg minden, de kicsit sokként ért. Erről ő nem tud, és egyenlőre nem is szeretném ha tudna.

Ezen kívül leszbikusokat ábrázoló festményei is vannak, amik hiába szépek, már a rajztanárát is hideg zuhanyként érték, akinek egyébként előszeretettel mutatja meg minden kreálmányát.

A kedvenc zenésze egy leszbikus lány, neve szerint Girl in red. Ez nem jelentene semmit, de az I wanna be your girlfriend-et olyan beleéléssel énekli, hogy az csoda! Minden vágya egy orrkarika (utánanéztem, septum piercing-nek hívjuk), imádja a kockás, esetleg retró ingeket és egy strapabíró terepjárót szeretne: bár ezek csak sztereotípiák.

Nemsokára gimibe megy, egy művészetibe és ott is kollégista lesz. Olyat hallottam, hogy sok lmbtq tag jár a művészetikbe, de ha ő oda szeretne menni csak rajta..

Nem nagyon hallottam még fiúról beszélni, még sohasem volt kiszemeltje (nem mintha ebben a korban "kötelező" lenne, de ő igazán koravén lány). Valamelyik nap például arról beszélt, gyomorgörcse lesz, kirázza a hideg az -ismeretlen- hímnemű egyedektől, és ha arra gondol, hogy meg kéne csókolja például az egyik fiú osztálytársát hányingere lesz.

Szerintetek ezek utalhatnak bármire is, vagy csak túlságosan beszippantott ez az egész?

Hogyan tudnám jól kezelni azt, ha egyik nap csak elém állna és közölné hogy a lányokat szereti, esetleg már barátnője is van? Aggódok, hogy nem tudnám jól lereagálni, és megbántanám őt, vagy egy életre megutálna. Egyáltalán hogyan viszonyuljak hozzá?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szép napot.



2021. jún. 28. 23:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
5%

Eléggé kétségbe lennék esve. De ilyen korban a gyerek még formàlható.

Normális szexuális témàjú könyveket adnék a kezébe, az lmbtq könyvektől eltíltanàm.

Leülnék és elmondanám neki hogy mi a normális.

Ha felnőttként elém állna azzal hogy leszbi akkor se tagadnám ki.

2021. jún. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi seggfej van itt, öcsém....


"Az ingyen sörrel úgy vagyok, mint a gyerekemmel. Melegen is szeretem."


A művészek furák. A kamaszok is. 13 évesen egyáltalán nem para ha azt mondja, hogy ódzkodik a fiúktól, pláne, hogy a korosztályának fiúi igencsak éretlenek, kevés kedvelnivaló van bennük. Majd a gimiben lesznek hasonló gondolkodású fiúk körülötte, ott nagyobb az esély, hogy megkedvel valakit.


Ha meg nem.. hát.. ez van. Igazából nem tudsz ellene semmit sem tenni. A döntésed csupán annyi, hogy elfogadod és akkor lesz lányod, vagy nem fogadod el és elmarod magadtól.

Igazából nem az a cél, hogy boldog legyen?

2021. jún. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

A Girl in red, a leszbikus novellák és festmények árulkodóak lehetnek, szóval úgymond felkészülhetsz rá, hogy egyszer majd coming outol neked (bár ezzel szerintem minden szülő számolhat egy icipicit, hisz bárkinek a gyereke lehet meleg).

Ha egyszer tényleg vall neked a szexualitásáról, akkor mindenképpen tàmogasd, hisz itt Magyarországon lehetséges, hogy sokaktól nem fogja ezt megkapni, te pedig mégiscsak az anyja vagy, aki gondolom feltétel nélkül szereti a lányát. Támogatás alatt értem azt, hogy nem állítod be valamiféle hóbortnak az azonos neműekhez való vonzódását, nem próbálod megváltoztatni (megsúgom hogy nem is tudod), annyit mondasz neki, hogy okés tök jó, hogy nem titkolózik előtted, és te mellette vagy függetlenül attól, hogy kit szeret, így megnyugszik és a továbbiakban is őszinte lesz veled :)

Ne félj attól hogy meleg, szerintem a szeretet/szerelem minden formája gyönyörű. Attól se félj hogy nem lehet unokád, mert igenis lehet :) Leszbikusként is élhet boldog, teljes életet és gondolom neked is ez a legfontosabb.

Sokan írták itt előttem, hogy tiltsd el az lmbtq tartalmaktól, ne ez az amit semmiképpen ne tégy! Ezek a könyvek és egyebek (pl filmek) rengeteget segítenek neki, azt mondjàk hogy "hé, nem vagy egyedül, nem te vagy az egyedüli meleg a Földön és ez teljesen okés, hogy a lányokat szereted, semmi gond nincs veled, nyugi" érted? Nagyon sokat jelentenek neki ezek a könyvek! Mondjuk azt nem tudom hogy mennyi szexjelenet van az általad írt könyvben, de a korához mérten nyugodtan olvasgathat lmbtq témájúakat, sőt! + Nem az ilyen tartalmaktól lesz meleg, aki ezeket keresi az már alapból érdeklődik ezek iránt (valószínűleg megtalálja magát ezekben a könyvekben, pontosabban a szexualitását), és ezt az érdeklődést nem erősíti fel az, ha el is olvassa.

Ne aggódj amiatt se, hogy trauma érte, tudtommal a tudomány mai állása szerint, a melegségért legnagyobb részt a genetika felelős.

Szóval nyugi, ha leszbikus, ha nem akkor is a te gyereked, akkor is szereted és ajánlom, hogy akkor is támogasd mindenben, hisz kitől várjon támogatást ha nem az anyukàjától?!

2021. jún. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
55%
Ez akkora kamu amekkorát még a világ nem látott.
2021. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
45%
Nem hiszem hogy kellene ezen még izgulni. Az én lányom is így kezdte, 13-14 évesen ő úgy érezte, hogy a lányokhoz vonzódik. El is mondta nekünk, elfogadtuk, hogy ez van. Volt is néhány barátnője, akikkel együtt "járt". Azt egyszer csak fordult a világ és most már majdnem egy éve együtt van a pasijával és eszébe se jutnak a lányok 🤷‍♂️
2021. jún. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen várd meg amíg ő mondja el neked, esetleg utalhatsz rá, hogy ilyesmivel neked nincs bajod. Ha elmondta, akkor bánjál vele úgy, ahogy azelőtt is


Traumától, meg attól, hogy látja a tv-ben senki sem lesz meleg, maximum kíváncsi lesz valaki, de ha nem az akkor nem lesz azonosneművel.

13-14 évesen már sejti a gyermek, hogy nem hetero vagy azt is, hogy az

2021. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok megnyugtató és értelmes választ! Nem nagyon értem, miért gondolja néhány emberke, hogy "kamu" lenne. Minden család más és más, minden szülő máshogy viszonyul és viselkedik a gyerekével: Mi mondhatni barátnők vagyunk, mivel egészen fiatalon szültem.

Mégegyszer köszönöm, igyekszem a lehető legtámogatóbb lenni, és minden, a coming outtól ellehetetlenítő dolgot mellőzni. :)

2021. jún. 29. 18:22
 18/27 anonim ***** válasza:
51%

Látszik hogy most találtad ki az egészet.

Felsoroltad az összes létező leszbikus sztereotípiát, azért ez elég gyanúsan kamu.

2021. jún. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincs abban semmi ha valaki leszbikus, tehet róla hogy a lányokhoz vonzódik? Egy támogató, szerető szülő mellett legalább el tudja majd viselni a sok gonosz, rosszindulatú, homofób ismerőse megjegyzéseit, magabiztosabb lesz ismerkedésnél, nem fogja mindig azt gondolni magáról hogy meg kell változnia vagy a társadalmi nyomás miatt férjhez menni, gyereket szülni stb. Inkább legyen önmaga, találjon párt és legyen boldog, mint eljátszon egy olyan szerepet egész életében, ami nem volt, és soha nem is fog passzolni az egész lényéhez.
2021. jún. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Homofóbia 4ever!

Ha netán leszbikus a lányod, akkor kérleg billogozd meg, zárd a pincébe, és tagadd le a létezését!


ÉS a normális válaszom:

Ha tényleg az a gondolatvilágod, mint ami a leírásodból következik, azonnal növessz empátiát és elfogadást, legalább a saját lányod iránt!

Támogasd, hiszen amit érez teljesen normális, és nem környezeti hatásra "alakul ki", hanem ő ilyen. Ennyi. Legyen büszke magára, fogadja el magát, és leginkább te, mint az egyetlen tulajdon ANYJA ne rekeszd őt ki, ne tiltsd saját magától, és támogasd. Mert ez egy anya feladata.

2021. jún. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!