Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » A szüleim rájöttek arra, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim rájöttek arra, hogy meleg vagyok de én még nem álltam készen a coming outra, most mit csináljak?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és még a szüleimmel élek, mellette egyetemistaként boldogulok a mindennapjaimban, viszont ezt már ők is észrevették rég, hogy valamit titkolok, de én nem álltam készen arra, hogy kimondjam az igazat. A helyzet az, hogy ők sejtették a másságom, viszont én mindig letagadtam. Eléggé vallásosak, főleg anyu és egyfolytában azt hajtogatja, hogy ez bűn meg a többi szokásost, és hiába próbálom elmagyarázni neki, hogy ez nem választás kérdése, ő ezt nem képes felfogni. A múltkor részegen eljárt a szám és elmondtam, hogy valaki tetszik de azt persze nem, hogy az illető egy lány, de gondolom ő erre a következtetésre jutott, mivel sosem beszélek pasikról. Azt mondja, hogy nem homofób, viszont egyértelműen az, és félek, hogy sosem fog elfogadni.

2023. jan. 7. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos, ha eddig nem tették és ilyen szinten állnak a vallással akkor kicsi rá az esély, hogy "hatni" tudnál rájuk vagy rá ész érvekkel. Ilyen esetben ezek nem működnek.


Amit tudsz tenni, hogy esetleg megpróbálsz vele őszintén beszélni erről, ha nyitott beszélgetésre és akkor talán idővel elfogadhatja, de erre nincs semmi garancia.


Igazából felnőtt vagy, kezdhetsz új életet, ha nem is egyből akkor egyetem után és akkor már nem kell, hogy egyáltalán befolyásoljon, hogy a szüleid mit gondolnak vagy mennyire fogadnak el.

2023. jan. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Üdv a lejtőn, amiben én már sokkal lejjebb járok :( Elmondom, mi lesz. El fogsz hidegülni a szüleidtől, mert nem érzed azt, hogy őszintén, feltétel nélkül szeretnétek. Még ha ezt is mondják, nem fogod tudni elhinni nekik. Egyre inkább azt érzed majd, hogy nem állnak melletted, és főleg nem töltik be a lelki társ szerepét, ami azért egy szülő-gyermek kapcsolatban fontos. Depressziós leszel, elveszíted az önbizalmad, lelkileg leépülsz. Mert nem lehetsz önmagad, és a kilábalásod azon múlik, hogy le mered-e dobni magadról azt, hogy a gyermekük vagy. Ha nem, tovább süllyedsz egy diszfunkcionális családban. Ha igen, az elhidegülés folytatódik, amíg ők nem nyitnak feléd, de te élni fogod a boldog életedet, de lehet, hogy a szüleid nélkül.


Én egyelőre az előbbi úton száguldok tovább lefelé, mert félek velük konfrontálódni.

2023. jan. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Éppen ettől tartottam, mert tudni kell, hogy én nagyon közel állok a szüleimhez és mindenkinél jobban szeretem őket, viszont ha nem tudnak elfogadni annak, aki vagyok és csak tolerálják, akkor én hiába próbálkozom bármivel is.
2023. jan. 7. 00:48
 4/7 anonim ***** válasza:
98%
Tudod, a homofób szülők képesek észhez térni ha a gyerekükről van szó. Csak a legostobábbak nem.
2023. jan. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem, nem kell, hogy depis legyél. Ennél komolyabb nehézségekkel is boldogultak mások, és még rád is várhat rosszabb. Nem akarok kemény lenni, de üdv a felnőtt életben.

Ha olyan közel álltok, és ők is ugyanúgy szeretnek, idővel elfogadják. Én leülnék velük beszélgetni erről. Elmondani, hogy neked ők nagyon fontosak, és nem akarod,hogy elszakadjatok emiatt egymástól. Aztán lehet, hogy ez sem segít, de erős vagy, és feldolgozod, és önálló életet kezdesz, és boldog leszel. Nem a szüleid határozzák meg, hogy milyen ember vagy. Adtak egy alapot, de te döntöd el, hogy mihrz kezdesz vele. Ne legyél áldotat.

Kívánom, hogy a kiszemelteddel nagyon boldogok legyetek, és ez felnyissa a szülők szemét is.

2023. jan. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
100%

Az én anyukám homofób volt, nem is nagyon titkolta, emlékszem, hogyan reagált mindig egy leszbikus nőre. Viszont amikor rájött, hogy mi a helyzet, rákérdezett és megbeszéltük. Elfogadta és támogat mindenben. Mondta, hogy egy ideje sejti, sokat sírt, idő kellett, hogy feldolgozza, de sokat olvasott és tudja, hogy nem tehetek róla. Amikor volt párom, mindent megtett, hogy segítsen és úgy viselkedett velük, mintha sosem lett volna problémája ezzel a dologgal.

Van remény, kívánom, hogy neked is ilyen jó vége legyen! :)

2023. jan. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Vegyel egy mely levegot.

Ulj le veluk, es ptobaljatok megbeszelni.

Ha lehetoseged lesz menj el otthonrol. H meglegyen mindenkinek a tere, feldolgozni ezt.

2023. jan. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!