Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Mégis hogyan küzdhetnék meg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis hogyan küzdhetnék meg ezzel?

Figyelt kérdés

Üdv!

Nem akarok hosszan belemenni a sztoriba, mert már annyira belefáradtam, hogy képtelen vagyok újra kitárni mindent. A helyzet az, hogy 26 éves nő vagyok, és már szerintem 4 éve szerelmes vagyok egy 51 éves nőbe. A probléma itt az, hogy sosem vallottam be magamnak, hogy meleg lennék, vagy másnak sem, mivel nem is érzem így. Sosem vonzottak a női testek, nem nézem meg a nőket, semmi olyasmit nem csinálok, mint mondjuk a hetero férfiak. De tény, hogy érzelmi síkon szinte csak nőkhöz tudok vonzódni-kötődni. Tehát egyrészt már ez is nagyon összezavar. A másik, hogy sajnos az illető a tanárom volt hajdanán, a gimiben tanított, ahonnan aztán elmentem, de érettségi után valahol összetalálkoztunk véletlenül, és azóta próbálom vele tartani a kapcsolatot. Ő házas volt, van egy 20 éves gyereke is, de már régen elvált. Egyszerűen azóta gondolkozom, és őrlődöm, hogy mégis mit érzek iránta pontosan, mert képtelen vagyok megemészteni. Már adtam neki erről jeleket, miután sokszor képtelen vagyok visszafogni, az erős mély szeretetemet iránta, tehát nem vak a helyzetet illetően, de mindketten tartunk egy távolságot, főleg én próbálok, nehogy elveszítsem. Nem tudom, ő mit érez, ha egyáltalán érez valamit, néha éreztem úgy, hogy a felvázolt határok ellenére mintha mégis megnyílna nekem, de annak tudtam be, hogy ő ilyen és kész, kissé művészlélek, nem tudom megfejteni. Már ennyi éve szenvedek ettől, hogy képtelen vagyok elszakadni, tovább lépni, és az sem segít, ha mindent bevallok neki (ugyanis már tettem hasonlót, igaz nem túl nyíltan, de biztosan tudja, hogy azért itt többről van szó, és láthatóan nem riasztotta el). És mielőtt mondanátok, igen, már 3 terapeutánál is jártam, mert nem tudtam megemészteni az egészet, és mondhatni mindannyian a múltamban vájkálnak csak, hogy ezért és azért vonzódom hozzá, hogy a szülői minták, meg a stb.... Ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy nincs benne igazság, de kurvára elegem van, hogy mindannyian csak ezt bizonygatják, és próbálják megindokolni az érzéseimet, hogy méginkább azt érezzem, nem vagyok normális. Miért nem tudják egyszerűen azt mondani, hogy igen, szerelmes vagyok. Mindig úgy érzem, hogy valami komoly zavarnak állítják be, traumákra vezetik vissza, de a szerelemnek nem pont az a lényege, hogy nem lehet megmagyarázni? Egyszerűen szeretünk valakit és kész? Azt hittem egy idő után elmúlik majd, de mintha csak egyre erősödne az érzés, minél inkább kezdem megismerni (ritkán találkozunk, de én keresem online ezen kívül). Amikor a közelében vagyok, még mindig izgatott leszek, alig tudom megállni, hogy ne érjek hozzá, legszívesebben ölelgetném, megvédeném, mindig rá gondolok, a kedvében akarok járni, imádok kis apróságokat benne/rajta, egészen a kezétől a mosolyáig, és kezdek nagyon mély depresszióba esni amiatt, hogy egyre nehezebben fojtom el ezt magamban, nem merem elmondani senkinek, és nem tudom kezelni. Mégis csak hosszú lett, ne haragudjatok, ha mégis elolvassa valaki, és tud valami tanácsot vagy magyarázatot adni, nagyon megköszönöm, teljesen romokban vagyok.



2023. jan. 22. 11:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a probléma, hogy szerelmes vagy, hanem, hogy mentálisan nem tudsz elengedni egy reménytelen,esélytelen "szerelmet".
2023. jan. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy tényleg csak bálványozod, felnézel rá, tiszteled...nem szerelem valójában ez?
2023. jan. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mindkettő igaz lehet, de akkor itt a másik kérdésem: akkor mi a szerelem? Milyen az? Meg egyébként is lehet ennyi idő után csak bálványozni valakit?! Közben azért nekem is jelentősen haladt az életem, talàlhattam volna már mást is. Eleinte lehet, hogy inkàbb vak megszállottság volt, de miután egyre telik az idő, mintha csak mélyülne.
2023. jan. 22. 12:45
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Ezért kell a terápia.
2023. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%

Ez A szerelem! ÉN 30 éves bi csaj vagyok, én is voltam szerelmes tanárnőbe 19 évesen. Én mondjuk már felnőttképzésben. Én beláttam, hogy esélytelen és miután vége lett letöröltem a közösségi oldalról is. Nehéz volt, de sikerült elfelejtenem. Kb 2 éve újra bejelölt, de már nem érzek semmit, pedig akkor enni sem tudtam az érzéstől. Ha nem látod és nem tartod a kapcsolatot vele, úgy jobb.

természetesen azóta volt már beteljesült szerelmem, mondjuk férfivel, aki után ugyan így vágyakoztam, ő valamilyen szerencse folytán sikerült.

Most jelenleg megint egy nő után vágyakozom, hasonlóan, szinte most is felemészt. De a kezdeti jeleket valsz félreértettem és megint erőt kell venni magamon, hogy tegyek azért, hogy továbblépjek. Nővel még sosem voltam.

Azt elfelejtettem írni, hogy nekem is mindig jóval idősebbek és intelligens, okos emberek jönnek be. A korosztályom soha nem érdekelt.

Ha szeretnéd, írj privát és leírom, mi ez. Nem apa meg anya komplexus, azt elárulom. :D Nemrég jöttem rá.

2023. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Lehet fel kéne tenni mindent egy lapra és kerek-perec bevallani neki mindent. Ha bejön a lépés nyert ügyed van. Ha nem, le tudod zárni ezt a huzavonát és idővel tovább tudsz lépni. De szerintem ne őrlödj ezen sokáig már, valami lépést tegyél, valószínű ez neki se jó, ha pedig tényleg nem működne köztetek valami miatt, elveszed az időt/lehetőséget attól, aki valóban a nagy igazi lenne a számodra. :)
2023. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

6: írja, hogy szexuálisan nem vonzódik nőkhöz...

Ebből így működő kapcsolat nem lenne.

2023. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy már nincs mit feltennem egy lapra.:/ Már vagy ezer féle módon kommunikáltam felé az érzéseimet, egyszer régen meg is írtam, de arra nem reagált, minden ment tovább mintha mi sem történt volna. Aztán egyszer ki is puhatoltam a határait, de mintha néha ellentmondana saját magának. Szóval nem akarok már teljesen idiótát csinálni magamból, hogy kitálalok, sehova sem vezetne, nagyon jól tudja mi van, valószínű, hogy ő nem akarna kapcsolatot, azért elég elrugaszkodott elképzelés szerintem neki egy volt tanítvánnyal kezdeni ráadásul azonos neművel... Éppen ezért választottam azt, hogy továbbra is szeretem feltétel nélkül, de kezdek rájönni, hogy nem biztos sokáig bírom ezt így. Ugyanakkor az elengedés sem megy. Amiket benne találtam meg, azokat valahogy nem veszem észre másban, egyszerűen egy az egyben ő kell. Jöttek azóta fellángolások az életembe, de mind sehova sem vezetett, és csak csak visszatértem hozzá..

A szexuálisan nem vonzódom részt úgy értettem, hogy látásból nem vonzódom, de ha már ilyen mély érzéseim vannak, akkor szerintem működne..

2023. jan. 22. 13:50
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Pedig ezt le kell zárni valahogy, mert csak tönkre mész benne. Amúgy, ha beteljesülne is gyanítom, hogy hamar vége lenne mert annyira imádod őt, hogy szerintem túl is idealizáltad. Ha valóban alaposan megismernéd, valószínűleg kopna ez az érzelem, mert senki sem tökéletes.

Az, hogy 1000 felé képpen mondtad már, az nem elég. Szerintem is állj oda elé, ne online, amire nem válaszol, és kétségeid maradnak, és mondd el ezt az egészet. Akkor kénytelen lesz lereagálni.

Ezután tovább lehet lépni. Szerintem sem az a kérdés, hogy miért szereted, hanem hogy miért nem tudod elengedni. Nekem is volt ilyen viszonzatlan szerelmem, ahogy gondolom sokunknak. Nagyon fáj, de ha nem lépsz túl rajta, akkor tényleg terápia kell. Az elengedéshez. Mert így rámegy az életed. És ő is hibás, ha ezt látja, és nem zár le minden kapcsolatot. Nem árultál el sokat róla, de vagy élvezi a rajongásod, vagy nincs tisztában vele. Muszáj lesz nyíltan előállnod ezzel.

2023. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Ez egy reménytelen szerelem. Nincs azzal baj, hogy nőbe szerettél bele, más nőkkel is megesik. A baj az, hogy ez egy reménytelen szerelem, és valahol mélyen ezt már te is tudod…

És sajnos az is egyértelmű, hogy ő nem „úgy” tekint rád.

Közhelyes de másokkal is kellene ismerkedned. Az írásodból látszik, hogy senki más nincs az életedben, így csak rá koncentrálsz. Kicsit nyiss a világ felé! Meglátod jót fog tenni!

2023. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!