Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Vannak itt olyan lányok, akik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt olyan lányok, akik régebben randiztak fiúval, de most leszbikusoknak tartják magukat?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy valaki, akinek régebben tetszettek fiúk, most már el sem tudja képzelni hogy fiúval legyen? "Nevezhető"-e az ilyen, leszbikusnak? Vagy van aki szerint egy ilyen lány biszexuális?

Bár be kell vallanom, nem igazán szeretem az ilyen cimkéket hogy leszbikus, biszex, stb, de a kérdés szempontjából most így egyszerűbb.

Egyik fiúban sem csalódtam, nem vertek át. Kedveltem őket, akkor még úgy is éreztem, hogy szerelmes vagyok(15 évesen, khm.), de még a csókig sem jutottam el velük, a szexet pedig sem akkor, sem most nem tudnám elképzelni.

Próbálok nem foglalkozni másokkal, de rettenetesen tud idegesíteni, hogy ha elmondom, randiztam már pár sráccal, ők rám szállnak hogy ó hát akkor a fiúkat szeretem, csak össze vagyok zavarodva. :D Én nem érzem magam összezavarodva. Miért ilyen nehéz felfogásúak, szűklátókörűek az emberek?

Ki mit gondol erről?



2017. jún. 3. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Nekem még kapcsolatom is volt pasival, kettővel. Akkoriban azt hittem, hogy biszex vagyok, aztán szerelmes lettem egy lányba és azóta egyszerűen nem vonzódom a pasikhoz. Teljesen hidegen hagynak. Leszbikusnak mondom magam, de soha senki nem hiszi el, mert nőies és szép is vagyok, aztán meg ha netán elmondom azt, hogy régen pasival is voltam, hát... :D Pedig nincsen problémám a szexualitásommal, de más belelát mindenfélét. Nem szeretem ezt a kiközösítést. Épp elég rossz érzés, hogy kilógunk a többségi társadalomból, mert leszbikusok vagyunk, de a fiús leszbikusok engem is kinéznek mindenhonnan. :/
2017. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem később is rá lehet erre jönni.Az hogy egykoron mi vonzott az egx dolog most most van .Ha nem vonzódsz a férfiakhoz sehogy sem akkor szerintem leszbikus vagy.
2017. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Velem is volt ilyen, hogy amiatt ítéltek el, mert voltam koràbban férfivel. Emiatt utasítottak vissza... igazából, jobb is, ilyen szűklàtókörű leànyzó ne legyen a közelemben. Sem olyan, akinek magyaràzkodni kell. Teljesen logikàtlan gondolkodàs. Ha X-szel vagyok pàrkapcsolatban, akkor nem fogok Y nővel, sem Z férfivel kikezdeni. Ezen kívül nem tudom, miért fontos bármi. Kíváncsi lennék én is, hogy miért gondolkoznak így sokan. Miért vagyok kevesebb, mert időre, és tapasztalatra volt szükségem, ahhoz, hogy kialakuljon a szexualitàsom? Ez biológia, természetből adódó. Ostoba cìmkék. Leszbikus vagyok, mert a jelenemet, ill. jövőmet nő mellett élem meg. És pont. :)
2017. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem házasságom is volt férfival, régebben heterónak tartottam magam.Most női párom van,imádom őt, és már el sem tudnék képzelni sem szexet, sem kapcsolatot,semmit férfival. Valahol a házasságom vége felé kezdtek jönni kósza érzéksek, hogy milyen lehet nővel, mi lenne ha. Utana szerelmes is lettem nőkbe, és most ott tartok, hogy életem szerelme egy nő. Igazából én sem tudom, hogy most minek számítok, biszexnek szerintem nem,mert egy ideje már nem vonzódom a férfiakhoz,közelebb érzem magam a leszbikushoz, de rám is mondják, hogy csak azért van,mert csalódtam a férfiakban,és hogy csak fel akarom magamra hívni a figyelmet meg egyéb butaságok.Nem kell foglalkozni az ilyen okoskodókkal jobban tudod,hogy mit érzel.Sok más is van,ami fáj az embereknek,pedig semmi közük hozzá.
2017. jún. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Victor C. ***** válasza:

Ez egy nagyon fura dolog tud lenni.


Konkret eset, megtortent.


Egy New York-ban elo biszex holgy egy ponton ugy erezte hogy o csak es kizarolag leszbikus. Csak es kizarolag nokre indult be, ferfiakkal SEMMI es semmit.

Ez eddig "rendben"...

Kozben o iro, ujsagiro is volt, igy a leszbikus kozossegben kozismertte valt, es nagy megbecsulesnek orvendett, mivel a temaban irt, ertekezett, harcolt, tamogatta az ugyet eveken keresztul.

Nonemu tarsa, parja, baratnoje volt, egyutt eltek, mar nem emlekszem, hogy egy, vagy esetleg tobb, de tartos kapcsolata(i) volt(ak) az evek alatt

De...

Egy ponton valamikor, tobb mint 10 ev kozismertseg es exkluziv leszbikussag utan a leszbikus kozossegben, lassan - szinte eszrevetlenul - raindult a ferfiakra.

Ugy kezdodott, hogy egy ponton, az utcan egy ferfit eszrevett (elotte soha sehol) es valamilyen oknal fogava (eleinte csak egy kicsit valahogy) "vonzo" volt.

Eleinte nem foglalkozott vele, de a szituacio szamara honapok alatt "rosszabbodott" es kezdett aggasztova valni hogy egyre jobban ferfiak jonnek be, nok pedig egyre kevesbe.

Nem ertette a jelenseget es folyamatot onmagaban, sem akkor (sem ma).


Egy pont eljott, hogy csak es kizarolag ferfi erdekelte, a noktol teljesen elhidegult szexualisan.

Persze talalt ferfit parnak, akkor mar - ez a cikk irasakor - parkapcsolatban elt mar tobb mint egy (vagy ket) eve, ferfival, jelenleg nem erez semmilyen szexualis vonzalmat nok fele. Egyszeruen az "eltunt, elparolgott".


O ezt a szamara erthetetlen metamofozist egy vagy ket ev utan bevallotta olvasokozonsegenek es megirta leszbikus olvasoi szamara - de ettol kiutaltak es durva, szemelyes tamadasokat kapott (es kap) e miatt, annak ellenere, hogy teljes szimpatiat erez es egyutterzessel van a leszbikus kozosseggel, filozofiailag, szimpatiaban nem valtozott, csak most a ferfiak es nem a nok vonzzak, amit o semmilyen formaban nem tud tudatosan kontrollalni vagy megvaltoztatni.


E miatt o ma nagyon keseru, mert csalodott, hogy (volt) olvasoi, barati kore nem akarjak megerteni, hogy ez nem "arulas" vagy "ellensegesse valas" - mert annak veszik - ez a kontrollalhatatlan jelenseg van nala van szexualisan, es az o szimpatiaja es megertese, ugyuk felkarolasa felejuk nem valtozott.


Errol az esetrol tudok konkretan, mert az illeto egy ujsagcikkben megirta (meg az USA-ban olvastam), de sajnos a nevere nem emlekszem.


Szoval ugy tunik, hogy ez a beallitottsag egy flexibilis, valtozo valami tud lenni ritkan - neha - legalabb is noknel.

2017. jún. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki egy időben csak férfiakhoz vonzódik, egy időben csak nőkhöz, az biszexuális. A biszexualitás nem csak olyan lehet, hogy mindig mindkét nemhez vonzódsz.. Bár az ritka, hogy az egyik TELJESEN kiveszik, de van ilyen is. Ha az életed során vonzódtál nőkhöz és férfiakhoz is, akkor biszexuális vagy, nem bonyolult. Nem nevezheted magad heteronak úgy, hogy több férfival is ágyba bújtál, de most női párod van ezért, "szevasztok"...
2017. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagyis nem nevezzheted magad úgy leszbikusnak ha több férfival voltál* - és élvezted. Ez fontos. mert lefeküdhettél férfiakkal csak a társadalmi nyomás hatására is.
2017. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt 2 kapcsolatom férfival, akkoriban még inkább csak fiúval. Mindkettő 2 hétig tartott. Viszont egyáltalán nem voltam szerelmes, nem éreztem vonzalmat vagy vágyat. Csók volt mindkettővel, az egyikkel némi pettingnek nevezhető dolog is, de nem tetszett.

Én annó ezekbe a kapcsolatokba azért mentem bele, mert egyrészt az akkori nagy "barátaim" rábeszéltek, hogy milyen jó is lesz nekem, hogy 17 évesen végre járok valakivel, másrészt ekkoriban már sejtettem, hogy engem a nők érdekelnek (volt több nő plátói szerelmem, meg egy buliban együtt aludtam egy lánnyal és majdnem csókolóztunk), de küzdeni akartam ellene. Be akartam bizonyítani, hogy ez téves dolog. Illetve talán kellett a megerősítés is, hogy most akkor pasik vagy nők vagy mindkettő. Ez a 2*2 hét nagyjából 3 hónap alatt le is zajlott az életemben, mindkettőnek a fiúk vetettek véget, mert valahogy érezték, hogy részemről nem stimmel valami.


Szűk egy évre rá jöttem össze a barátnőmmel és több mint 3 év telt el azóta és még mindig együtt vagyunk. Persze lehet azt mondani, hogy ez eddig csak egy (db) kapcsolat és ki tudja mi lenne, ha vége lenne. De egyrészt nincsen vége, másrészt nem tudok érzelmileg férfiakhoz közeledni. Én magamat leszbikusnak tartom, ha mindenképpen be kell skatulyázni, de ha megkérdezi valaki, akkor arra inkább azt szoktam válaszolni, hogy nővel élek és általában ez elég szokott lenni.


Azoktól az ismerőseimtől, akik ismerték a fiúkat és akkor a barátaim voltak, a mai napig megkapom, hogy hát mi nem úgy képzeltük, hogy egy nő mellett találod meg a boldogságod. Azt hittük ez is csak egy kaland és majd neked pasid lesz. Azt mondták, hogy oké, hogy nővel vagyok, de nekik ezt meg kell emészteni, mert az én jövőmet nem így képzelték. (Bár azóta is emésztik.) Ekkor feltettem magamban a kérdést, hogy kinek élek, magamnak vagy az ő elvárásaiknak? Azóta nem tartjuk a kapcsolatot, max évente egyszer, ha leülünk kávézni.


Én az ilyen embereket elengedtem. Az azóta szerzett ismeretségeimben soha nem okozott problémát, hogy én a nőket szeretem, a gyerekkorom óta barátaim meg szintén elfogadták.


Szóval visszatérve az eredeti kérdésedre. Szerintem lehet valaki leszbikus attól még, hogy voltak kapcsolatai férfiakkal. Hiszen ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy azokban a kapcsolatokban jól érezte magát. De ha még jól is érezte, szerintem bármikor kialakulhat a felismerés, hogy mégis a másik nem érdekel.


Nem hiszem, hogy feltétlen biszex az, aki kipróbálta mindkét nemet. Ettől függetlenül ez sincs kizárva, van aki tényleg biszex. Ezt mindenki magának tudja eldönteni, ha egyáltalán el akarja.


Bizonygatni meg szerintem nem kell semmit. Aki képtelen elfogadni, hogy nem lehet mindent megérteni és nem minden fekete-fehér, arra rá kell hagyni az ilyesmit. És amit érzel, az szerintem nem összezavarodottság, inkább akik ezt mondják neked, ők vannak összezavarodva.

Aki meg folyton bánt a megjegyzéseivel, azt meg el kell engedni!

2017. jún. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én igen, de valamit mindig hiányoltam, bármit is csináltam srácokkal. Akár hozzám értek, akár megcsókoltak, nem okozott olyan kielégülést, mint amilyet elképzeltem. Aztán rájöttem, hogy én konkrétan a lányokat is szeretem, és ma már el sem tudom képzelni, hogy férfival legyek. Viszont nagyon félénk vagyok, és furán érzem magam, ha hozzám érnek, de vágyok arra, hogy egy lánnyal lefeküdjek, és sajnos nem tudok úgy reagálni rá, ahogy kéne. Már azt se tartom kizártnak, hogy aszexuális vagyok, de lehet, hogy csak nagyon félős, és majd feloldódok idővel.
2017. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!