Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Hasonló a hasonlóval vagy az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hasonló a hasonlóval vagy az ellentétek vonzzák egymást?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataid, melyikben hiszel?

2018. szept. 17. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Hasonlóval inkább. Az ellentétek kiütköznek rövid -vagy hosszabb- idő után. Ez a tapasztalatom!
2018. szept. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Az ellentétek csak eleinte vonzóak! Hosszútávon nyerőbb a hasonló a hasonlóval párosítás! Ha belegondolsz, ésszerűbb is ez, hisz az érdeklődési kör, látásmód is egyezik nagyjából.

Úgyhogy ja, hasonló a tapasztalat itt is.

2018. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Hasonló a hasonlóval. Én az ellentétem mellett megpusztulnék. Amúgy hetero vagyok; de én úgy gondolom, minél több két ember között a közös, annál inkább összeillenek, megtalálják a közös hangot, annál kevesebb esély lesz a vitákra. Pl ha valaki egy nagyon erős egoista, és üvölt, ha valamiben nem neki van igaza, meg egy másik, aki békés,kis szelíd; mindig törekszik a barátságosságra, képes engedni az elvárásaiból, tehát kompromisszumképes, azok pl nem bírnák elviselni egymást; még rövidtávon se nagyon. Meg eleve, két olyan ember hogy kerülne össze?:D Az egyik pl folyton bulizna akit nem nagyon érdekelnek az érzelmek, a másik meg kis csöndesebb figura, aki meg folyton az érzelmeit követi, és talán nem is nagyon bírná elviselni, ha valaki nem érzelmes. Meg pl nem is tudnának együtt olyannyira filozofálgatni egymástól, mert két tök más "tészta " lenne.
2018. szept. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

*egymással filozofálgatni:)

meg pl egyik istenhívő, másik ateista, és pl nem értik meg egymást,hogy egyik minek vallásos másik mitől nem:D:D:D

2018. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Vannak dolgok, amikben muszáj hasonlónak lenni.
2018. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Bocsánat hogy közbekérdezek, de mik azok a dolgok amikben muszáj hasonlónak lenni szerintetek? 23/L
2018. szept. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6: na igen, ez engem is érdekelne!

Szerintem nem csak az megy az ember idegeire, ha valaki a szöges ellentétünk, meghülyülnék, ha valaki dettó olyan lenne, mint én :D Nyilván most a két végeletet emeltem ki, de értitek.

2018. szept. 17. 20:47
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Ne ez alapján akard eldönteni. Mindenkinél vannak, amikben különböznek,vagy egyetértenek. Es ezeknek nem a mennyisége,hanem a minősége számít.
2018. szept. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

habitus, világnézet

otthonülős/kirándulós/partiarc

esetleg vérmérséklet mikorra jön ki a sodrából

hát pl testi együttlétekhez hasonló igények

békére törekvő, vagy "Csak nekem lehet igazam különben letépe m a fejed!!!!"

állatoknak a szeretete például, hogy mit gondol, hogy az állatot pl élőlénynek tekinti -e. (itt most nem kimondottan arra gondolok, hogy eszik-e húst, de valakinek pl ez is lehet egy szempont)

Vagy pedig például a dohányzás tekintetében is lehet akár.

Intelligencia-szint; énszerintem csak hasonló intelligenciával rendelkező emberek tudják igazán megérteni egymást.

2018. szept. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Én írtam azt a kommentet, szerintem elsődlegesen a jövőbeli tervek, a párkapcsolat kereteiről való gondolkodás az, amiben mindenképp hasonlónak kell lenni. A többi dolog olyan, hogy az adott két embertől függ, mit tart fontosnak annyira, hogy hasonlónak kell benne lenniük.

Két ugyanolyan ember nem tud semmi újat mutatni a másiknak és baromi unalmas lesz a dolog. Az egészséges nézetbeli különbségek előreviszik a kapcsolatot és a személyiségfejlődést is támogatják. Úgyhogy van valahol egy egyensúly, de ez egy hosszabb szakasz a vonalon, nem pedig egy pont.


Nekem pl. fontos, hogy tudok tanulni a páromtól, rengeteg mindent máshogy lát, dolgokra teljesen máshogy reagál, és nagyon sok olyan tulajdonsága van, amit szeretnék eltanulni (meg olyan is, amit nem). Viszont ha máshogy gondolkodnánk arról, hogy milyen kapcsolatra van szükségünk, milyen életet akarunk élni, milyen jövőt képzelünk magunk elé, milyen értékek a fontosak számunkra, akkor nem működne.

2018. szept. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!