Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Lányok, ti mit vártok el egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, ti mit vártok el egy kapcsolattól?

Figyelt kérdés

Azok válaszát várom, akiknek már kialakult egy bizonyos elképzelésük, arról mit várnak el egy másik nőtől egy kapcsolatban. Persze nem olyan elvárásokra gondolok, amik a másik "megfojtására" értendők, hanem az egészséges, alap elvárásokra egy kapcsolatban. Érdekelne, hogy kinek mik az elképzelései. Az is érdekelne, hogyan formálódott ki ez bennetek, milyen tapasztalatok mentén?

Ja és a "lényeg, hogy szeressük egymást" az nyilván alap kell hogy legyen. Én ezeken felüli/kívüli dolgokra gondolok, amitől úgy gondoljátok működik egy kapcsolat a másik féllel és ami alapján már tisztább elképzelésitek vannak, azzal kapcsolatban,hogy kit választotok párul.


A kérdésem egyébként abból is adódik, hogy nekem még nem alakultak ki tiszta elképzeléseim, hogy egyáltalán ki az aki illene hozzám. Tapasztalatom sincs sok. Ezért is érdekelne, hogy aki viszonylag érett fejjel rendelkezik ez ügyben, az mit gondol a témával kapcsolatban.



2019. jan. 29. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legfontosabb, amit egyébként magam is követek: az élni és élni hagyni elv.

Na meg az alázatosság! Ezekkel működhet hosszútávon mindenféle kapcsolat, nem csak párkapcsolat.

Pont azt kell fenntartani, ami miatt beleszeretsz a másikba; a szabadsàgát és az egyéniségét megélheti! Ezáltal marad boldog melletted és te is mellette

2019. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Illetve annyival kiegészíteném, hogy a jó szeretkezés az kell. Ha nem jó a szex az előbb utóbb minden párkapcsolatot megpecsétel.
2019. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Legyen meg az alapvető bizalom, nem féltékenykedjen.

A hétköznapi dolgokban is jól megértük egymást, kitaláljuk egymás gondolatait, érzéseit.

Legyen jó az ágyban, szeressen adni és tudjon elfogadni.

Feltétlen őszinteség, a problémákat megbeszélni, megoldani tudjuk. Ne duzzogjon ha baja van, ne tegyen utalásokat, célzásokat hanem mondja ki nyíltan, beszéljük meg.

2019. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Legyen meg a feltétel nélküli (ha kell, elengedő szeretet), tisztelet, bizalom, hűség, őszinteség,passzoljunk szexuális téren (pl. én szeretem a BDSM-et és szub vagyok+mazochista, akkor ő az ellenkezője), mert a jó kémia és a változatos szex összeláncol. Imádok úgy smárolni, hogy a másikkal egymás szájában vagyunk bő nyállal, szóval ez sem hátrány :D Legyenek néhány nagyobb közös célunk, egymással tervezzük a jövőt. Minimális féltékenység nem rossz dolog, szintén össze tud láncolni, de azért ne annyira, hogy pl. barátokra is, vagy alaptalanok (ehhez kell ugye a bizalom és az őszinteség). Egymás támaszai vagyunk a bajban, ha kell, és meg tudjuk egymással osztani az örömeinket is. Ezen felül lehessen vele beszélgetni az élet, a világ és a lélek dolgairól problémáiról. Legyen elemző, gondolkodó, intelligens. Tudjuk megbeszélni és kifejezni az érzéseinket is egymással-egymásnak. És ha valami problémánk van a másikkal, akkor azt azonnal megbeszélni, tehát a kommunikáció és a kompromisszum is elég fontos.

Dióhéjban asszem ennyi.

És hogy milyen tapasztalatok mentén formálódott meg bennem ez az álláspont? Természetesen inkább negatív. Volt részem kapcsolatban, barátok extrákban is.


20/L

2019. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos mivel én már túlhagyok egy nem épp egészséges kapcsolaton, ami konkrétan az egészségemet is szépen lerombolta, a teljesítményemet az egyetemen, és a barátaimmal lévő kapcsolatomnak se tett jót, így már nagyon megfogom válogatni a következő partneremet. Hiszen úgy mint egy heteró kapcsolatnál, itt is eléggé körül kell nézni, mert mindenhol vannak "mérgező" emberek. Egyáltalán nem érdekel, hogy valaki mennyire szép, népszerű (vagyis inkább mennyire a közösség közepe) se az, hogy vicces, de még az se feltétlenül, hogy elsőre kedves.. Mert ez mind csak massza és aki ezt keresi az hosszútávon megüti a bokáját. Én olyan embert keresek akivel egyenrangú felek vagyunk, támogatjuk egymást és nem az egymáson lévő felülkerekedés a cél a kapcsolatban. Meglehessen beszélni vele mindent, mindketten hajlandóak legyünk kompromisszumokat kötni, de ne vegyük el a másik szabadságát, ne fojtsuk meg egymást, ne várjuk el és ne hagyjuk hogy az egyik fél mondjuk 90%-ot adjon bele a kapcsolatba míg a másik 10-et. Az egyik legfontosabb, hogy lehessen vele tervezni, és együtt is tervezzünk jövőt. Azt hiszem az őszinteség, bizalom meg stb. ezek alap dolgok, de a problémákat is együtt beszéljük meg és oldjuk meg. Szóval hiába is tetszik meg bárki, ha nem látom benne azt, hogy az az ember tud lenni aki egyben a legjobb barátom is, és számíthatunk egymásra, és egy stabil, kiegyensúlyozott párkapcsolatban eltudnám képzelni vele a jövőmet, akkor biztos nem jönnék vele össze. Inkább leszek egyedül mintsem valakivel, de boldogtalanul.
2019. jan. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt is hozzáteszem az előzőhöz, hogy igaza van, de azért ne is hanyagolja el a másikat túlságosan a saját dolgai mellett, ne az legyen a fontosabb csak, hogy neki mekkora szabadság kell, ebben se legyen egoista.
2019. jan. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A bizom számomra nagyon fontos tényező és nem csak az, hogy ő megbízzon bennem, ez fordítva is így kell legyen. Nem vagyok féltékeny típus és ezen a téren mindig bizalmat adok a párjaimnak, viszont alapvetően nagyon nehezen bízok meg emberekben ezért csak kevés ember van az életemben aki mellett elmondhatom, hogy tényleg 100%-ig önmagam tudok lenni. Emellett mintahogy énis megadom a bizalmat a másiknak úgy elvárom én is, hogy alaptalanul ne féltékenykedjen a párom, főleg ne a barátaimra. Vannak barátaim, vannak hobbijaim és ezekre szeretek időt szánni, nem szeretem, ha elvárják, hogy ha párom van akkor csak és kizárólag mindent vele csináljak onnantól. És végül de nem utolsó sorban azt is elvárom, hogy a párom őszinte legyen velem. Talán mondhatni azt, hogy túl empatikus vagyok, ha valakinek egy picit is változik a hangulata az átlaghoz képest azt rögtön észreveszem és eléggé ki tud borítani, ha látom a páromon, hogy nincs rendben valami, de nem mondja meg. Persze volt már olyan párom aki mondta, hogy ha felbosszantja valami, vagy hirtelen rossz kedve lesz, neki le kell picit nyugodni előtte, hogy beszélni tudjon róla, ezt nyilván megértem meg el tudom fogadni, de azt nem szeretem, ha valaki nem képes velem kommunikálni semmilyen szinten, ha problémákról van szó. Ezzel kapcsolatban meg azt is elvárom, hogy ha én hozok fel valamit ami mondjuk nekem zavaró azt ne vegye sértésnek vagy bántalmazásnak(direkt figyelek rá, hogy ezeket mindig építő jelleggel, kompromisszumot keresve próbáljam megbeszélni, de volt akivel nem lehetett mert teljesen bedurrant tőle)
2019. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!