Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Fél év szex nélkül?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fél év szex nélkül?

Figyelt kérdés

Jelenlegi párom aszexuális, nagyon szeretem. Senkivel nem értettük meg egymást ennyire még soha. Nem baj, hogy aszex.. csak neha mikor csokolozunk, atolel, hozzaerek a combjahoz vagy o a karomhoz.. annyira mennék tovább. De ugye nem lehet, tudom hogy ez csupán szex.. nem kellene ennyire fontosnak lenni. Viszont buntudatom van amiert kivanom 😔

Sos? Mit csinaljak ilyenkor? Ti mit tennetek?



2019. máj. 2. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Én először is tisztáznám a helyzetet: partner, vagy barát? Ha ő aszexuális, nem várhatja el ezt tőled is, de nyilván annak se örülne, ha megcsalnád. Úgy tűnik, a hatalmában tart, ha még te érzel bűntudatot, amikor megkívánod. Kérdezd meg tőle, mit tegyél, amikor nagyon be vagy indulva? Mellesleg annyi empátia lehetne benne, hogy néha engedje, hogy játszadozz vele. Ha ebbe sem egyezik bele, akkor bár nem mondom azt, hogy szakítsatok, de valóban át kell minősíteni a kapcsolatot, baráti, lakótársi viszonyra.
2019. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Válaszoknélkül ***** válasza:
87%
Ebben az esetben ez nem egy működőképes kapcsolat, én úgy látom. Szerintem sem a szex a legfontosabb dolog egy párkapcsolatban, de lényegi része, hogy a feleknek azonos vagy közel azonos szexuális igényük legyen. Neked lenne rá igényed, neki nem, ami szerintem nem egy sokáig tartható állapot és előbb-utóbb konfliktusokat szül köztetek. Gondold át, mennyire fog stabil maradni az összhang kettőtök közt, ha közben te nem tudsz összhangban lenni magaddal, a vágyaiddal.
2019. máj. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ez érzelmileg nem ilyen egyszerű, de az a helyzet, hogy én így képtelen lennék bevállalni egy párkapcsolatot. Ezt nem is tudnám annak nevezni teljesen, legalábbis az alapján, hogy nekem milyen igényeim vannak egy párkapcsolatban. Egyébként meg dehogyisnem fontos a szex, szerintem az egyik legalapvetőbb dolog. Nyilván, ha neked ez így rendben lenne, akkor azt mondanám, hogy maradjatok együtt, azonban egyértelműen érzékelhető, hogy te szenvedsz ebben az állapotban, és ez hosszútávon valószínűsíthetően nem lesz tartható.

Ha a helyedben lennék, akármennyire fájó lenne, de szakítanék, és egy ideig távolságot kérnék, hogy túl tudjak lépni, aztán pedig amikor ez megtörtént, esetleg találtál valaki mást, akivel hasonló igényeitek vannak, utána egy baráti viszony létrejöhet.

2019. máj. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Melyik a fontosabb, hogy vele legyél párban, vagy hogy megélhesd a saját ilyenjellegű vágyaidat is?

Lehet, hogy akkor ezt csak más tudná neked megadni.

Én asszem, hogy talán ti ketten együtt nem illetek össze.

Szerintem is lehetnétek simán csak barátok.

2019. máj. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy ilyen kapcsolatom. Vége lett, pontosan emiatt. Nem akarta megélni velem a szexualitást, ami egyébként lehet nem a legfontosabb egy kapcsolatban, de abban is van érzelem és ezáltal fontossá válik. Ha szeretek valakit, akkor nem tudok ellenállni. Minden porcikáját akarom szeretni minden módon.
2019. máj. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ftf1983 ***** válasza:
100%
Egy kapcsolathoz hozzátartozik a szexualitás, a testiség. Az oké, hogy a párod aszex, amivel nincs is gond, de tőled nem várhatja el, hogy te ne éld meg a vágyaidat, ha te vágysz a szexre. Ez a kapcsolat nem működőkepés, mert neked szükséged van a szexre, hiszen nem vagy aszex.
2019. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megbeszélné vele, vagy vele élem meg,vagy mással.Ez ennyire egyszerű.Attól hogy szeretsz valakit még szexelni akarsz, ha ő ezt nem akarja akkor ez vagy szakítás,vagy nyitott kapcsolat.
2019. máj. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy nem aszexuális ember számára a szex ugyanolyan fontos, mint a beszélgetés, az ölelés, a csók, az együtt töltött minőségi idő. Az sem megoldás, hogy mással szexelsz, hiszen te vele vágysz erre. Ne legyen bűntudatod emiatt. De ebben a kapcsolatban így sajnos nincs perspektíva.
2019. máj. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a pároddal menj át baráti viszonyba, aztán legyen egy új párod. A mostani helyzet sokáig ez ne fog működni, hiszen a kérdésed kiírásával jelzed felénk, hogy "zúgolódsz".
2019. máj. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azota is ez a helyzet :(
2023. ápr. 3. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!