Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért vannak ilyen sokan oda...

Miért vannak ilyen sokan oda a Boku no hero académiáért?

Figyelt kérdés
Végignéztem, egyáltalán nem volt rossz, de azért nem ájultam el. Akiknek a kedvenceik között van: Miért? Mi volt a jó benne? Miért jobb, mint a legtöbb anime?

2020. aug. 11. 23:02
 1/6 Kőházi Bence válasza:
65%
Én csak 1 részt láttam mert egy lány barátom megnézette velem, de nekem nem nagyon jött be de mindenkinek más jön be.
2020. aug. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Naruto feelingje volt, csak ninják helyett hősökkel.

Én sem értem ezt a nagy hypeot körülötte.

2020. aug. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a bnha-t, olvasom a mangát (mikor időm engedi), követem az animét.


Hogy miért vannak ilyen sokan oda érte, ez egy jó kérdés. Összetett, mert relatív, mint a legtöbb dolog, illetve, laikus is vagyok, hiszen csak a magam elképzeléseiről táplálkozhat véleményem, bocsásd meg, ha ezek után szubjektív módon fogok hangzani.


Egy, ez egy shonen, s mint a legtöbb ilyen, mindig nagy közönséget vonz, gyerekektől a felnőttekig, főleg, hogy szezonális. (itt kitérhetnék arra, hogy szezonalitását meglovagolva, milyen a többi szezonális shonenhez képest, de nem teszem, mivel azok nagy részét nem követem, így ha azt mondanám, hogy ez sokkal jobb, mint azok, akkor az egyrészt álszent lenne, másrészt szimpla dőreség, így ezt nem teszem)


Kettő, szerethető karakterek, olyan világ-kidolgozás, amire éppen a közönség vevő, nem nyújtják, mint a rétestésztát (amennyire ezt animétől elvárhatja az ember), s összességében azt mondhatom (én, ugye ami azért nem egy szentírás), hogy a bnha többségében beolvasztotta azokat a motívumokat, jó dolgokat, amik naggyá tették elődeit a kategóriában, és próbálja elkerülni azokat, amik annyira nem jöttek be. Tehát, a lehető legtöbb fogyasztót/fant magához vonzza. (De ez szintén megérne egy saját disszertációt, amire én nem vagyok kvalifikált, hogy megírjam)


Ami engem illet, én sosem voltam az elájulós fan fajta, obszesszív néhány esetben talán, de ezt sem azért kezdtem el, és folytattam, mert annyira elájultam tőle, ezt bevallom. De ameddig tetszik, és úgy gondolom jó, és fenntartja érdeklődésem, addig fogom követni, mert szerintem valami jót hozott össze Horikoshi (és vélhetőleg egy egész csapat szakképzett ember).


Hogy miért jobb, mint más animék?

Erre nincs jó válaszom, illetve itt is lehetne árnyalni magát a kérdést is, elvégre, anime sokféle van, ennek egyik részhalmazát már feszegettem feljebb a shonenek említése során.


Válaszom remélem kielégítő volt, s tudtam valamennyire hasznosan reflektálni a kérdéseidre :)

2020. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Te jó ég. Ugyan ilyen komoly és összetett válaszra nem számítottam nagyon értékelem, hogy ezt leirtad nekem. Valóban sokminden igaz amit így leírtál, és tényleg egyet értek, hogy elég széles korosztály számára befogadható mind a történet, mind a szereplők. Nagyon köszönöm, hogy ídőt szántál a válaszra.
2020. aug. 12. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a saját magamról tudok nyilatkozni: nekem azért tetszik, mert nagyjából reális alapjai vannak. Szépen megmagyarázza a képességeket, hogy ezek is csak fizikai adottságok, helyenként még jobban belemegy, hogy pl Momo olyan lipideket termel amelyek szervetlen anyaggá képesek alakulni. Oké, ez elég basic magyarázat és nem megy bele igazán a tudományos dolgokba, de mégsem csak annyi, hogy jajj mert csak van, mint pl varázserő, spirituális erő, stb. Szóval valamilyen szinten fizikai alapokra helyezi a különleges képességeket is - ez számomra új és friss.

A karakterek is szerethetőek, van karakterfejlődésük (már akinek). Vannak benne váratlan fordulatok.


Az egyetlen problémám az, hogy lassan halad a sztori, mert nagyon részletes a mangaka. Per pill az első év 2. felénél jár a sztori azt hiszem, és 3 éves a UA... hát mikor lesz ennek vége? Mikor látjuk azt, hogy Deku a #1 hero? Hiszen így kezdődik a sztori, hogy "ez a történet arról szól, hogyan lettem én a legnaygobb hős". Nagyon sokáig fog még futni a manga (és szerintem az anime is), nekem ez az egy bajom vele.


Sok karakter van - ez jó is meg rossz is. Tetszik, hogy nekik is megismerhetjük a háttérsztorijukat, nekik is van karakterfejlődésül, DE ugyanakkor ezek valamilyen szinten fillerek és lassan halad a fő cselekményszál miattuk. Viszont ha nem lennének, akkor szimpla mellékszereplők lennének csak akik a 2-3 főszereplő mellett kitöltik a teret.

2020. aug. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aham értem amit mondasz köszi a választ :D
2020. aug. 13. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!