Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogyan lehez ezt elérni(manga/...

Hogyan lehez ezt elérni(manga/anime)?

Figyelt kérdés

Egy mangából, hogyan lesz anime? Nem az anime készítés folyamatára vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy hogyan döntik el melyik mangát dolgozzák fel?

Csak kiválasztanak eggyet ami nekik tetszik? Vagy ez olyan mint a filmeknél a forgatókönyv, hogy beküldheted nekik a munkád és akkor ott eldöntik, hogy tetszik e nekik? Ha valakinek az a célja a mangával, hogy anime legyen belőle mit kell csinálnia?


Ez nem annyira jön ide de az is érdekelne, hogy hogyan készítik a mangát? Gépen rajzolják? Vagy csak simán papírra? Ha papírra akkor milye író szerrel?



2020. dec. 5. 10:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A studiók választják a mangát/LN-t. De a manga/LN készítőjének az engedélyével készítik el.
2020. dec. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Két út van. Az egyik, amit az első írt, a másik, amikor a manga (vagy LN) kiadója keres meg egy stúdiót, hogy reklám célból csináljanak nekik egy sorozatot. Érzetre ez utóbbi a gyakoribb.
2020. dec. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Általában a népszerűség dönt. Minél népszerűbb egy manga (pl. Beastars, Dragon Ball, stb.), annál nagyobb az esélye, hogy anime is készül belőle.
2020. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szóval ha egy manga készítőnek az a célja, hogy anime legyen a művéből akkor csak annyit tehet, hogy vár, hogy a stúdiónak megtetszik e mangája?
2020. dec. 5. 11:28
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

#4

Vagy letesz egy zsák pénzt a sútió küszöbére, és azt mondja, 1 évad, 12 rész 2 év múlva.

2020. dec. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#2

#3

Köszönöm a válaszotokat.

Még arra lennék kíváncsi amit a kérdésem végére írtam. Hogy a mangát gépen rajzolják vagy csak úgy papírra? Ha papírra akkor milyen írószerrel?

2020. dec. 5. 11:37
 7/20 anonim ***** válasza:

Általában papírra rajzolják, de ehhez speciális ceruzákat, illetve tust használnak. Én legalábbis így tudom.


3-mas voltam.m

2020. dec. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Az a kérdés is felmerült bennem,hogy ha valaki ír MAGYARORSZÁGON egy mangát akkor azt, hol tudja kiadatni? Van külön ilyen kiadó aki csak mangákat ad ki? Vagy esetleg ehez sima könyvkiadó kell és ugyan úgy zajlik a kiadás mint egy normális könyvnél?
2020. dec. 5. 11:58
 9/20 anonim ***** válasza:
28%

Mahyarországon te max manga stílusú képregényt adhatsz ki. Mangának caak és kizárólag a japán képregényt hívják.


Amúgy meg nálunk a Szukits kiadó fogalalkozik képregénnyekkel, de nagyrészt csak fordításokat adnak ki. Magyar képregényrajzolóként a magánkiadás az egyetlen megoldás.

2020. dec. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#9

,,Mahyarországon te max manga stílusú képregényt adhatsz ki. Mangának caak és kizárólag a japán képregényt hívják."


Attól még, hogy magyarországon adja ki valaki attól még lehet manga. Ez nem attól függ, hogy éppen nem Japánban élsz. A manga nem attól manga, hogy Japánban készítik (mondjuk az igaz, hogy manga=Japán képregény) hanem a stílusa miatt. A rajz miatt...javítsatok ki ha tévedek.

2020. dec. 5. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!