Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Attack on titan spoiler! Hogy...

Attack on titan spoiler! Hogy folytatódik a manga Eren liberiói tömeggyilkolása után?

Figyelt kérdés

Addig olvastam a mangát, aztán elmaradtam vele, most pedig már az anime miatt nem szeretnék újra belefogni. Sok spoilert olvastam vele kapcsolatban és szeretném tudni mik történtek utána. Valaki megtenné nekem, hogy leírja részletesebben a történéseket?


Előre is nagyon köszönöm!



2021. jan. 3. 22:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%

Sosem értettem az ilyen kérdéseket..

Ha tényleg érdekel és nem akarod elolvasni, miért nem várod ki amíg az anime beéri és nézed meg azt?


Igazából nem érdekel, csak tudni akarod?

Vagy ha érdekel, akkor direkt akarod elrontani magadnak?

2021. jan. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

SPOILER


Kiderül hogy Eren összefogott Zekével, hogy az érintkezésükkel feloldhassák megszerezhessék Founding Titan teljes erejét. Zeke célja, hogy az Eldianokat nemzőképtelenné tegye a Founding Titan erejével, hogy kihalhassanak az óriások mindörökre. Eren úgy tesz, mintha támogatná Zekét, ám amikor sikerül érintkezniük és feloldaniuk a Founding erejét, Eren felfedi a valódi célját: elpusztít mindenkit a világon aki nem Eldian. Ymir (az első, eredeti Founding Titan, akitől az Eldianok származnak) szelleme végül Eren ötletét favorizálja jobban, így Eren megkapja a Founding Titan teljes erejét. Ezután kiengedi a falakból a kolosszális óriásokat, hogy azok letarolják a világot. Ezután pedig mindenki más összefog Eren ellen hogy megállítsák. Erent szemmel láthatóan nem érdekli a volt társai sorsa, egyedül Armin az, akit valamiért meg akar kímélni.


Nagyon röviden ennyi, itt tart éppen a manga.

2021. jan. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

A mészárlás után nagy csata bontakozik ki, Armin gyorsan tönkre teszi a Marley-i flottát és elmenekülnek Liberioból inmár Zeke-el kiegészülve és Eren a Warhammer titan erejét is megszerezte. Ám az utolsó pillanatban Gabi és Falco felugrik a léghajóra amivel menekülnek és hason lövik Sashát aki elvérzik. Eren csak röhög ezen. Haza érve Erent és Zeke-et elválasztják, mert érzik, hogy nem lesz semmi jó ebből, Levit kérik meg arra, hogy őrizze zeke-et. Ám Eren, követőivel, egy katonai puccsot hajt végre és barátait börtönbe zárja. Zeke közben próbál megszökni, akinek Ymir segítségével sikerül, Levi éppen hogy csak túlêli, a késöbbiekben Hange fog majd rátarálni.

Eren beszélgetni hívja Mikasát és Armint, ahol elmondja, hogy világ életében gyülölte Mikasát, majd megveri Armint. Ezután megjelenik a Marley-i hadsereg Trost körzet felett és inváziót indítanak. Az eldiai nép nem áll jól, elvégre most volt egy katonai puccs, de eren mindent megtesz, hogy győzzenek, csak neki Reinerrel kell törödnie. Arminék kiszabadulnak és megpróbálnak segíteni Erennek. Megjelenik a Beast titan is, aki egy csomó eldiait, köztük Falco-t is, Titánná változtat. Ekkor meghal Falco bátyja is. Reiner egyszerre küzd A titán falcoval és Erennel, ám Eren elindul Zeke felé, hogy teljesítsék tervüket és szabadjára tudják engedni a Founder titán erejét. Egyszerre lövik az emberek Zeke-et és Erent. Eren, emberi formában már majdnem oda ért Zeke-hez, amikor is Gabi fogja magát és egy puskával lerobbantja Eren fejét. Eren buksija pont Zeke kezében landol (Itt meg kell említenem, hogy Falco felfalta galliardot és ő lett a Jaw titan). Eren és Zeke a path dimenzióban térnek magukhoz, ahol ott van Ymir, az alapító is. Kiderül, hogy nem Eren, hanem Zeke irányítja Ymir-t. Zeke és Eren végigmennek az ediggi történéseken, pl amikor Eren apja, Grisha, lemészárolta a királyi családot. És itt van egy erős rész, amikor Eren kiszól ebből a dimenzióból, apjához szól a múltban, hogy bizony, le kell mészárolnia a királyi családot. Ő pedig megteszi. Egész végig Eren állt a történések mögött. Majd Eren megtudja Ymir eredetét, ami után meggyőzi Ymirt, hogy ő nem Isten és nem rabszolga, hanem ember, aki túl sokáig állt mások szolgálatában. Ymir elsírja magát és minden erejét inmáron Eren írányítja. Eren egy 340m magas, és kb 1km hosszú, csont titánná változik, kiszabadítja a falakból a titánokat és eltöröl minden keményítést, majd elindul elpusztítani az egész világot. Eldiai szövetségeseit is, és a szigeten kivüli eldiaiakat is. Ezek utan teljes az elkeseredés. Armin Prosztraumásntreszben szemved, Mikasa teljesen össze van törve, Jean csak nézi ahogy a bajtársait a Yeageristák és Floch gyilkolássza, Reiner annyira depis, hogy fekszik és nem csinál semmit, Cony Falcot akarja megetetni az anyjával, stb.

Mikor Armin éppen kajál megjelenik a kiszabadult Annie és kitalálják, hogy akár csaj az utolsó leheletükkel, de megmentik az emberiséget. Elmennek hát Reinerhez is, akit szó szerint felrugnak, és Cony azt mondja: Megmentjük a világot.

A csipet-csapat elindul (Levi, Hange, Armin, Mikasa, Reiner, Annie, Cony, Jean, Pieck, Gabi, Falco, Magatha, Yelena és az a néger akinek megmondom őszíntén sose tudtam megjegyezni a nevét.)

Elindulnak szerezni egy repcsit, a sajat dokjaikhoz, amit már a Yeageristák befoglaltak és harckészültségben vannak, ráadásként a Keleti nemzet vezetője is ott van. Harc bontakozik ki. Falco áváltozik, egy szőrös, Madárszerű titánná. Sikerül elvinniük egy hajót, miközben egy repcsit maguk mögött vontatnak, de Magatha hátra marad, hogy a másik hajót ami a kikötőben van, felrobantsa, hogy ne tudják követni őket. Oda ér Keith is, aki elmondja, hogy bár senki nem tudja, de ő segített nekik hátulról, pl felrobantotta a Yeageristák utánpotlás vonatját. Ketten bezarják magukat a hajóba és felrobbantják magukat. A csapat

kiér a partokra és szerelik a repcsit, de Annie kitalálja, hogy nem akar velük menni. Az apja valszeg már halott és nem akar többet harcolni. Elbúcsúznak egymástól, Gabi, Falco és Annia a hajóval megy tovább. Ám mögöttük megjelennek a Titánok, akiket Hange tartóztat fel. Sikerül mindenkinek elmenekülni, ám Hange meghal és valszeg a mennyben ébred, ahol Erwin már vár rá. A felderítő egység következő vezetője Armin lesz. A repülőn Eren elrangatja az eszüket a Path worldbe és kis Eren formájában elmondja, hogy nem fogja hagyni, hogy megállítsák, de ő sem fogja befolyásolni őket (Ugye eren egy isten erejével rendelkezik, pl simán ki tudná törölni az emlékeiket, hogy ne tudjanak harcolni). Az egyetlen lehetőségük az, ha leálnak harcolni vele és megölik.

Marley egy utolsó tamadást indít Eren ellen, de nem sikerül nekik. Ekkor megjelenik a repülőgép és rávetik magukat Erenre. Közben Annie a hajón elmeséli, hogy az ő titán képessége az, hogy tudja imitálni más titánok képességét, és kiderül, hogy Falco titánja tud repülni. Így tehát megvan a megoldás hogyha megőlik Erent, hogy ne szabaduljanak el a kolosszális titanok.

Elindul a harc Eren ée Arminék között. A terv az, hogy megölik Zeke-t, de nem találják, vagy rosszab esetben megölik Erent. Ám Eren a semmiből, elkezd halott Titán shiftereket feleszteni. Elrabolja Armint, a többieket pedig gond nélkül próbálja meggyilkolászni. Már mindenki a végét járja, egyedül Milasa van még talpon, amikor megjelenik mögöttük Falco Flying titanje, rajta Annieval és Gabival, majd kihozza őket a sok titán közül. Mindenki meglepődik, hogy Anniet látják, aki nem akar harcolni, aki ezt mondja: "Amióta tud repülni, nem volt más választásom mint jönni. De... Örülök, hogy jöttem."

és itt tartunk most

2021. jan. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Kb ennyi. Nem írtam le mindent, nagyon zanzásítva csináltam, pl nem írtam oda azt, amikor Gabi realizálja, hogy az eldiaiak nem is ördögök, csak emberek, de remélem a lényeget at tudtam adni
2021. jan. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne hari a plusz kérdésért,de mi történik Historia-val?
2021. jan. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

semmi baj, 5-ös.

Historia-t nagyon keveset látjuk. az egyik fejezet végén megjelenik, ahogy nézi a naplementét, valamilyen elhagyatott és kietlen tájon, inmár terhesen. Nem tudjuk ki az apa. Egy késöbbi fejezetben Erennel beszél, ami visszaemlékezés, hogy Eren ellenzi, hogy Historia gyereket várjon, de nem tud jobb megoldást, mert a Founding Titan-t, Királyi vérnek kell adni. Itt elhangzik az a mondat, hogy mi lenne akkor ha gyereket raknánk beléd. Nem tudjuk, hogy ki az apa.

Legrégebb pedig akkor láttuk amikor beindult nála a szülés.

2021. jan. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Onyankopon a fekete csávó :D


Amúgy ilyen mondat nem hangzik el, hogy mi lenne ha gyereket RAKNÁNK beléd :D legalábbis biztosan nem ezzel a szóhasználattal volt. Historia annyit kérdez, hogy mi lenne ha lenne egy gyereke?


Persze el tudom képzelni, hogy a gyereinek nincs apja, és valamilyen titánerő segítségével fogant a gyerek

2021. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Köszi! Örültem volna,ha egy kicsit nagyobb szerepet kap. :(
2021. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, így elolvasva a hozzászólásokat úgy érzem nagyon kéne sietnem a manga olvasásával :D

Na de azon nagyon kiakadtam hogy Hange meghal, az egyik favoritom volt:(

2021. jan. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy fura megjegyzés lesz, de az eldián szót könnyebb kimondani, mint az eldiai szót. :) (a románok se romániaiak).


Ma is kijött egy új fejezet, imádtam, de mivel 3 fejezet múlva vége lesz, kicsit fura volt hogy megint kaptunk egy csomó kérdést válaszok helyett. Jelen állás szerint Erennek meg kell halnia, de közben meg úgy tűnik Ymir irányítja ezt az egész harcot. Armin és Zeke találkoznak az ösvényen, homokoznak és ott Zeke megkérdezi, hogy Armint is megette-e Ymir, ezzel lett vége. A többiek eszméletlen királyul harcolnak. Az egyik fele a csapatnak elmentek megmenteni Armint (Mikasa, Annie, Connie) a többiek pedig ki akarják robbantani Erent. Nagyon menő volt mindenki. Armint egy okapi fejű bestia titán ette meg amúgy. Levi visszaemlékezik a csapatára és arra gondol, hogy nem bánta meg, hogy nem Erwint választotta. Ezzel szemben Armint a saját lelkiismerete szapulta, hogy milyen tehetetlen. Közben a szárazföldön egymásnak esnek az eldiánok és a Marleyk. A legutóbbi hegyi beszéd a békéről sokat nem ért. XD


Én nagyon sok haláleseten sírtam... Sasha és Hange nagy kedvenceim voltak, Hange halála után úgy éreztem nehezemre esik olvasni a sztorit, de mivel Armin és Annie párosa nagy kedvencem, ezért kíváncsi voltam, mi lesz velük.


Nem szeretném Eren halálát, de lehet így lenne a legjobb neki. Nem lehet jóvá tenni a hibáját már. :(

2021. jan. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!