Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért szereti mindenki ennyire...

Miért szereti mindenki ennyire a tensei shitara slime datta kent?

Figyelt kérdés
Mert nekem egyedül az alapötlet tetszett meg a első 6. rész utána csak egy adag klisével találkoztam. kivétel a vége felé. de így a közepe tiszta klisé a karakterek meg személyiség nélküliek és nincs semmi reális dolog benne. Semmi izgalom csak klisé.

2021. jan. 29. 19:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
6%

bocs 10 de hülyeséget mondasz!

a slime-ban a mellék karakterek végtelenül felszínesek nem változnak egy adott alap oldaluk van és ennyi! az overlord-ban viszont a mellék karakterek konkrétan fejlődnek!

a slime-ban mondj egy karaktert ami ki van dolgozva segítek! egy sem!

én pl láttam mindkét animét végignéztem a slime-ban az alap ötlet nagyon jó de elvitték isekai trash felé!


és miért is kellene elgondolkodni hogy ugyanolyanok!? vaksi vagy?


slime

kenja

knight

8th son

spider

mushoku

reinkarnálodunk szinte csecsemőként minden emlékünk meg van szinte 30-as átlag bér munkások vagyunk! persze minden emlékünk megmarad és emiatt is vagyunk overpower! ja igen harem az alap! a folytonos éltetés (sasuga rimuru-sama!!!) percenként! és habár a világunkban csak egy arctalan sikertelen tömeg voltunk itt isten király császárok vagyunk és minden problémát varázs ütésre megoldunk! sőt egy szuper computer van a fejünkben -_-" ugyan már!


smartphone

master ragnarok

arifureta

cheat

prodigies

habár itt nem reinkarnálódunk hanem csak átkerülünk de éppen ezért mert átkerültünk isteni szintűek leszünk sőt magunkkal vihetjük a mobilunkat is! legalábbis az esetek többségében! a harem még mindig alap! és szintén varázsütésre meg oldódnak a problémák! sőt még ittunk is szerencselét a harry potterből! emiatt szintén kapunk sasuga rimuru-samat percenként!


how not to summon

demon lord retry

death march

pont a játékunk karakterébe reinkarnálódtunk egy fantasy világba... why??? persze ettől függetlenül op-ék vagyunk van szerencselénk szóval hárem mindenütt és a jól megérdemelt sasuga rimuru-sama! percenként! :D minden skillt azonnal kinyitottunk sőt god mode is van ":D

sőt varázsolni is tudunk mert minden bumm megoldódott!!!


ja igen mindegyikben szinte fekete vagy sötét hajú főszereplőt kapunk

mindig jön egy csomó hárem az egyik legalább japán kimonot viseljen!

ugyan a haremhez hozzá nyúlni sem fogunk de hát... (na jó van amelyikben lesz egy csók vagy egy kis tapi de az már ritka)

félpercenként valamelyik side bemondja hogy sasuga rimuru-sama!

mindegyik nagyon alázatos probálja konfliktus nélkül megoldani persze mindig odáig fajul a dolog hogy fél perc alatt leveri mert van god mode

mindegyiknek van valamilyen szupergép mesterséges intelligencia a fejében vagy pedig egy absorbáló képesség vagy akár csak a kémiaórás tananyag!

2021. jan. 30. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

mellesleg a slime nem jó!

az overlord sem kiváló de a mellék karakterek valamilyen istenien lettek kialakítva! sőt csak le rombolja hogy isekai reinkarnáció mert olyan jó karakterek vannak benne (de csak azért lett isekai mert játékról lett adaptálva vagy mi)

ha te magad is elgondolkoznál akkor látnád miért is nem jó a slime! csak tudjunk erre anime szűzként és vagy 14 évesként nehéz de javíts ki ha már nem vagy nagyon fiatal és anime szűz... (ez már személyeskedés volt részemről éppen ezért is javíts ki ha nem volt igazam)

a politikai vonalát szépen lehet látni legalábbis nem kevesebbet mint a slime animében...

pl első két évadban a királyságot lehetett megismerni utána meg egy szörny falút! ami érdekes volt annyi hogy az anime rövid volt ugye ez megy elvileg novellaként is és ott azért több dolog ki van fejtve!


és animében megemlítik hogy nem csak ő került oda voltak többen is és régebben is pl több száz évvel ezelőtt is

tudtommal a slime sem ad konkrét magyarázatot hogy miért is slime-ként

2021. jan. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%

"a slime-ban mondj egy karaktert ami ki van dolgozva segítek! egy sem!"

Gabiru kifejezetten részletesen meglett alkotva, pedig elég jelentéktelen karakter.

Shion is részletesen ki lett dolgozva, akit ki is írtak a story-ból.

Tessék, mondtam kettőt, ami amúgy már bizunyítja, hogy nincs igazad.


"én pl láttam mindkét animét végignéztem a slime-ban az alap ötlet nagyon jó de elvitték isekai trash felé!"

Én is végignéztem, jelenleg is nézem, csak nem vagyok ostoba.

Az isekai nem a kedvencem, de ami tény, az tény, és tény, hogy a Tensura az nem lett szar.


"folytonos éltetés (sasuga rimuru-sama!!!) percenként! és habár a világunkban csak egy arctalan sikertelen tömeg voltunk itt isten király császárok vagyunk és minden problémát varázs ütésre megoldunk! sőt egy szuper computer van a fejünkben -_-" ugyan már!"

Igen, egy ilyen megjegyzés után baromi kínos a kommented, mert ez kb. azt jelenti, hogy egy anime mélyebb jelentését értelmezni sem tudod, amivel alapvetően nem lenne baj, csak akkor nem kéne marhaságokat írni.


"pont a játékunk karakterébe reinkarnálódtunk egy fantasy világba... why?"

Pont ezért mondtam, hogy szánalmas az érvelésed. A megjegyzéseid nagy része ugyanúgy mehetne az overlord-ra, mint pl. ez.

Az overlord is egy játék végén kerül másik világba, ott is OP karakterről van szó, ott is éltetni kell a főhőst stb.

Azért mert egy már létező elemet használsz fel az animédben, még nem lesz az anime rossz, akkor lesz rossz, ha ezentúl az elemen túl semmi mást nem tudsz felmutatni.

Pl. a harem anime is elég gyakori, de a Hamefura (ami amúgy szintén isekai) szintén egy viszonylag jó, harem közt pedig tényleg jónak számító anime lett.


"ja igen mindegyikben szinte fekete vagy sötét hajú főszereplőt kapunk"

Igen, ez jó példa a Tensura, a Kumo desu ga és a Mushoku Tensei esetében is, ahol erről szó sincs. :D

De véletlenül sem lőttél mellé. :D


"ugyan a haremhez hozzá nyúlni sem fogunk de hát... (na jó van amelyikben lesz egy csók vagy egy kis tapi de az már ritka)"

Mondjuk aki szerint a hárem a szexről szól, az elég hülye. A háremnek nem az a lényege, hogy fűvel fával kefélni kell.

_____________________________________________________________


"sőt csak le rombolja hogy isekai reinkarnáció mert olyan jó karakterek vannak benne (de csak azért lett isekai mert játékról lett adaptálva vagy mi)"

Legalább ne hazudnál. Nem játékról lett adaptálva, az eredeti MANGÁBAN is egy játékból reinkarnálódott.

Aminek amúgy az a szerepe sok esetben (pl. az overlord-ban), hogy valamilyen motivációt adjon, hogy felfedezze a világot.

Ezzel szemben a TenSura-ban ez azért nincs, mert viszonylag hamar kiderül, hogy hogyan került abba a világba.


"ha te magad is elgondolkoznál akkor látnád miért is nem jó a slime!"

Veled ellentétben én érvelek. Ha nem lenne jó, akkor azt bizonyítanád, viszont ez nem megy.

Eddig kétféle érvet hallottam, ami miatt az overlord jó és a TenSura nem.

Az egyik az az a kategória, ami igazából mindkettő animére igaz, pl. az OP hős, akit éltetnek, a korábbi világban egy arctalan senki volt, aki az új világban a világ ura stb. Ez érvelési hiba, mivel mindkét animére igaz.

A másik típusú érv, ami igazából nem típus, mivel ez egy érv, ami eddig különbözőtt, hogy a mellékkarakterek ki vannak dolgozva, csak az a helyzet, hogy ez mindkettőre igaz. Erre példát is hoztam, szóval ezt cáfoltam.


"csak tudjunk erre anime szűzként és vagy 14 évesként nehéz de javíts ki ha már nem vagy nagyon fiatal és anime szűz... (ez már személyeskedés volt részemről éppen ezért is javíts ki ha nem volt igazam)"

Nyugi, nem volt igaz. Több, mint 400 animét láttam, a jelenleg kb. 35 animét nézek, amiből 30 a jelenlegi season-ben fut.

Ezenkívül nem vagyok 14 se, felnőtt vagyok.

Kifejezetten sokat foglalkozom animékkel a szabadidőmben, csak nem annyiból áll, mint a legtöbb embernél, hogy nem bírja értelmezni a látottakat.

A hasnolat kedvéért, ha ostoba vagy, akkor nem fogod érteni az FLCL-t, mivel nem arra van kitalálva, hogy gondolkodás nélkül ledaráld, hanem arra, hogy azt a számtalan réteget lefejtsd róla, amihez igenis akár több órányi gondolkodás is kelhet.


"a politikai vonalát szépen lehet látni legalábbis nem kevesebbet mint a slime animében."

Sajnos még de. Az overlord-ban eddig leginkább csak utalgatások voltak, viszont komoly politika nem volt benne, legalábbis az animében, én mangát, LN-t nem szoktam olvasni.

Az animéban még az sincs letisztázva, hogy egyes területeken kik uralkodnak, milyen politikai berendezkedéssel. A TenSura ezen a téren előrébb van.

Amiben jobb az Overlord az a rejtély a világ mögött, mivel a világ mögötti nagy erővel rendelkező személyeket nem ismerjük, illetve hozzájuk köthető valószínűleg Ainz új világba érkezése, miközben a TenSurában ugyancsak ki alakulóban van valamilyen terv a demon lord(-ok) által, viszont ez nincs hozzákötve Rimuru érkezéséhez.


"pl első két évadban a királyságot lehetett megismerni utána meg egy szörny falút! ami érdekes volt annyi hogy az anime rövid volt"

Csak ezek kapcsolatáról pl. semmit nem tudunk. Ez nekem nem politika, hogy egy adott királyság EGY RÉSZÉT megismerjük belülről. Az a politika, hogy kiderül, hogy a királyságot közt milyen kapcsolat van és abba belemennek, vagy az, hogy részletesen kifejtik, hogy azzal, hogy egy új erő érkezett a világba (Ainz) mi változik.

A TenSurában kifejezetten nagy szerepe van annak, hogy egy új erő megjelenik, és ez másoknak szemet is szúr. Ebből pedig konfliktus lesz.


"és animében megemlítik hogy nem csak ő került oda voltak többen is és régebben is pl több száz évvel ezelőtt is"

De azt nem tudjuk, hogy hogy és miért.


"tudtommal a slime sem ad konkrét magyarázatot hogy miért is slime-ként"

Az a véletlen műve, ahogy a képessége is véletlen.

Az animében még nem, de az eredeti Mangában mások is voltak már, akik szintén Rimuru-hoz hasonlóan születtek újjá és kifejezetten erősek voltak.

2021. jan. 30. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
96%
Én a humorát szeretem. Mondjuk nem vagyok oda meg vissza érte, de szívesen elnézem.
2021. jan. 30. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
19%
Egyébként ezt a kérdést az összes népszerű animével kapcsolatban feltehetnéd. Mások vagyunk és máshogy látunk / nem látunk egy adott dolgot. Akkor kezdenek zavaróak lenni a klisék amikor az adott mű nem szórakoztat eléggé. Így nincs ami elvonja a figyelmed a kliséről, sőt ilyenkor még hangsúlyosabbá válnak. Mások vagyunk tehát másban leljük meg azt ami a kedvünkre van. Pl. nálam a Jujutsu Kaisen a full átlag anime megtestesülése. Ugyanígy a sokat éljenzett FMAB is. Az AoT meg az elsô évadával a kedvencemmé vált hiába szidták mint a bokrot sokan. Ez van, túlságosan eltér az ízlésem másokétól. Egyébként érthető, ha zavar a hype. Én is így vagyok ezzel. Pont az előbb említettek miatt.
2021. jan. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Overlord sokkal jobb mint a tensei shitara slime datta ken, mert a overlordnak ki van dolgozva a története. A tensei shitara slime datta kenben pedig egy adag klisé és olyan párbeszédek amik nem reálisak. Ne hasonlítsuk már a szart a aranyhoz!
2021. jan. 30. 09:43
 17/24 anonim ***** válasza:
5%

13 full baromságot írsz!

Ha szerinted shion meg gabiru a részletes karakter akkor ügyes vagy jo az értelmező kepésséged is!

Kb semmit sem értettél meg mondatot abszolut nem tudsz elemezni úgy csavarod formálod kényed kedved szerint ahogy csak akarod!

Felesleges is ennyire hulyevel és kötekedő gyökérrel beszélni -.-“

2021. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
95%

"Overlord sokkal jobb mint a tensei shitara slime datta ken, mert a overlordnak ki van dolgozva a története. A tensei shitara slime datta kenben pedig egy adag klisé és olyan párbeszédek amik nem reálisak."

Akkor kérlek mutass rá, hogy miben rejlik ez a nagyszerű kidolgozottság, mert mint mondtam, érvet még nem hallottam.

Ez egy állítás, ami addig nem igaz, amíg nem hozol rá bizonyítékot.

Amúyg mindkettő kidolgozott story, csak más irányba halad. Az Overlord egyszerre többszálon futó, ezért szokott jobban tetszeni a hozzá nem értőknek, míg a TenSura inkább lineáris.


"Kb semmit sem értettél meg mondatot abszolut nem tudsz elemezni úgy csavarod formálod kényed kedved szerint ahogy csak akarod!"

IGen, ezt jól mutatja a pontszámod, hogy mennyire igazad van. :D

Elmondom, hogy ha tévedtem volna bármiban, akkor cáfoltál volna, és nem személyeskedni kezdtél volna.

De szép munka. :D

2021. febr. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem speciel a szexuális fétisem miatt tetszik.
2021. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem, szerintem hihetetlenül aranyos. Szeretem az ilyen békés fantasy animéket, megvan a maguk kis varázsa.


És igen, tény hogy klisés, de jól használja ezeket az elemeket valahogyan, és ott tudja tartani a nézőt a monitor előtt. Egyébként akárki akármit mond, szerintem Rimuru egy tökre egyedi karakter. Mármint. Szellemileg férfi, de úgy egyébként valahol a két nem között van, és én még egy semleges nemű főszereplő karaktert sem láttam, ez pl szerintem tök érdekes. Aztán... az anime nem csap át idétlen hárembe, leszámítha Shuna és Shion osztozkodási vitáit, ami szerintem csak egy ártetlen humorforrás.


Úgy alapvetően tényleg nem egy nagy wasistdas az anime, de valamiért mégis jól operál az enyhén sablonos elemeivel, és tökéletesen működik ez a tematikája, nem akar szerintem többnek látszani, mint ami.


Részemről ennyi :DD

2021. febr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!