Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen sorrendben kellene...

Milyen sorrendben kellene ezeket az animéket megnéznem? Melyik a "legfontosabb"?

Figyelt kérdés
Amelyik a legtöbb szavazatot kapja azt kezdem el közülük legelőbb.

2021. márc. 5. 21:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%
10 ne csodálkozz ha van véleményed akkor jobb ha kussban vagy majd itt a kis fröcsögös szájú luzerek anonimban megmondják hogy te mit tehetsz mihez van jogod mindezt úgy hogy azt mondják ha nem tetszik akkor nem kell nézni nem kell idejönni (persze a saját arany tanácsukat sosem fogadják meg...) így megy ez ahogy anno a puzsér mondta ":D
2021. márc. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
10: szerintem azért pontoztak le, mert magától értetődő dolgokat mondtál
2021. márc. 6. 17:42
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

#12

Szerintem meg azért, mert hülyeséget. Egy másik kérdésnél már kifejtettem, hogy nem attól fontos vagy alap egy anime, hogy mindenkinek látni kell, hanem attól, hogy formálta vagy megreformálta a médiumot olyan nyomot hagyva, amihez évtizedekkel később is visszanyúlnak vagy visszautalnak rá, vagy akár a médiumon vagy kultúrkörön kívül is.

[link]

[link]

Vannak, akik szeretik játszani a tájékozottat meg az ellenforradalmárt, miközben azt sem értik, mi ellen lázonganak. De legalább intelligens 'másként gondolkodónak' képzelhetik magukat és ha jól adják elő, még pozitív visszacsatolást is kapnak. Van az a mondás, hogy először tanuld meg a szabályt, mielőtt megszeged. Ezt nem azért találták ki, hogy ne lehessen megkérdőjelezni, valaminek a tekintélyét vagy létjogosultságát, hanem azért, hogy megértsd, mi miért van úgy, ahogy, mielőtt kétségbe vonnád. És sajnos ezt a megértési, tanulási fázist sokan szeretik átlépni, mert több gondolkodással jár, mint kiböfögni valami álértelmiségi agymenést.

2021. márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Mindkét nézőpontot meg tudom érteni.
2021. márc. 6. 19:06
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Amit láttam azokról nyilatakozom csak.


-Angel Beats!: Nézhető, de teljesen kihagyható. Rengeteg ezerszer látott történet- és karakter-tropeot felvonultat. Erősen túl van dramatizálva, de nincs meg az alap hozzá (jól felépített karakterek), hogy működjön a dráma, ezért az egész picsogásként hat.


-Berserk 1997: Az ellenpélda.

Ha átlépünk a kezdetleges animáción és pár elavult animés klisén amit alkalmaz, az egyik legerősebb és legemberibb szereplőgárdát találjuk, akikkel tényleg együtt lehet érezni. Érdekes, anime standardhez képest nagyon jól felépített fantasy világa van, OST gyönyörű.

A filmek sok fontos részt elsietnek/átugranak de összességében nézhetőek, a 2016-17es évadok teljesen elrontják az adaptációt, jobb meg se nézni.

De a 97es az szerintem alapmű.


-Black Lagoon:

Élveztem de nekem nem volt annyira emlékezetes.

Eléggé elhatárolódik az animéktől

sokkal inkább a nyugati akciófilmekből merít ihletet.

Alapból szürke, komor hangulata van, de párszor átmegy viccesbe.

Szerethető de nem túl komplex karakterek.

Összességében ajánlom, de nem mondanám hogy kötelező.


-Made in Abyss:

Nagyon tetszett a világ és az atmoszféra (utóbbiban nagy szerepet játszott az elképesztő OST), tényleg ritka ilyen fokú kreativitás animékben.

Viszont a főszereplőkkel van bajom, nem is kevés. Sajnos japán szinte soha nem tud jó gyerek karaktereket felmutatni és ez alól a Made in abyss sem kivétel. Riko irritáló, felelőtlen és meggondolatlan és ez rányomja a bélyegét az egész animére. Az alkotó fura perverziói nélkül is meglettem volna.

Szerintem ez egy eléggé hit-or-miss anime, nagyon nagy potenciállal de döcögős kivitelezéssel.

2021. márc. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Rendben, eleget hallottam ahhoz h az Angel Beats kizárjam.
2021. márc. 10. 17:03
 17/19 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező nyugodtan megnézheted az angelt legalább te is formálsz róla véleményt sőt nyugodtan mert kellenek a rossz és gyenge animék is hogy meglásd hol kezdődik a jó 😂😅
2021. márc. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Láttam elég xart, köszi :D Kinek van ideje rossz animéket nézni
2021. márc. 10. 18:05
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
👉Berserk👈
2021. márc. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!