Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyikkel kezdjem?

Melyikkel kezdjem?

Figyelt kérdés

Szóval én még életemben nem láttam egy animét sem, de mostanában megjött a kedvem hozzá csak az a baj, hogy nem tudom melyikkel kezdjem. Ahogy nézegettem és keresgéltem nekem úgy tűnt eléggé sok van és nem tudom melyikkel kéne elkezdeni és hogy kéne folytatni.

Szóval az lenne a kérésem hogy kérlek írjátok le nekem a sorrendet!



2021. márc. 6. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2021. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Ezeknél a kérdéseknél szokott az lenni, hogy tetszés alapján egymást pontozzák le a válaszolók, de leírom miket ajánlok (bár függ attól is hány éves vagy, vannak kissé morbid animék is).


Hunter x Hunter (2011)

One Piece

My Hero academia

Death Note

One Punch Man

Attack on Titan

Dr. Stone

Jujutsu Kaisen

Mob Psycho 100


Amit még ajánlok azok a Hayao Miazaki filmek.


(anno a Dragon Ball-lal kezdtem, aztán Naruto-val folytattam, de a fent említettek jobban tetszettek)

2021. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen könyveket/filmeket/sorozatokat szeretsz? Ha megadsz néhány műfajt, sokkal könnyebb lenne neked valót ajánlani :)
2021. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából sorozatok terén láttam már horrort is, tinidrámát és romantikusat, bár nem hiszem hogy az utolsó kettőből akad animebe is. Filmekben imádom a thrillert meg a horror filmek is lekötnek na meg az erotikus filmek.
2021. márc. 7. 08:42
 5/11 anonim ***** válasza:

Dorohedoro

Fire Force

Soul Eater

Full Metal Alchemist

Konosuba

Watamote

Noragami

Assassination Classroom

K project

Kekkai Sensen

Shicisei no Subaru

Yume to Genshou Grimargg

Death Note

2021. márc. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Shingeki no kyojin.
2021. márc. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Death Note
2021. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

Ez olyan, mintha azt kérdezném, hogy "Életemben nem láttam még egy sorozatot sem. Melyikkel kezdjem?". Szívesen ajánlanék animéket, de jó lenne tudni, milyen a stílusod, vagy esetleg azt, hogy hány éves vagy. Vakon animét ajánlani olyan, mint tűt keresni a szénakazalban. Shounen legyen, shojou, josei, seinen? Miről szóljon? Horror, szerelmes, akció? Mennyire számít a grafikája? Én például el se kezdem, ha nem szép az animálása.


A nálunk híresebb animék a Naruto, Boruto (a világért nem ajánlanám, de kinek mi), Bleach, Fairy Tail, Death Note, One Piece, My Hero Academia, Dragon Ball, Attack on Titan, One Punch Man és sorolhatnám még napestig. Nem tudnál kicsit bővebb infót adni, hogy miket szeretsz? Például milyen sorozatokat nézel? Írhatunk azokhoz hasonló animéket, vagy legalábbis abba a kategóriába esőket.

2021. márc. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát sorozatokban inkább a fantasyre megyek meg amiben vér is van. Szeretem a Stranger Thingset, Vámpírnaplók, The originals, legacies, Teen Wolf, Lucifer, Insatiable. Szóval ilyenek az szeretem, nem tudom hogy egyáltalán akad-e ilyen anime.
2021. márc. 8. 16:39
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

Ha fantasy, akkor azok, amiket előbb írtam kb beleesnek a kategóriába. Ezeken kívül tetszhet még a Sword Art Online is, bár ez egy eléggé megosztó anime (nekem az első évada nagyon bejött). Arról szól, hogy rengeteg ember bennragad egy mmorpg-ben. Van benne szerelem is. Vagy a Charlotte, ami különleges képességekkel rendelkező emberekről szól. Szerintem nagyon szép anime. Fullmetal Alchemist is jó lehet esetleg.


Véres animékben éppenséggel otthon vagyok. Van pár, amik szinte "alapnak" számítanak. Például a Tokyo Ghoul, ami ghoulokról szól (kb. olyanok, mint a vámpírok). Ez is egy megosztó anime. Aztán ott van még az Another, Berserk, az Attack on Titant ide is sorolnám, mivel tényleg nagyon jó anime, Hellsing és az egyik legismertebb (szerintem) az Elfen Lied. Pár hete lettem túl a 120. animémen, ami nem olyan nagy szám, viszont bizton állíthatom, hogy ez az anime még mindig az egyik kedvencem.


Ha szereted a régebbi korokban játszódó, szamurájos sztorikat, akkor ajánlanám a Shiguruit, ami szintén egy véres anime. Amit semmiképp ne hagyj ki, az a Mirai Nikki. Véres és elgondolkodtató anime egyben, aminek a vége egy hatalmas csavar. Ráadásul ez a fantasyba is belefér szerintem, mivel a játéknak, amit a szereplők játszanak, a nyertese átveszi Deus isten szerepét. Életre-halálra folyik a játék természetesen.

Aztán ami még az eszembe jutott az a Higurashi no Naku Koro ni. Szintén eléggé véres anime.


Nem kimondottan véres, de a fantasy kategóriába bőven beleesik a Guilty Crown is, ami szintén a kedvenceim között szerepel. Elég komoly témája van, főleg akkor, ha jobban belegondolsz, ráadásul nagyon szép a grafikája is, ami nálam egy alapfeltétel.


Remélem, tudtam segíteni és köszönöm szépen a támpontokat, amiket adtál.

2021. márc. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!