Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Anime rajongóktól kérdezem,...

Anime rajongóktól kérdezem, hogy mi a jó az animében? Akik szeretik mit szeretnek benne?

Figyelt kérdés
Anya vagyok, kamaszfiam animés, nagyon. Mutat nekem dolgokat, totál idegen, szeretném megismerni, de ő amúgy elég zárkózott és türelmetlen, gondoltam hátha itt valakinek van kedve támogatni ebben.

2021. ápr. 15. 15:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

Én nem a 9-es vagyok, de ez alapján a Steins;Gate :D dráma, valamelyest hétköznapi hangulata is van (már amennyire egy időutazós történet megengedi), és időutazós ugye :D


Ráadásul az egyik legjobb anime amit valaha készítettek (a legtöbb értékelős oldalon a top 5-ben mindig ott van)

2021. ápr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%

Én vagyok a #9-es.

És nekem filmek közül az egyik kedvencem a Koe no Katachi (angolul A Silent Voice néven fut), ami egy dráma. Ez kb. 2 órás.


A #11-esre reagálva. A Steins;Gate egy jó anime, de nem egy estés. 24 része van az 1. évadnak, ami 20 perces részekkel számolva 8 óra. :D

Ezért mondtam, hogy inkább maradjunk filmeknél. :)

2021. ápr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"24 része van az 1. évadnak"


A Steins;Gate-nek nincsenek évadai, ne zavard össze a kérdezőt. (a Steins;Gate 0 névre keresztelt sorozat nem "második évad", nem folytatás, hanem egy melléktörténet, és alapvetően csak akkor érdemes megnézni, ha érdekel jobban a "világ")

2021. ápr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Istenem...

A story HIVATALOSAN úgy épül fel, hogy van egy első éved Steins;Gate, aminek később lett egy egyrészes folytatása, ami a Steins;Gate: Oukoubakko no Poriomania, aminek szintén lett folytatása, ami pedig egy film, Steins;Gate Movie: Fuka Ryouiki no Déjà vu.

Továbbá az első évadnak készült egy alternatív befejezése, így ez is hozzátartozik, ami a Steins;Gate: Kyoukaimenjou no Missing Link - Divide By Zero néven van, és ennek lett a folytatása a Steins;Gate 0.


Vagyis nem csak egy évadból áll.


"nem folytatás, hanem egy melléktörténet"

De, csak nem az eredeti befejezésnek a folytatása, hanem a későbbi alternatívnak, ami miatt de, több évados.

2021. ápr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ember, én az összes Sciance Adventure visual novelt olvastam, a Steins;Gate-eket többször is, úgyhogy ne oktass már ki Steins;Gate témában, ha kérhetlek, mert valószínűleg a kisujjamban több Steins;Gate tudás van, mint itt a gyk összes többi felhasználójának együttvéve.


Ha már itt "hivatalos"-ozol összevissza, akkor mutass már nekem egy hivatalos forrást, bármit, ami második évadnak hívja a 0-t? Ilyen sehol nincs, és biza még a marketing során sem második évadként hirdették.


"Továbbá az első évadnak készült egy alternatív befejezése"


Ami minden, csak nem "alternatív befejezés". Nem egy "what-if story", ha úgy tetszik. Ennél többet mondani spoiler lenne, amitől megkímélném a nagyközönséget.


A Steins;Gate 0 definíció szerint egy spin-off, azaz melléktörténet. Ismét csak megjegyzem, többet mondani spoiler lenne.


Egy szó mint száz, a Steins;Gate-nek nincs második évadja, spin-off sorozata van. Ez TÉNY, fekete-fehéren.


Aki tovább akar erről "vitatkozni", vagy szeretné, hogy elmagyarázzam, az írjon PM-et. Nem akarok itt spoilerezni.

2021. ápr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%

Szia,ha érdekelnek sorozatok abból tudok ajánlani.

1.Mushi Shi (Igen kellemes hangulatú, spirituális anime.)

2. Danshi Kokosei no Nichijou(Humorra épít,bár lehet felnőttként nem fogod annyira értékelni)

3. Dororo(Lelkileg megterhelőbb,mint a többi,de nagyon király harcokat hoz illetve gyönyörű kapcsolatot mutat be a két főszereplő között[nem szerelmi])

4. Dorohedoro(Elképeztő akciókat tartalmaz, kissé darkos,de a humort is ugyan úgy viszi)

5. Death Note(Magyar szinkronnal is meg tudod nézni. Két zseni párharcát mutatja be,kifejezetten meglepő csavarokat tartalmaz)

6. Cowboy Bepop(Magyar szinkronnal is meg tudod nézni. Hangulatos,akciódús jelenetekkel teli)

7. Hellsing

2021. ápr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

nem tom kicsit troll szaga van...! miért is akarsz te animét nézni? miért kell megértened hogy mi a jó benne? ez csupán rajzfilm a micimakcók is megakarod érteni vagy az inuyashát (ami egy anime szintén csak akpott magyar szinkront)

a filmekben mi a jó? a videó játékokban? a könyvekben?

szerintem te nem vagy anya a kérdés meg full kamu inkább vagy egy perverz aki ezen élvezkedik...!!!

2021. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"valószínűleg a kisujjamban több Steins;Gate tudás van, mint itt a gyk összes többi felhasználójának együttvéve"

Igazad van, hagyjuk is, érvelni nem tudsz csak személyeskedni.

Még arra sem vetted a fáradságot, hogy az általam hozott címek kapcsolatát megnézd az eredetivel, mert ha megtetted volna, akkor nem beszélnél olyan marhaságokat, hogy spin-off.

Szánalmas. Mindig kisgyerek megnéz 3 animét, aztán veri a mellét, hogy milyen szakértő. :D

2021. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Pedig a Steins;Gate 0 bizony spin-off, definíciószerint.


Akkor lenne folytatás, ha folytatná a Steins;Gate-et, mint a nem kánon OVA, vagy mint a nem kánon film, vagy mint a kánon Holy Day of Scourge short story.


A Steins;Gate 0 nem egy alternatív befejezés folytatása, nem egy "mi lett volna ha történet", hanem a Steins;Gate egyik történetelemét bontja ki jobban, azt meséli el, hogy mégis hogyan volt lehetséges az a bizonyos dolog a Steins;Gate-ben. Ha te azt hiszed, hogy ez valami alternatív cucc, akkor van egy rossz hírem: te mukkot nem értettél meg abból, hogy az időutazás hogy működik a Steins;Gate-ben.


Szánalmas egyedül te vagy, okoskodsz bármiféle releváns tudás nélkül (nem olvastad a visual noveleket, csak a belőlük készült adaptációkat láttad), ráadásul annyira vered a melled magad a "hivatalos" infóidra, hogy semmilyen hivatalos forrást nem tudtál hozni, ahol "2. évad"-ként hivatkoznának 0-ra.


Ha pedig szerinted csak egy kisgyerek vagyok aki okoskodik, akkor rajta, kérdezz rá erre a második évad dologra itt: [link]


Vagy ugyanennek a subredditnek a Discord szerverén: [link]


Én mindkettőn az egyik legaktívabb tag vagyok. És mint azt említettem: "én az összes Science Adventure visual novelt olvastam, a Steins;Gate-eket többször is"


És bizony alighanem nagyobb Steins;Gate tudással rendelkezem, mint a gyk felhasználói együttvéve.


Úgyhogy fejezd be itt az észosztást a kis anime-only "tudásoddal".


Azért elég röhejes, hogy anime-onlyként kioktatod azt, aki még a source materialt is olvasta többször is :DDD

2021. ápr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Azért elég röhejes, hogy anime-onlyként kioktatod azt, aki még a source materialt is olvasta többször is :DDD"

Hát, tipikusan az a hozzá nem értő vagy, aki szerint egyenlőségjel van a különböző adaptációk közt.

2021. ápr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!