Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az új vagy a régi Sámán...

Az új vagy a régi Sámán Királyt érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 15:30
A kérdező szavazást indított:
Az újat jobbnak látom
A régi jobb
16 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Én egyiket sem láttam, de most utánanéztem, és sokan szidják az újat.
2021. ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyes, ezt honnan veszed? MAL-on mindkettőnek 7-es az értékelése, és mást se láttam a rebootról eddig, csak azt, hogy minden rajongó mennyire izgatott miatta.
2021. ápr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az újat kezdtem. Nálam valahogy kimaradt a régi a gyerekkoromból. Ez az új jónak tűnik egyelőre, akinek bejön ez a sámános, szellemes téma, szerintem tetszeni fog.
2021. ápr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az új szerintem jobb lesz, feszesebb tempót diktál, mint a régi. Asszem az új első része az le tudja a réginek az első 2 részét.


Én is hallottam valamennyire, hogy akik a régit látták, azoknak kevésbé jött be, de nem úgy látom, mintha ez lenne az általános.

2021. ápr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Hát szerintem még két részből nem igazán lehet megmondani melyik jobb :)

Én szerettem a régit,de az új sem rossz eddig.

A feszesebb tempó meg nem igazán igaz, mert a régi több részből állt, mint amit most terveznek, amiatt vonnak össze szerintem részeket, így majd az idő eldönti melyik jobb :D

2021. ápr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"A feszesebb tempó meg nem igazán igaz, mert a régi több részből állt"

IGen, ezt hívják feszesebb tempónak, amikor ugyanazt kevesebb részből oldod meg, ahogy írtam is.

2021. ápr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem mostani a kérdés, de szerintem megéri megnézni a régit, de meg kell hagyni, hogy sok dologban elmarad az újjal szemben. Akkoriban ez az anime leginkább gyerekeknek készült, mellőzik benne a vért és sok a töltelék epizód/jelenet, viszont szerintem ha valakinek nagyon tetszik az új, akkor meg ér egy próbát a régi. Én már láttam többször is a régit, és én is azt tudom mondani, hogy nagyon pörgetik sajnos a részeket, és valahol örülök neki, hogy haladunk a storyban, és azt remélem, hogy a jobb arcok miatt csinálják csak ezt (tehát hogy minél előbb az izgibb epizódokhoz érhessünk), viszont valahol zavaró is, mert az eddig megcsinált 8 rész anyagából lehetett volna csinálni másik hármat még így a részek között kicsit kevésbé összetömörítve az egészet, és akkor lett volna még egy-két dolog benne, amit sajnos így kihagytak. Viszont tudtommal pénz szűkében is vannak és ennek is köszönhető ez (Studio Bridge). Amúgy a grafika szerintem nagyon-nagyon szép, a pörgősségén kívül volt még 1-2 számomra fura dolog benne, de amúgy nem rossz, és remélhetőleg csak jobb lesz! :D
2021. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A régit azt mindenképpen ajánlom,hogy nézd meg, nagyon jó a magyar szinkron,meg ugye az újban ott kicsit gyorsabban pörögnek az események; mert ugye azokat a történteket; az elejét már mindenki (vagy sokan) ismeri(k). Tehát azokat ott pörgősebbre vették -én gondolom,hogy ezért-, na, és tehát ott nem is biztos már, hogy annyira kiderül az újban, hogy Yoh tényleg mennyire jószívű, mennyire szerethető lélek, mennyire szerethető karakter, pont azért , mert nem annyira részletes, vagy lehet, hogy azt ott pont nem is akarták annyira kiemelni, de tehát egy gyorsabb üteműben mindenképp nehezebb megjeleníteni, ha van nagy szándék rá, ha nincs akkora nagymértékű, tehát mindenképpen nehéz, még ha akarják is. (Én még nem láttam minden kijött részt az újból. 8-at biztos, hogy láttam, talán 9-et is.) És tehát a magyar szinkron az szupi, és tehát én a régit azt mindenképpen ajánlom; és aki akar még, annak ottvan pluszban még az új is. :):) Egyébként mind a kettő jó. :) Nagyon Yoh. :):):):) Szóval én amúgy tökre örülök, hogy újra elővették, én nagyon szeretem ezt a sztorit. :):) Amúgy most az a hír járja, hogy mégjobban ragaszkodnak a mangához; tehát lehet, hogy most kicsit változik majd a sztori; erre is kiváncsi leszek; de ha ugyanúgy lesznek a dolgok, vagy majdnem pont ugyanúgy, én akkoris imádni fogom; tehát nekem tök mindegy; én imádom ezt a sztorit. :):) Ja meg még, a Yoh a régiben szebbre + kedvesebb arcúra van megrajzolva; tehát ott az orránál, meg az állánál kicsit más; de amúgy szépek a mostani rajzok is; de Yoh a régebbi sorozatban az álla meg az orra az szebb. :):):) De egyébként imádom mind a kettőnek a rajzait is; de amúgy tehát örültem volna, hogyha Yoh ugyanolyan szép marad. Mert attól ,hogy pl a szemét beszínezik barnára; akkor attól még maradhatott volna az álla + az orra is ugyanolyan szép. :):) Pl Anna ugyanolyan szép lett. :)
2021. júl. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

*amúgy még nekem elsőre érdekes volt, hogy a japán verzióban, a 2021-esben Yohnak hölgy adja a hangját, és picit ki is voltam akadva, de aztán megszoktam; tehát nem gond:) A magyar szinkronhang viszont nagyon-nagyon illik hozzá, nagyon jó lett a választás. :):) Amúgy azt hiszem, ott főiskolán oktatják a szinkronszínészetet, Japánban; és akkor hogy egy főiskolás pasinak már mélyebb a hangja, és akkor azért adnak talán tini-fiúnak női hangot. Talán , de tehát ez lenne a tippem.

Ja,meg mégegy, a 16.? Rész a régiből nehezen megtalálható, angol felirattal viszont pl itt látható www9.gogoanimehub.tv/shaman-king-episode-17 Talán a 16. vagy 17. rész volt.

2021. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*amúgy mégegy;hogy úgy tudom, van 1-2 jelenet, ami a szinkronos verzióból ki lett cenzúrázva (lehet,hogy már az amerikai-verzióból is, nemcsak a magyarból, de ez nem baj egyáltalán) ; és akkor ez így engem nem is zavar , tehát egyáltalán nem; mert így akkor le tudhatták adni korhatár nélkül is, és a gyerekcsatornán, és akkor így láthattam; és akkor hát, igazából Yoh az egyetlen animekarakter, akit ennyire szeretek, ő annyira ki van találva, ő annyira él; nagyon jó lett; tehát ajánlom mindenkinek legalább egyszer,hogy nézze meg ezt a sorit életében. :) :) És lehetőleg saját anyanyelvén, és kezdje a régivel. :):) [Én 13 éves koromban láttam először, akkor ment ez a tv-ben, és kb ennek a korosztálynak pont jó is, saját gyerekeimnek is majd mondom kb ennyi idős korukban. Ha meg különböző korúak lesznek, és nem ikrek, de a kicsi is hallja, amikor ajánlom a nagyobbnak, hogy nézze, akkor leülök én is, és nézem velük:D ]
2021. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!