Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ha még életemben egyetlen...

Ha még életemben egyetlen animét sem láttam, és az sem biztos, hogy nagyon rá fogok kapni, akkor mégis melyiket nézzem meg legelőször (hogy legalább egy alapművet ismerjek)?

Figyelt kérdés

2021. jún. 28. 16:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Először is, milyen műfaj érdekel? Hosszabb, vagy rövidebb sorozatot néznél? Esetleg film? Mert úgy könnyebb ajánlani.
2021. jún. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
66%
Perfect Blue
2021. jún. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
58%

Tuti, hogy mindenki a Death Note-ot írja. Vagy fiatalabbak a Narutót, esetleg valami szr, felhypeolt sónent. Meg persze a Picós vicc sem maradhat el.


Rugaszkodj el a klasszikusoktól, mert ez minden országban mást jelent. Japánban az Astro Boy, Osomatsu-kun, Doraemon meg a Sazae-san, itt meg a Sailor Moon, Dragon Ball, Pokemon, Death Note...


Én egyiket sem ajánlom, kezdésnek. Még a Death Note-ot sem. De úgy nem nagyon akarok ajánlani addig, ameddig nem tudjuk, hogy milyen irányba induljunk el.


Mert most ezt kérted tőlünk: Ha még soha nem olvastam könyvet, akkor mit olvassak? Ha még soha nem néztem filmet/sorozatot, akkor mit nézzek?


De biztos olvastál könyveket és néztél filmeket, azokból melyikek tetszettek? Milyen műfajt szeretsz? Egyáltalán fiú vagy lány vagy? :)


Én amiket merek ajánlani bátran, kezdésnek:


Parasyte: The Maxim (Horror, sci-fi)

Psycho Pass (Horror, krimi, sci-fi)

Bananafish (tragédia, krimi (talán)

Mushishi (misztikus, fantasy)

Sakimichi no Apollo (zenés, dráma, iskolai)

Given (zenés, dráma, iskolai, fiúszerelem)

Beastars (iskolai, krimi, lélektani, >>furry<<)

Inuyashiki (lélektani, sci-fi, horror)

Orange (dráma, lélektani, időutazás, iskolai)

Uchu Senkan Tiramisu (rövid részek, vígjáték, sci-fi, meztelenkedés)

Yuri on Ice (jégkorcsolya, nagyon enyhe fiúszerelem)



Mmm. Ennyi. A klasszikusok közül szokták ajánlani a Ghibli filmeket is. Na, azokat én is ajánlom, beugrósnak jó. A legnépszerűbbek a Chihiro, a Vándorlópalota és a Totoro, Mononoke, de van többféle is, válogatni kell. :) Nem mindegyik köti le a felnőtt fejet amúgy. Nekem ezek közül a Vándorlópalota a kedvencem.

2021. jún. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
72%

Plusz egy a Banana Fish, Perfect Blue, Ghibli filmek és persze Sakamichi no Apollon és Beastars animékre. Meg az Orange-ra. Én még ezeket ajánlanám:


Monster (74 epizód, krimi, dráma, Berlini Fal leomlása utáni Németország)

Clannad (dráma, romantikus, betegség, iskolai)

Vivy: Fluorite Eye's Song (sci-fi, android, kaland, akció, zene)

Ergo Proxy (poszt-apokaliptikus világ, kaland, akció, rejtély)

Aa! Megami-sama (romantika, istennők, egyetem, humor, vígjáték)

2021. jún. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy tényleg pontosíthatnál.


FANTASY

Ha fantasy érdekel: Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Van egy 2003-as változata, ami kvázi Trónok harca szerűen úgy dolgozta fel az alapművet, hogy még nem volt készen. Amúgy ez is zseniális lett, sőt, nekem a 2003-as verzió jobban tetszik, de ha egy animét akarsz csak nézni, akkor az a Fullmetal Alchemist: Brotherhood legyen. Magyar szinkron is van hozzá. Ha szereted a fantasy-t, ezt ajánlom. 64 rész.


KRIMI

Ha krimi érdekelne, akkor a Death Note-ot ajánlom. Nagyon jól felépített pszichológiai thriller dráma. 37 rész.

A másik krimi amit ajánlanék, az az Erased. Japán címe Boku Dake ga Inai Machi, így lehet könnyebben megtalálod. Egyik all time kedvencem. 12 rész.


MAFFIASZTORI

Ha a maffiasztorikat kedveled, akkor 91 days. Egyértelmű. 12 rész.


SCI-FI

Ha sci-fi érdekel, akkor Steins;Gate. Hard science fiction, időutazás, szó szerint a legjobban kidolgozott időutazós sztori, ami valaha készült, nem szabad kihagyni. Egyik legnagyobb kedvencem. 24 rész, de van egy... folytatása? Nem tudom, mi az. Van egy másik sorozat is, ami a sztorihoz kapcsolódik, a Steins;Gate 0, az pedig 23 rész, és az is zseniális.

A másik nagyon nagy kedvenc sci-fim a Code Geass, de nem tudom, hogy ezt ajánlanám-e kezdő animésnek, nagyon durván megterhelő darab. Diktatúra, disztópia, zseni főhős, háború, dráma, és robotok. Egyik legzseniálisabb anime, amit láttam. 50 rész.


ROMANTIKUS

Ha romantikust szereted, akkor Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume o Minai (ja, elég elcseszett egy cím.) Én nagyon szeretem. Szerintem benne van a top 3 kedvencemben. 13 rész.

Még itt ajánlanám a Your Lie in Aprilt. Zene, depresszió, dráma, talpraállás... bár van egy negatívuma, ami elriaszthatja a nem-animéseket, azaz az animehumor. Túl sokszor bukkan fel benne. Ha zavar, akkor nem ez lesz a te animéd. 22 rész.

Clannad is zseniális. Egyik legzseniálisabb darab, amit láttam, de ezt sem ajánlanám kezdő animésnek. 44 rész.

The Silent Voice. Anime film, olyan, amit kötelezőképpen levetítenék az iskolákban. Bullying, testi fogyatékossák, bűntudat.

És még a végére a Yahari Ore no Seishun Lovecom wa Machigatte iru. Szintén zseniális sorozat, ha gimnáziumos vagy, vagy érdekel a téma, akkor kötelező. Rémhiteles sztori a magányról. A főhőssel pedig spirituálisan olyan szinten tudtam azonosulni, mint senki mással.


:D

2021. jún. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
75%

#3as vagyok. Még felírom a listára a Carole and Tuesday-t. Zenés sci-fi, két fiatal leányzóval a főszerepben. De inkább zenés, mint sci-fi. :)


A Steins;Gate jó anime, de szerintem nem elsőre. Sok márnemkezdő animésnek beletört a bicskája a kezdeti lassúsága miatt.

2021. jún. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
75%

Nekem egy barátomnak az volt az első (már a Steins Gate), és azóta is animézik. :D

De amúgy tényleg eléggé lassú tempója van.

(A Death Note-ot is azért írtam a listára, mert nagyon sokaknak bejött az elsőként. Én annyira nem is szeretem a sorozatot tho. :D)

2021. jún. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy ilyen jól reagáltál, kicsit megijedtem igy utólag, hogy esetleg támadásnak veszed 🙈


Én szeretem a gondolkodós, lélektani cuccokat, meg a sci-fiket is szeretem, ezzel együtt az SG-t is, csakhát negyedjére és évek kihagyásával sikerült megnéznem, haha. :D Azért sem tettem fel az én listámra, mert sokan nyilatkoznak a kommentszekciókban is, hogy úgy jártak, mint én. :) Ugyanígy a Durarara is, az még várat magára.


Ezért bosszantó amúgy, hogy a Kérdező nem adott meg támpontokat. Mert én is tudnék még mondani lehet, ha egyezik az ízlésünk. Bár ha sónenre meg eccsíre vágyik, akkor dobhatja a listáinkat a kukába xD


Ha már így szétoffoltam a kérdést: PUSZI NEKED #4ES, öröm látni itt olyanokat is, mint a Beastars, Orange és főleg a Sakimichi. Utóbbi létezéséről sokan nem is tudnak, pedig meg van a maga egyedi hangulata. Én abba szerettem bele. :) Ráadásul mind a három főszereplő szerethető, főleg az a nagymamlasz. :) Szépen viszik a sztorit.


#3as voltam meg leszek még néhány kérdésnél

2021. jún. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elég sértődékeny lennék, ha ezt támadásnak vettem volna, semmi provokatívat nem írtál. :D
2021. jún. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Akira
2021. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!