Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ha még életemben egyetlen...

Ha még életemben egyetlen animét sem láttam, és az sem biztos, hogy nagyon rá fogok kapni, akkor mégis melyiket nézzem meg legelőször (hogy legalább egy alapművet ismerjek)?

Figyelt kérdés

2021. jún. 28. 16:28
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

"bosszantó amúgy, hogy a Kérdező nem adott meg támpontokat"

:)) Mert nincsenek neki. Folyton hallja, hogy így az animék meg úgy az animék, de nem tudja, hogy hol is kezdje. :)

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még, de az eddigiekkel is már abszolút el lehet indulni (bár még nem választottam).

2021. jún. 28. 20:56
 12/32 anonim ***** válasza:
85%

De vannak neki, csak ne animékben, hanem filmekben, könyvekben gondolkodjon.


Az animék is filmsorozatok. Filmekből is nagy a választék, sok műfaj van abban. Biztos vagyok benne, hogy meg tudod fogalmazni, hogy mik érdekelnek és mik nem érdekelnek. Meg azt is csak tudod, hogy fiú-e vagy lány :D Mondjuk ha lány vagy, akkor is ugyanazokat ajánlanám, mint a fiúknak, csak tennék hozzá egy-két kifejezetten lányoknak készült vagy ízig-vérig nőies/lányos főszereplőkkel megáldott sorozatot.

2021. jún. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
86%
Tök mindegy mit nézel először, ha neked bejön nézed, ha nem keressél mást. Filmeknél sincs ilyen kezdő baromság.
2021. jún. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
88%

"de nem tudja, hogy hol is kezdje. :)

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még, de az eddigiekkel is már abszolút el lehet indulni (bár még nem választottam)."


Akkor én megdobom a sort az Angel Beats-szel, azt még nem írták, és egyébként benne van több műfaj is, mégpedig zseniálisan: humor, erőszak, katarzis, romantika, pszichológia, scifi, filozófia, isekai (párhuzamos világ, ugyanis a túlvilágon játszódik, mégis életszerű)...


Ráadásul elsőre emészthető.

Tudnod kell, kérdező, hogy a japán alkotások között extrém, nagyon furcsa, pl tabu témák gyakorta fellelhetőek, és szélőségek is. De az Angel Beats kiváló, emészthető és minőségi sori, kezdésnek, ráadásul csak kb 12 részes.


Sok-sok kedvencemet megemlítetétek, én is szívből ajánlom ezeket:

Clannad (de akkor már az AIR is!), Death Note, Erased, Orange, Psycho Pass, satöbbi, és a Beastars se rossz az említettek közül.

2021. jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
76%
#14 Az Angel beats zseniális mű, egyik kedvencem, de semmiképpen nem ajánlanám első animének. Sőt, azzal sem értek egyet, hogy elsőre emészthető, szerintem kifejezetten nehezen... emészthető. Szóismétlés.
2021. jún. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
60%

Én kezdőként ezeket láttam először:

AoT

Musaigen no Phantom World

Mirai nikki

Plastic memories

Angel beats

Parasyte

2021. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

"Az animék is filmsorozatok."

Akkor miért nem azt mondják, akik animéket néznek, hogy "sorozatokat"? Miért úgy mondják, hogy animéket?

2021. jún. 29. 00:07
 18/32 anonim ***** válasza:
93%
A többsége sorozat, és az anime rajongók zöme sorikat néz. Azonban sokan kedvelik az anime mozikat is, amelyek egy részesek, másfél-két órásak. A sorik általában minimum 12x20 percesek, gyakran 24, vagy 36 részből állnak.
2021. jún. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

#17: Mert nem minden anime sorozat. Plusz az anime szó azt jelöli, hogy rajzolva van, japánban készült japán szinkronnal (de nézheted másmilyennel is) és van egy egyedi stílusa.


Én szoktam amúgy mondani, hogy sorozatot vagy animesorozatot nézek. Esetleg azt, hogy rajzfilmet.

2021. jún. 29. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
54%

Pár példát mondok de tudja a rádai rozsseb hogy neked melyik tetszene.


Katonai

Nejimaki Seirei Senki Tenkyou no Alderamin


Horror

Elfen Lied


Parodia

KonoSuba


Gengszteres akció

Black Lagoon


Na most kb ezek amik szerintem jók átlagban.

Most annak nincs értelme hogy így rakjak 200 darabot.

Meg most pl volt olyan pont itt olvastam hogy valakinek pl a Guilty Crown kimondottan nem tetszett nekem viszont igen. Valaki meg nem szereti a mecha-kat szal szubjektív.


A fenti plédék viszont kb mindenikek testezek az adott műfajokból.

Szal nézd amelyiket akarod.

2021. jún. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!