Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ha még életemben egyetlen...

Ha még életemben egyetlen animét sem láttam, és az sem biztos, hogy nagyon rá fogok kapni, akkor mégis melyiket nézzem meg legelőször (hogy legalább egy alapművet ismerjek)?

Figyelt kérdés

2021. jún. 28. 16:28
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
40%

amit ajánlok elsőknek

akatsuki no yona akció fantasy

dusk maiden horror misztikus dráma

re zero kara hajimeru isekai seikatsu dráma fantasy akció (valamint isekai ami azt jelenti hogy a főszereplő átkerül egy másik világba ami általában középkori mágia világ)

shingeki no bahamut

vinland saga

konosuba


akció fantasy

naruto 220+500 rész

fullmetal alchemist (2 verziója van) 60 körül

bleach 260 rész

one piece 1000 rész

boku no hero academia 60 körül még megy

tokyou ghoul 36 körül

attack on titan 60 körül

overlord 36

rising of the shield hero 24

shingeki no bahamut 48 körül

vinland saga 24

nanatsu no taizai 90 körül

jojo széria (phantom blood, battle tendence, stardust crusaders, diamond unbrekable, golden wind) 140 körül? de mindegyikben más szerepel de átfedés van mivel a következő generáció van benne mondhatni az egész 1 vérvonal

berserk ez már akció dark fantasy (a 3 movie aztán a 2 évedos sorozat) de ez az egyik legjobb történetű

fate sorozat (csak írd be ide hogy fate és le van írva hogy hogyan kell nézni)

black clover 100+ de 200 alatt

bungou stray dogs

demon slayer

baki

enen no shobutai

dororo dark fantasy megint

claymore megint dark fantasy

magi

akame ga kill dark fantasy

noragami

blue exorcist


dráma fantasy

dr. stone legjobb tudományos részben scifi

re zero van benne sok akció azért de nem ez a lényeg

stain gate scifi megint de ez full scifi

shokugeki no soma főzős anime viszont qurva jó

death note

akatsuki no yona

beastars erős idegekkel... de nagyon jó


humor

konosuba

one punch man (ez egy parodia de nagyon erős storyja van neki és sokszor drámai azért is parodia mert van benne egy nagyon erős szereplő aki szinte legyőzhetetlen)

2021. jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Első animéim közt volt az Elfen Lied, annyira elment utána a kedvem, hogy pár hónapig meg sem nyitottam újat, szerintem bármit, csak azt ne!

Ezt tényleg nem lehet amúgy így megmondani, én az unokatesómnak egyszer említettem, hogy nagyon szeretem az Inuyashát, és ő is megnézte első animeként, imádta, de el tudom képzelni, hogy más unalmasnak találná, szóval a kedvelt könyv, film műfajaidból indulj ki, aztán nézz előzeteseket, hogy hol tetszik a hangulat, grafika, és az alapján válassz. Egyébként eltekintve a hypetól, szerintem az Attack on Titan jó választás lehet, mert érdekes, kidolgozott története van, a zenék meg tökéletessé teszik a hangulatot, figyelemfelkeltésképp én azt ajánlom

2021. júl. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

De a Kérdező még mindig nem mondta el, hogy mi érdekelne, azon kívül, hogy anime.


De akkor ajánlom neki az Animeaddicts fórumát, ott azért hardcore-abb animések vannak, lehet ők még ezeknél is ütősebbet tudnak majd ajánlani elsőnek. Csak nekik már tényleg legyenek támpontjaik 😆

2021. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Az előző előtti szinte a számból vette ki! :) A kérdező édekében nem feltétlen az a cél, hogy jó anime legyen, hogy hoyg elsőre emészthető legyen. És az Elfen Liedm ondjuk 5., vagy 10. animánek már jó lehet, legfeljebb nem a stílusa, és lép tovább, de nem fog elmenni az animéktól a kedve, ha az első néhány anime darabja NEM az Elfen. A Mirai Nikki-t is említette valaki, épp így kockázatosnak látom első animének. Akkor már tényleg a sokak által javasolt Death Note lehet például elsőnek, hacsak nem szoktalan egy kezdő számára a hossza (37 rész). Elsőnek ne extrémet, ne véreset. Ha a drámai, a valós élet történései tetszenek, kérdező (slice of life műfaj), akkor pl Clannad, vagy az Air lehet például remek kezdés, rövidebb darabok, és drámaiak, meghatóak és magával ragadóak érzelmileg. Ha akciót kedvelsz inkább, akkor pl Accel World, de abból csak az első évad sorozatra gondolok. (A mozi verziója sablonos, unalmas lett számomra). Ha krimi, akkor az említett Death Note, vagy a sokkal rövidebb, de épp olyan remek Erased.
2021. júl. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem feleslegesen túl van parázva, hogy "mi legyen az első animém" téma. Amikor először láttál életedben egy filmet, se hiszem, hogy előtte napokig tervezgetted, hogy mi legyen az első filmed. Csak úgy néztél valamit. Animénél is ugyanez, ha véletlen nem tetszik, keresel egy olyat, ami tetszik. Filmnél is csak, mert látsz egy sz.r filmet még nem fogod azt mondani, hogy soha többé nem fogsz filmet nézni. Animéknél is vannak jők és rosszak, de szubjektív is, mert sokan szidjàk a Mirai nikki-t, nekem első 5- 10 animéim közt volt és tetszett, meg is könnyeztem.
2021. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
66%

Előző, és ha besz@p egy véres animét elsőre, ami -mondjuk alkatánál fogva- kiábrándítaná, és esetleg túláltalánosítaná? Nem beszélve a japánoknál gyakori tabu témákról és extremitástól, homo, leszbi, loli, gore, guro... Van, aki egy könnyed ecchi-shounen-ai-tól is kiakad. És szerinted a yaoi is mehet elsőre, ha bármi mehet számára...?


Úgy vélem, elsőre fontos, hogy kikerülje ezeket egy kezdő. Nem tudja utáűna mire válni, azt hiheti, hogy ez az animék átlaga. Nem lehet kizárni, hogy pont ezektől indulna be a kérdező, de lehet, hogy totál elmenne a kedve az egésztől. Magyarán dupla vagy semmi.


Én szeirntem ne kockáztasson. Elég jó animesori javallot neki szerintem elsőre, de nem extrém.


A japánok csodás, mély érzelemvilágú alkotásokat épp úgy létrehoznak, mint extrémeket. Ne rémítsük el már a kérdezőt rögtön valami beteg animével... Először netán találkozzon a gyengédebb, egyúttal mély művészi oldalukkal, filozófiával, vagy izgalmas akcióval!

2021. júl. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

#26

Ha kiválaszt valamit megnézésre, akkor nézni fogja a műfaját (ha meg nem, akkor magára vessen)... Így már ki is zárhatod ezeket a problémákat.

2021. júl. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Van itt a gyk-n egy olyan kérdés, hogy

"Szerintetek milyen személyiség jegyekkel rendelkezhetnek az animés társadalom tagjai?"

Akkor ennek a kérdésnek kb. annyi értelme van, mint azt megkérdezni, hogy milyen személyiségjegyekkel rendelkeznek az amerikai filmek, amerikai sorozatok és amerikai rajzfilmek kedvelői?

2021. júl. 3. 19:12
 29/32 anonim ***** válasza:
27%
Buta vagy Kérdező. Felejtsd el amiket írtunk, nézzél Kukucskát.
2021. júl. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Már egy másik kérdésnél kifejtettem, de ide is pont illik:

MINDENKInek más az ízlése.

Te tudod, hogy filmekben, esetleg könyvekben mit szeretsz(romantikus, krimi, horror, vígjáték stb)

Az sem teljesen mindegy, hogy hány éves vagy mert vannak olyan animék azért amihez kell egy érettebb gondolkodás, és vannak olyanok, amiket egy 8 éves is simán megért, de 30+ után már lehet unalmasnak találnád.

Sőt, lehet az se mindegy fiú vagy-e vagy lány, mert vannak olyan műfajok, amiket inkább lányoknak készítenek (fiúk is megnézik, de a célközönség más).

Ezért is kérdezgetnek, de érdemi választ nem kaptak eddig.

Szerintem kb ilyesmit írj, hogy be tudják határolni a körülbelüli témákat, műfajokat esetlegesen.

Bár én túlkorosnak számítok, de legyen.

40+-os nő vagyok, de lélekben fiatal :)

Ebből kifolyólag szeretem a fiatalokról szóló akár iskolában játszódó filmeket, sorozatokat.

Inkább a romantikus és a vígjáték műfajokért vagyok oda, de az akció is tetszik. A horrort, thrillert nem szeretem.

Ezen információk alapján, milyen animéket ajánlanátok?


Na egy ilyesmire tudnak reagálni.

Amúgy én nagyon gyereklelkű vagyok, és lehet ezért le fognak pontozni, de nekem még a Sao is tetszett. Bár csak az első évad. :)

A sportaniméket is csípem, Haiykuu(röplabdás), Area no kishi (focis), Yuri on ice(jégkori),Ace of diamond(baseball), Crossgame (baseball), OOkiku furikabutte (baseball).

De a Sao által belefutottam az isekai témába(más világba kerülnek a főszereplők), kicsit fantasy, azt se vetem meg.(Kyou kara Maou, Arifureta shokugyou de sekai saikyou például)

Te tudod a legjobban, hogy filmben mi érdekel, annak alapján kérj segítséget. :)

2021. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!