Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mikortól lesz valaki anime...

Mikortól lesz valaki anime Otaku? Beszéltem egy emberrel aki annak mondta magát 40-50 animével. Én még csak kb 5-6ot láttam végig, úgyhogy nem értek ehez. De én kb 100+után mondanám ezt. Kinek mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés

2021. aug. 6. 08:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Az otaku, aki annak vallja magát. Amúgy jobb, ha tisztában vagy az otaku szó jelentésével. Mert az otaku az olyan személy, aki mániákusan rajong valamiért, legyen az anime, film, sorozat, stb. Vannak, akik a vonatokért vannak oda teljesen, őket vonat-otakunak nevezik. Lényege, hogy az illető már betegesen rajong valamiért, ami egészségtelen.


Én 500+ anime után sem vallom magam otakunak, mivel az animéken kívül is van életem. Nekem ez egy sima hobbi, olyan, mint az olvasás.

2021. aug. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Azt még tegyük hozzá, hogy az otaku kifejezés az sértésként használatos. (persze akkor amikor nem valaki más otthonára referálsz vele, mert hangalakban az is otaku csak más a pitch accent és írásban merőben eltérnek egymástól)
2021. aug. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
310 körül jarok es nem vallim magam otakunak csak szerelmes vagyok pár anime lányba.
2021. aug. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
#1 azért is írtam azt hogy "anime" otakunak. Köszönöm a válaszokat, csak mert úgy tapasztaltam elég sokan büszkék arra hogy otakuk,de valószínűleg akkor az a réteg a tipik anime fan aki attól hiszi magát jobbnak mert ő ennyi meg annyi animét nézett
2021. aug. 6. 09:11
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ez így van. Csak azt kihagytad, hogy a tipikus fogalmakkal tisztában nem levő személy is egyben. Mert itt az eredeti fogalom jelentésével vannak gondok inkább.

2021. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én el se merem mondani, hogy animezek, mert kiröhögnének vagy gyerekesnek tartanának. Kb most járok 300+ animénél, de sosem hencegnék vele, nem a mennyiség a minőség a lényeg amúgy is. Ha 10 000-et láttam volna is csak a minőségieket említeném meg.
2021. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 07007 ***** válasza:
90%

#6 Én pontosan ugyan így vagyok vele ha feljön a kérdés akkor is csak olyan társaságban mondom hogy én nézek animéket amiben tudom hogy mások is néznek vagy nem vetik meg azt aki néz. Én kb 470+ láttam eddig de nem kell 10000 már ebből is tényleg csak a minőségi animék nevét szoktam megemlíteni. A többi nevére alig emlékszek de van olyanis hogy a történetre se emlékszek már mert amikor néztem jó volt de nem hagyott bennem mély nyomot.


Egyébként az anime otakuk tényleg betegesen szeretik az animéket az ilyen személyeknél nem ritka hogy màr nem egy karakter ruházata meg van nekik vagy szobraik vannak karakterekről stb. Nekem van egy otaku ismerősöm őneki pl a M.H.A.-ból van meg deku meg bakugo hősruhája de több is van neki meg karakterekről kicsi szobrok stb.

2021. aug. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
Az otaku az az aljadék fajta rajongó, akit a normális emberek és normális animerajongók weaboonak neveznek. Olyan anime néző, akinek nem elég azt mondani magáról, hogy szeretem az animét vagy animerajongó vagyok, neki japán szóval kell kifejeznie, hogy animerajongó.
2021. aug. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%
8, pont az, hogy a weeb, az az igazán sértő. Sokan nem tudják a jelentését, de valójában azokra mondják, akiket csak az anime érdekel, nem tisztelik a japán kultúrát, stb. Ilyen szempontból a otaku az kevésbé erőteljes
2021. aug. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

#9

Az. De a weebek között is csak a legalja nevezi magát weebnek. Amelyiknek még van még valamennyi önérzete, az nevezi magát otakunak.

2021. aug. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!