Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mikortól lesz valaki anime...

Mikortól lesz valaki anime Otaku? Beszéltem egy emberrel aki annak mondta magát 40-50 animével. Én még csak kb 5-6ot láttam végig, úgyhogy nem értek ehez. De én kb 100+után mondanám ezt. Kinek mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés

2021. aug. 6. 08:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Elég vicces, hogy mindenki az otaku régi, eredeti jelentését használja, és azt magyarázzák.


Már rég nem erről van szó. Egyszerűen csak rajongókra mondják, amióta a fogalom megszelidült.

2021. aug. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

7-es, attól, mert valakinek van cosplaye, meg figurája, esetleg mangája, még nem lesz otaku. Nekem is van egy Cloud Strife figurám, meg egy yaoi mangám, és szeretnék még venni. De nem nevezném magam attól otakunak. Sőt, mostani Mondoconon vettem pár Banana Fish kitűzőt és könyvjelzőt + egy FMA egérpadot is. Bár kitűzőim vannak (Dragon Ball, Another, FMA, Mo Dao Zu Shi), de ettől nem lettem beteges rajongó. Mindössze szeretem ezeket gyűjteni. Az otaku, vagy weeb az, akinek az élete a rajongása tárgyáról szól, betegesen, mániákusan imád valamit (anime, vonatok, egy sorozat, stb.), emiatt teljesen elvonul a világtól, konkrétan a külvilággal sem tartja a kapcsolatot. Na, az ilyenek az otakuk. Ők azok, akiket még a családjuk is szégyell és letagad Japánban.


1-es voltam.

2021. aug. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

#11

Te félre vagy informálva. A szó jelentése nem változott meg.

2021. aug. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
25%

#13

Akkor talán többet kellene olvasnod.

[link]


Az otaku eredetileg kb. azt jelentette, amit itt sokan leírtak.

Ma már viszont létezik egy enyhébb jelentése.


Kb. olyan, mint nálunk volt a "kocka" kifejezés. Régen ez elképesztően ciki volt és mindenki tagadta, ma meg már kb. viccből is mondják magukra emberek, hogy kocka.

2021. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

#14

Hát talán japánon kívül viccből is mondogatják emberek.


Egyébként nem éri meg a wikipédiában 100%-osan megbízni, mert akárki bele szerkeszthet bármit még akár te vagy én is.

2021. aug. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

#15

Igen, és ha forrás nélkül írsz oda valamit, akkor kb. 1 nap alatt törlik.

Tekintve, hogy a cikk tartalma tegnap óta nem változott, így elég biztosan lehet mondani, hogy azok a források, amik ott vannak, azok pontosak.


Mellesleg nem, már japánban sem csak úgy használják, ahogy fentebb leírták. Ott is enyhült a jelentése.

Ezt kb. úgy kell elképzelni, hogy japánból indult a fentebbi jelentéssel. A net miatt a világ átvette és enyhült a jelentése, ami miatt pedig neten keresztül hatást gyakorolt a japán eredeti jelentésre japánban is, így az is enyhült.

2021. aug. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

#16

Azért ha nem gond én inkább továbbra is elővigyázatosan kezelem ezt a szót. Mert ettől még nem biztos, hogy minden anyanyelvűnek enyhült a fogalom tárában a szó csak mert egy netes cikk szerint az internet miatt gyengült a jelentése.

2021. aug. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

#17

A wiki cikk felmérésekre is hivatkozik, így alapvetően ez nem egy "netes cikk szerint", hanem jelenleg a tudomány álláspontja szerint.

De felteszem, hogy te inkább a Földdel is vigyázol, nehogy a szélén leess, mert mi van ha lapos. ;)

2021. aug. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#18

És a felmérés a teljes lakosságot érintette és 100%-os eredményt adott az enyhülésre?

2021. aug. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

#19

Most el kell magyaráznom, hogy mi az a reprezentatív felmérés?


Mellesleg mégha csak a lakosság egy részében enyhült volna, az átlagosan akkor is enyhülés, mivel a lakosság egy része már nem olyan értelemben használja.

2021. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!