Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A japán író Dazai Osamu és a...

A japán író Dazai Osamu és a Bungou Stray Dogs beli Dazai Osamu közt milyen összefüggés van?

Figyelt kérdés

2021. nov. 12. 03:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira olvastam utána, de az író is öngyilkos hajlamú volt, ezt biztosra tudom. Többet nem.
2021. nov. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A Bungou Stray Dogsban minden szereplő egy-egy íróról lett mintázva, s általában a képességeik kapcsolatban vannak az írásaikkal :) Sajnos nem olvastam Dazai Osamutól, de valószínűleg ott is lesz.
2021. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Ezt nézd át és meglátod mekkora és milyen az összefüggés.

2021. nov. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan róla mintázták
2021. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A képessége az animében Dazainak az eredeti író legismertebb könyve (No Longer Human). Illetve ugye mindkét Dazai öngyilkos hajlamú. Az író Dazai többször is próbálkozott kettős öngyilkossággal.

És az anime azért kezdődik úgy hogy Dazai egy folyóban sodródik öngyilkossági kísérletként mert az író úgy halt meg hogy egy folyóba folytatta magát.

2023. okt. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!