Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A híres színészek szerződésébe...

A híres színészek szerződésébe azt is bele szokták írni, hogy nem szerződhetnek konkurens franchise filmjeibe?

Figyelt kérdés

Vagy ilyen kitétel nem szokott lenni?

Csak példának, feltűnhetne a Marvelben Vasembert alakító Robert Downey Jr. mondjuk egy Batman moziban, vagy a DC-s Wonder Womant játszó Gal Gadot egy jövőbeli Bosszúállók filmben?

Nyilván azt tudom hogy kisebb mellékszereplők között találni olyat aki ebben is, abban is szerepelt, én most kifejezetten a nagy húzónevekre vagyok kíváncsi, a sztárokra, a főszereplőkre, akik azért más ligában játszanak mint a kvázi statiszták. Nekik jellemzően vannak megkötéseik a szerződésekben a konkurens filmekre, sorozatokra vonatkozóan?



2022. febr. 8. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
ALAP.
2022. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Előfordult már olyan hogy szerepelt az egyik illetve másik cég filmjeiben is. Pl Jared Leto- DC Joker most meg Marvel-Morbius vahy Christian Bale-Batman most meg Marvel-Gorr az istenölő(ez az új Thor filmben lesz).
2022. febr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Alapból minden színész független, akár stúdiótól, akár ilyen szempontból, jogosan egyikőjüket se lehetne ilyenre kötelezni! Szabad akaratuk van, alaposan át kell olvasni a szerződést, és ha ilyen van benne, szabadon eldönthetik, hogy aláírják-e, vagy "kalap-kabát", én a helyükben így biztos nem írnám alá!
2022. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!