Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Neon Genesis Evangelion plot....

Neon Genesis Evangelion plot. Miért hivják teremtéstörténetnek?

Figyelt kérdés
Mint páran tudjátok, a Neon Genesis Evangelion magyarra forditva Új teremtés evangéliumát jelenti. Sajnos nem láttam a filmet, és már az anime is csak dereng, ezért letudnátok irni, hogyan kapcsolódik az anime az "új teremtéstörténethez"? Mi benne a cselekvés, hogy teremtéstörténetként hivatkozank rá?

2022. ápr. 11. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

A Neon Genesis Új Genezist jelent. A Genezis a Bibliában pedig Mózes I. könyve, ami a teremtés történetét írja le.

A genezis szó eredetet, keletkezést jelent.

A cím lefordítva tehát: Új Genezis Evangélium vagyis Új teremtéstörténet.

Szóval a magyar cím az eredeti fordítása, és valószínűleg nemigen van köze a sztorihoz. (Az animét nem láttam, szóval nem biztos.)

2022. ápr. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Youtubon egy páran elmagyarázták ezt egész jól, nem tudom leírni mert nagyon bonyolult az egész 😀
2022. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem láttad az animét, akkor nem lehet elmagyarázni, mivel erről szól az egész történet.
2022. ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!