Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért tetszik sokaknak jobban...

Miért tetszik sokaknak jobban a Death Note, mint az AoT?

Figyelt kérdés

Tehát, végignéztem mindkettőt, és sokkalta jobban tetszett az Aot.


Tele van semmitmondó beszélgetésekkel, hogy a részszereplőknek is legyen valami mondata.

Yagami egy érzelemmentes, istenkomplexusos köcsög, nem értem, hogy tud vele bárki is azonosulni. Kb olyan mintha Yagami és az apja fordítva lennének bekötve. Az apja buta, mint a segg és az összes többi rendőr is. A sorozat addig volt érdekes, amég L meg nem halt. Egyetlen értékelhető karakter volt. Misza is tök érdekes karakter lehetett volna, sajnálom, hogy ennyivel letudták, hogy mindent megtesz Yagaminak. Sokkal többet ki lehetett volna hozni az egészből.


Ehhez képest az Aot végig izgalmas, brutál jó animációkkal, Erennel lehet azonosulni azok után, amit átélt. Vannak szereplők, akiket nagyon meglehet szeretni, jól felépített az egész sztori, mindig kiváncsi voltam, mit hoz a kövi rész. Ha valaki tud ennél jobb animét, írja már le legyen szíves.



2022. ápr. 23. 11:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon nem értünk egyet: csak míg a death notehoz kell minimális agy hogy kövesd, az AOT nem igényli ugyanezt: ott csak az nem látja át előre a mozgatórugókat, aki vagy nagyon nem figyel, vagy nagyon ostoba. A kettő nem azonos értelmi lépességeket kíván. Aki élvezi hogy gondolkodni kell valami, nem fogja értékelni az AOT bugyuta világát, erőltetett, gyermeteg drámáit.
2022. ápr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy ezzel fog jönni, aki nem ért velem egyet, hogy mert a Death Notehoz agy kell. Elmondom neked, hogy baromira nem. Tetszettek a gondolkodós részek nagyon is. Csak sok benne a fölösleges fecsegés a semmiről. Ha már itt tartunk, akkor az nem bugyuta, hogy van egy halállista? Ne röhögtess légyszíves.
2022. ápr. 23. 11:45
 3/68 A kérdező kommentje:
Egy értelmes indokot azért vártam volna.
2022. ápr. 23. 11:49
 4/68 anonim ***** válasza:
95%

"brutál jó animációkkal"

azért tegyük hozzá, hogy sok év telt el a kettő mű közt

és AoTban mindig volt valami akció jelenet (ahol pörögnek, forognak...), így érthető, hogy ott kellett a jobb animáció


" Erennel lehet azonosulni "

ahogy a death note főszereplőjével is ("bűnözőkre nincs szükség" stb.), a gondolatával, ami később ugye átcsap abba, hogy semmi se elég, minden kell


a két mű között van két fontos szereplő, aki elég kiaknázatlan, ez pedig:

Mikasa, totál haszontalan, csak Eren, Eren....

és az általad említett Misa, ő pedig Yagamival van állandóan, de ő valahogy még így is jobban sikerült karakter lett


AoT számomra addig volt igazán érdekes, míg próbálták kideríteni az igazságot, aztán már mikor a pince volt a középpont és Marley, ott már szinte totál más irányt vett az anime. (a végére összegyűlő sok karakterrel nem is kezdtek semmi normálisat, mint pl. a királynő)

2022. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 A kérdező kommentje:

Szegény Mikasanak tényleg karakterfejlődése, egyetértek :D

Igen valóban a pincés rész egy fordulópont volt, de engem azok után is lekötött. Lehet, hogy azért mert engem Eren motivál, de nagyon durván.

Yagamiról ezt azért nem tudom elmondani, mert sunyi alak, emellett idegesít ez az önző, nemtörődöm senkivel stílusa.

A legfőbb különbség Eren és Yagami között, hogy míg Yagami mindent magért tesz, Eren mindent a szerettei megóvása érdekében.

2022. ápr. 23. 12:37
 6/68 anonim ***** válasza:
12%
Az aot gyerekeknek való
2022. ápr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:
Aham...
2022. ápr. 23. 12:45
 8/68 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg jobban tetszett mindkettőnél az xxxHolic, de mivel tisztában vagyok az egyéni ízlés definíciójával, ezért nem hiszem hogy firtatnom kéne mások választását...............


Mindkettőnek jó a színvonala, a különbség csak annyi hogy az aot "shounenesebb"; több benne az izgi csatajelenet, a nagy bunyók, amikkel könnyebb fenntartani az átlag fiatalság figyelmét (míg mélyebb témái is vannak, amikkel az idősebbeket köti le).

A death note pedig egy intellektuális harcról szól; azt mutatja be szinte tökéletesen.

Akik a csatajeleneteket érzik felesleges időhúzásnak, vagy csak simán jobban preferálják a krimiket, azoknak a death note fog jobban tetszeni.

2022. ápr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Miért tetszik sokaknak jobban a Death Note, mint az AoT?”


Ugyan azért amiért másoknak meg az AoT jobban tetszik mint a Death Note.

Lehet párhuzamot vonni a kettő közé s összehasonlítani, mert miért ne, de azért vannak különbségek köztük. Nem pont egy műfaj. A Death Note inkább krimi mintsem shounen, elmepárbaj-téma van a középpontban meg jópár morális kérdés. Nincs túl sok rejtély a világépítésben, nem arra teszi a hangsúlyt. Mármint ott van a halálistenek világa meg minden velük kapcsolatos ami érdekes ugyan, de én nem éreztem úgy ,hogy a listát leszámítva komolyabban belementek volna ebbe. Megtudtuk róluk annyit ami közvetlenül érinti a cselekményt s nagyjából ennyi.

Jó anime, s bár pár évvel régebbi mint az AoT (ami még nem zárult le) de emiatt sem mondanám rossznak. Akinek bejönnek az ilyen témájú animék azoknak jó eséllyel tetszeni fog.


Az Attack on Titan meg ahogy korábban írták “shounenesebb”, főleg az 1. évad. Több benne a harc, más atmoszférájú anime. Persze idővel kibontakozik, elkezd boncolgatni komolyabb témákat mint például a rasszizmus, az emberi természet, a háború működése, a történelem hatása napjainkra stb. S sok benne az utalás a jövőre már a legelejétől, aki ezeket figyeli az előre tud sejteni bizonyos dolgokat.


Mindkettőnek megvan a maga hangulata, baromi jó zenéi s saját műfajukban egész jók. S mindkettő nagyon népszerű így nyilván amit sokan szeretnek azt sokan utálni is fogják (meg vannak azok akik valamit csak azért utálnak mert népszerű, “túlhypeolt”….).

2022. ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
95%

A Death Note a 25. részig egy kiválóan megírt és megrendezett anime. Az AoT-ról az első állítás nem mondható el, de ennek a kifejtése túl sok időt igényelne (MAL-on van pár jó review róla)

Pár érv a Death Note mellett: Összetettebb a sztori, éretten filozofál az igazságról, és Light karakterének folyamatos változása jobban kivitelezett, mint Eren esetében.

(A "brutál jó animációk" pedig nem léteznek az AoT Final Seasonben.)


"Yagami egy érzelemmentes, istenkomplexusos köcsög"

Igen, ez a lényege a karakterének. Egy szóval sem mondta senki, hogy azonosulni kell vele.


"Ha valaki tud ennél jobb animét, írja már le legyen szíves."

Tekintve, hogy szerintem az AoT egy elég középszerű sorozat, számtalan példát hozhatnék, de ahhoz nincs kedvem, szóval itt van pár valódi mélységgel rendelkező anime:


Mousou Dairinin

Kara no Kyoukai széria

Mahou Shoujo Madoka Magica

Serial Experiments Lain

Ghost in the Shell

FLCL

Yojouhan Shinwa Taikei

Neon Genesis Evangelion

2022. ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!