Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért tetszik sokaknak jobban...

Miért tetszik sokaknak jobban a Death Note, mint az AoT?

Figyelt kérdés

Tehát, végignéztem mindkettőt, és sokkalta jobban tetszett az Aot.


Tele van semmitmondó beszélgetésekkel, hogy a részszereplőknek is legyen valami mondata.

Yagami egy érzelemmentes, istenkomplexusos köcsög, nem értem, hogy tud vele bárki is azonosulni. Kb olyan mintha Yagami és az apja fordítva lennének bekötve. Az apja buta, mint a segg és az összes többi rendőr is. A sorozat addig volt érdekes, amég L meg nem halt. Egyetlen értékelhető karakter volt. Misza is tök érdekes karakter lehetett volna, sajnálom, hogy ennyivel letudták, hogy mindent megtesz Yagaminak. Sokkal többet ki lehetett volna hozni az egészből.


Ehhez képest az Aot végig izgalmas, brutál jó animációkkal, Erennel lehet azonosulni azok után, amit átélt. Vannak szereplők, akiket nagyon meglehet szeretni, jól felépített az egész sztori, mindig kiváncsi voltam, mit hoz a kövi rész. Ha valaki tud ennél jobb animét, írja már le legyen szíves.



2022. ápr. 23. 11:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
93%

Nem hinném, hogy volt valaha "hivatalos" bejelentés L esetleges kattanatáról, de én autizmusra gyanakszom. 😀 Ettől függetlenül, vagy inkább ezzel együtt szerintem is szerethető volt, és szórakoztató a maga módján. Egyébként mint karaktert, Light-ot sem tartom rossznak, számomra érdekessé tette a sztorit, hogy ilyen nárcisztikus személyiségzavaros, istenkomplexusos pszichopata, akit megrészegített a hatalom, szóval ezt inkább tartom az anime erősségének, mintsem hátrányának, de érthető, ha valakinek nehezen fogyasztható ez a fajta karakterbomlás.


#24

Bármikor. 😀

2022. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#30


Én sem, mindkét animénél beszélhetünk több “főszereplőről”, illetve fontos mellékszereplőkről. Viszont mégis csak “ki van emelve” egy ember akire lehet hivatkozni egyes számban.


#31


Én is valami autista-félére tippelnék.

S szerintem sem negatívum ,hogy Light milyen. Egy ilyen karaktert akartak megjeleníteni s sikerült is. Ha már arról van szó ,hogy milyen egy-egy karakter akkor azt is figyelembe kell venni ,hogy milyen karaktert akartak megjeleníteni s ez mennyire sikerült. Szerintem mindkét animénél sikerültek ezek. Az más téma ,hogy az átlag néző kivel mennyire tud azonosulni, ki hány embernek szimpatikus stb. A DN világa gyakorlatilag a normál világ egy kis extrával. Több benne a hétköznapi ember. Az AoT világa más, apokaliptikus, nap mint nap életveszélyes szituációkkal. Egy ilyen közeg más mentalitású embereket termel ki, nem csoda ha több a valamilyen pszichés defekttel élő.

2022. ápr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 A kérdező kommentje:

De titeket nem zavar, hogy Light baromi okos, és az apja hozzá képest gondolkodásban a béke segge alatt van? (Ugyanez igaz a többi rendőrre)

Annak ellenére, hogy ő a felnőtt és Light csak 18 éves, vagy nem tudom. Engem borzasztoan idegesitett! :D

2022. ápr. 27. 21:42
 34/68 anonim ***** válasza:
100%
A logikai-matematikai intelligencia egy bizonyos ponton túl nem életkor függvénye, hanem adottság kérdése, szóval ez nem zavart (főleg, hogy egyébként szerintem nem voltak segghülyék a rendőrök sem, csak ezekhez a szupergéniuszokhoz képest tűntek annak). De ez nem is kimondottan a DN sajátossága, az AoT-ban is okosabb a 15 éves Armin, mint mondjuk Hannes. 😀
2022. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Engem annyira nem zavart. Az apja s a többi rendőr sem hülye, inkább csak átlagos. De valahol el is veszett volna Light és L karaktere ha lépten-nyomon hemzsegnek a hasonlóan zseni rendőrök. Pont ez volt például L különlegessége. S ahogy írták bizonyos ponton túl már szinte mindegy ,hogy az illető 18, 30 vagy 50 éves. Persze az olyasmik mint mondjuk az élettapasztalat vagy ,hogy tompul-e az agy stb változnak a korral.
2022. ápr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van abban hogy L haláláig jobb volt a sorozat, de ez főleg azért van mert ezt követően Light teljesen megzakkant valamint Near karaktere sem javított a dolgokon ( egyszerűen ki nem állhattam). Viszont nem azért volt fantasztikus ez a sorozat mert bárkivel is azonosulhatott az ember, hanem az az elmeháború ami a főszereplők között folyt, logikus volt és baromi élvezhető. Személy szerint en nem vagyok annyira oda a fantázia sorozatokert, de ez megis nagyon megfogott. Az AOT-val nekem az volt a bajom hogy Eren karakterével kezdetben nagyon is lehetett azonosulni,azonban egy idő után (ami ugyan itt ott érthető is) számomra teljesen kifordult magából.

Szerintem a két animet nem is nagyon lehet összehasonlítani hiszen teljesen mas műfajba tartoznak. Ember függő hogy ki melyiket szereti jobban.

2022. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 Tevenyereggyarto ***** válasza:
92%

#36


“Az AOT-val nekem az volt a bajom hogy Eren karakterével kezdetben nagyon is lehetett azonosulni,azonban egy idő után (ami ugyan itt ott érthető is) számomra teljesen kifordult magából.”


Ez amúgy érdekes téma mert többektől láttam ezt, én is eleinte így voltam ezzel. Még az animében is szó esett arról ,hogy Eren megváltozott. Viszont maga Eren jelentette ki ,hogy ő születése óta Eren, már akkor is ilyen volt. Ez akkor hangzott el mikor Zeke-el Grisha emlékeiben lavíroztak s megnézték azt is amikor Mikasa-val megölték az emberrablókat. Illetve később Mikasa is ezen elmélkedik a hajón (hogy Eren mindig is ilyen volt, csak nem akarták észrevenni). Tulajdonképpen Eren úgy változott meg ,hogy nem változott meg :D

Ezzel szemben Light ténylegesen változott. Igaz, ő sem túlzottan, inkább csak fejébe szállt a hatalom s felerősödtek az őrült vonásai.

2022. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
82%

Mert a a Deth Note felnőttesebb. Sajna egy hibája van Yagami Lighit az utolsó részben mikor kiderűl N elött hogy ő Kira akkor olyan rondán röhög. De viszontt nagyon sok embernek ajánlom.


Az Attack on titan meg inkább tiniknek való.Meg szomorú a storya és már megint a történelm jutt eszembe róla Pl. Az első Világháború.

De ettől még ezt az animét is nagyon kedvelem a zenéje és a karakter részletesége pöpec.


^_^

2022. ápr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
12%
Kedves kommented először is szóval te azt mondod hogy ha egy gyerek szüleinek az iq ja kiseb akkor a gyerek iq uja nem haladhasa meg az övekèt hisz lhait meg gyilkoláskozben is tanul ö azert ijen okos mert unalmában tanul ö ugy erzi hogy rosz világba szuletet masotszor lhait nem egy pszichopata először ő is megrémül a gyilkosság tol És ha figyeltél volna akkor láttad volna hogy hogy kételkedett magának nem úgy döntött hogy Na most én kiírtak minden bűnözőt amit egy pszichopata nem csinálnak pszichopata főnök ő feláldozta magát ahogy ő mondta feláldozta hogy ő gonosz lesz elfogadta hogy a pokolba jut azért hogy a világot megmentse a bűnözőkktol eldöntötte hogy örül rossz lesz a világèrt harmadszor hogy kivel lehet jobban az azonosulni hát ezt döntsd el te avar aki az egész világot elpusztítaná a mind eren aki ártatlanokat s kiirtanak vagy avval aki csak bűnözőket gyilkol gyilkol talán talán egy két ártatlan áldozatul esik vagy ellen aki több ezreket irtanak ki és én nem emlékszek semmilyen felesleges beszédre a dhet notban
2022. ápr. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:

A Death Note nem arról szól hogy "juj itt egy kard leváglak", hanem logikai harcok, csendes gyilkosságok és erkölcsi kérdések. Light egy jó karakter, istenkomplexusos lesz a hatalom miatt és igazából amit tenni akar az jó, csak fejébe száll a hatalom. Mindenkinek szíve joga melyik a jobb anime, de a Death Note érettebb embereknek való szerintem.


Code Geass, Yuukoku no Moriarty, ezek is hasonlók mint a DN, Code Geass mondjuk szerintem sokkalta jobb.

2022. máj. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!