Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi okozza az Elfen Lied...

Mi okozza az Elfen Lied népszerűségét?

Figyelt kérdés

Még magyar szinkron is készült hozzá.


Holott csak egy erkölcstelen, káros anime. Lényegében a gonoszságot indokolja meg azzal, hogy valakinek nehéz gyerekkora volt. Lucy mindenkit megöl, aki az útjában van, lehet ártatlan ember is.


Ezen kívül ott van benne egy vallásos (keresztény) téveszme is, miszerint mindenkinek meg lehet bocsátani. Ez azonban nem igaz. Lucy bűne megbocsáthatatlan, amit Kouta tett, az felért egy árulással.


Az Elfen Lied minden idők egyik legrosszab animéje. Soha nem fog ilyen rossz anime készülni, ez alá már nem lehet menni.


2022. máj. 4. 14:10
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
32%
Én sem tudtam végignézni, még 2 részt sem, nem értem miért van a toplistákban, akkor már inkább a Berserker 2. évada, ami animáció szempontjából egy hányadék, de a story legalább izgalmas.
2022. máj. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Én végignéztem az Elfen Lied-t, de ez a véleményem.


A mellékszereplők közt volt pozitív karakter (pl. Nana). Ha róla szólt volna az anime, több értelme lett volna.


Így azonban csak egy világfájdalommal vívódó, szadista főhősnőről, és a gyenge pasijáról szóló gyenge, erkölcstelen animét kaptunk.

2022. máj. 4. 14:41
 3/27 anonim ***** válasza:
64%
fuuu de reg lattam mar. szerintem a ver es az eroszak vonza a fanokat. amugy ha teged ez zavar akkor ne nezd, problema megoldva
2022. máj. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%

Nézd... én a legkevésbé sem steretem (ellenben az openingje gyönyörű), eleve irtózok a brutalizástól, horrorfilmekből is csak a klasszikus stílusúakat (pl. Madarak) tudom megnézni.

De!

Ettől még nem kéne a másik műfajokat is leszólni.

Erkölcstelennek nevezni valamit? Nos... kinek mi az erkölcstelen. Aztán általában az ilyen erkölcshuszárok szoktak pát órával később lazán poreszt nézni, ahol finoman szólva is az egyik fél kiszolgáltatott, vagy az ilyenek szoktak párkapcsolaton belül félrelépni, vagy simén csak fájdalmat okozni a másiknak. Szóval nem kéne olyan hamar ítélkezni. Fel kéne nőni ahhoz, hogy bizony vannak meztelenebb és véresebb témák is. Ez van. Nem ettől lesz valaki, vagy valami erkölcstelen. Ideje lenne már levenni ezt a középkori valláskárosult szemellenzőt!

Hogy káros lenne? Akinek egy mű káros, ott nem a művel van a baj, hanem a nézőjének a pszichéjével. Ha pedig valaki nem bír valamit, joga van nem nézni. Én sem nézek kaszabolós horrort, mert tudom, hogy rám negatív hatásal lenne. No, nem úgy, hogy elkezdenék kaszabolni, már csak azért sem, mert a divatos bűnbakkereséssel ellentétben aki olyasmire adja a fejét, az nem a filmtől lesz olyan, hanem épp azért néz olyat, mert azt tervezi. Hanem azért, mert nem lenne utána jó érzésem. Így inkább nem nézem.

Ha pedig már a keresztényiséget és a megbocsátást említed: de, a keresztény eszme pont erről szól. Én sem értek vele egyet, de nem is vagyok keresztény. :-)

Az pedig, hogy valaki a környezete hatására lesz gonosz, sajnos létező jelenség. Ez nem "megindoklás", hanem egyszerűen bemutatja ezt a jelenséget is. Hogy más műfajra evezzünk: ott van például Anakin Skywalker. Alias Darth Vader. Az elsőre megjelent filmben ő volt az ősgonosz, akiről az ember azt hinné, hogy született rosszindulatú, közben meg az előzmény-trilógiából kiderült, hogy egy rendkívül jóindulatú, ambíciózus fiatalember volt, akivel többször is nagyon kegyetlenül elbánt a sors. Ez persze nem legitimizálja a tetteit, de sokkal másabb megvilágításba helyezi, mintha egy velejéig gonosz emberről beszélnénk. Attól, mert valami nem helyes, még érezhetünk vele empátiát. Az értelmetlen gyilkosság akkor sem lesz legitimizálva, de legalább megmutatja, hogy ő is egy érző lény, csak éppen - nagyobb részt a körülmények hatására - rossz útra tért.

Ugyanez kicsiben (nem feltétlenül megy el gyilkosságig) nagyon sok emberben lejátszódik. Láttál már banki ügyintézőt szemrebbenés nélkül rávenni olyan kontrukcióra, amiről tudta, hogy rossz lesz neked? Láttál már más kárán nyerészkedő embereket? Mindenhol van, aki a rossz útra tér. És nem is mindenki csak az összetört lelke miatt, hanem van, aki pusztán a nyereésgványból tapos el másokat.


"minden idők egyik legrosszab animéje"

Frászt.

Lehet neked ez a véleményed, ez ugyanolyan szubjektív vélemény, mint az, hogy ki szép, és ki nem az. Szerintem például a Platonic Heart sokkal rosszabb anime. ;-)

2022. máj. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Ez az Anakin Skywalker is egy olyan alak volt, mint Lucy. Már gyereknek is vitatható volt, hiszen a bölcsek megmondták róla, hogy nem lehet Jedi. Kèsőbb aztán gyerekeket ölt meg, ès rátámadt a mesterère is. Anakin bűneire sincs bocsánat, ahogyan Lucy-èra sem, aki brutálisan meggyilkolta egy sèrtődès miatt a legjobb barátjának a családját.


Az egèsz anime világnak a legalja ez a Lucy.

2022. máj. 4. 17:21
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
szerintem senki se mentegeti Lucyt. se Anakint
2022. máj. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Akkor meg mitől ilyen híres, mit szeretnek benne?
2022. máj. 4. 17:56
 8/27 anonim ***** válasza:
51%

Jaj hát istenem... Nem mintha nem lenne minden létező tartalmatlan, brutális horrorfilmhez szinkron.


Az embereknek tetszik hogy véres és izgalmas. Ha morális üzenetet akarsz, olvass Tolsztojt.

2022. máj. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
62%
Az Elfen Lied egy mestermű. Csak te nem érted kerdező.
2022. máj. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Akkor értsd meg velem, 9-es.
2022. máj. 4. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!