Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi okozza az Elfen Lied...

Mi okozza az Elfen Lied népszerűségét?

Figyelt kérdés

Még magyar szinkron is készült hozzá.


Holott csak egy erkölcstelen, káros anime. Lényegében a gonoszságot indokolja meg azzal, hogy valakinek nehéz gyerekkora volt. Lucy mindenkit megöl, aki az útjában van, lehet ártatlan ember is.


Ezen kívül ott van benne egy vallásos (keresztény) téveszme is, miszerint mindenkinek meg lehet bocsátani. Ez azonban nem igaz. Lucy bűne megbocsáthatatlan, amit Kouta tett, az felért egy árulással.


Az Elfen Lied minden idők egyik legrosszab animéje. Soha nem fog ilyen rossz anime készülni, ez alá már nem lehet menni.


2022. máj. 4. 14:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
74%

Mire akarsz bizonyítékot? 😀 Arra, hogy ez valami lepipálhatatlan remekmű? Ehhez hasonlót legfeljebb a 9-es válaszoló írt, a többiektől nem értem, miért várod el, hogy disszertációt írjanak neked az Elfen Liedben rejlő zsenialitásról. Szerintünk se világmegváltó alkotás, annyit állítottunk, hogy túlzásba viszed a démonizálását.

Az, hogy nem vagy hajlandó a többi animeélményedről beszámolni, azt sejteti, hogy láttál kb. 3-at életedben, és azok közül ez tetszett a legkevésbé, ezért jöttél ide rage-elni.

2022. máj. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

A kérdés meg lett válaszolva, a téma részemről lezárva.


Nem fogok anime élményekről beszélni. Többet láttam, mint három, de nem zavar, ha nem hiszed.

2022. máj. 5. 02:39
 23/27 anonim ***** válasza:
62%
kerdezo te valami nagymama koru ember vagy?? teged tenyleg meglep hogy az eroszak es a ver miatt nepszeru az elfen lied? miert lep meg?? sose lattal meg ilyet?
2022. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Nem az erőszak meg a vér miatt vetem meg az Elfen Lied-et. Korábban leírtam, mi a bajom vele.
2022. máj. 5. 12:04
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
A sok gore tartalom, meg az ilyen yandere karakterek mint Lucy eleve nagyon kedveltek. Most ez nagyon kevésnek hangozhat, de hidd el, elég ennyi.
2022. máj. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Nem tartom nagy kedvencemnek és a brutalitás tényleg eltúlzott bemutatásra került benne, ellenben te tényleg nem érted a tartalmát vagy a lelki hatását. Egyedi történetével a főszereplő egy előtörő szadista bosszúállási hajlammal megborult antihős és múltját megismerve folyamatosan változnak vele kapcsolatban saját érzéseink is. A történet sci-fi, de attól elvonatkoztatva valódi emberi életbe átültetve vannak hasonló kínzások és azokkal el lehet érni hasonló elmeborulásokat. Hány olyat hallunk, hogy iskolai bullying miatt az áldozatból lett gyilkos? Szimbólumként valóságot mutat be. Egyébként a történet mangából ered. Bár eltért az anime, de alapvetően minden a mangából jön.


35/F

márc. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 redstorm72 válasza:

Nekem a manga jobban tetszett, mint az anime. A mangában Kouta nem bocsát meg Lucynek és a végén még ő végez a lánnyal. Igaz azért, mert megszánja, hiszen akkor Lucy már csak egy végtagok nélküli szétfolyt torzó.


A népszerűségéről nem tudok sokat, de nekem tetszik az anime és a manga is. Mindenki olyan filmet néz, ami neki tetszik. Van akinek bejönnek a Star Wars filmek és vannak akiknek nem. Az egyén izlése változó. Pl. A Micimackó Vér és Méz is meghökkentő, egyedi alkotás. Ezek a dolgok felkeltik az emberek érdeklődését.

ápr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!