Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Dark animét ajánlanátok?

Dark animét ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Pl, Another, Shiki, Deadman Wonderland, valami hátborzongatót. Tulajdonképpen a sztori mindegy csak ne 4 részes legyen és ne 1000 éves :D


Köszönöm



2022. máj. 27. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Higurashi no naku koro ni (1. évad + kai, +gou , +sotsu a többi nem kapcsolódik szorosan a történethez, 26+24+24+15 rész)

Umineko no naku koro ni (26 rész)

Mnemosyne: mnemyosyne no musume-tachi (6 rész, de ~45 percesek)

Gakkougurashi (12 rész)

Yakusoku no neverland (12+11 rész)

hellsing (13 rész)

Jigoku shoujo (26+26+26+12 rész, az utolsó évad utolsó 6 része igazából csak megismétel korábbi részeket, szóval annak nincs sok értelme.)

Tenkuu shinpan (12 rész)

Happy sugar life (12 rész)


Nem tudom elég sötétek-e neked, de mindegyik horror és szerintem jók. Ha valami igazán beteget/durvát szeretnél akkor különösen ajánlom a Mnemosyne: menmosyne no musume-tachi-t, illetve a Happy Sugar Life-ot.

2022. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Corpse Party: Tortured Souls (ez mondjuk csak 4 részes, viszont 30-40 percesek és eléggé dark)

Junji Ito: Collection

Kiseijuu

Elfen Lied

Blood-C

Satsuriku no Tenshi

Danganronpa (bár ez lehet határeset)

2022. máj. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Kimetsu no yaiba - lehet, hogy ismered de, nagyon ajánlom! :)

Mahou shoujo site- egyik kedvencem, MUSZÁJ megnézned!!:D

2022. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Oh, pardon, nem tudom, hogy de, kifelejtettem a legeslegjobbat...

Wonder egg priority - nagyon aranyosnak kinéző sorozat... DE nem az. Szerintem eléggé dark viszont, rengeteg komoly dolgot dolgoz fel, pl: öngyilkosság, önkárosítás, LMBTQ, iskolai zaklatás, depresszió, identitás zavar, szexuális zaklatás és még sok minden más... Zseniális mű. Mindenképp nézd meg.

2022. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Tokyo Ghoul
2022. máj. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Számos kedvencemet megemlítettétek, egyet teszek hozzá:

kokoro connect (13rész) + kokoro connect michi random (4 rész folytatás).

Eleinte happy-nek tűnik, de nagyon nem az. Erősen lélektani. Érett és érző lélek szükségeltetik hozzá. Ha nem is pont hátborzongató, de mindenesetre igen komor és sötét hangulatú.


Made in Abyss: eleitne gyerekanimének látszik, de itt is csal a látszat. Egyre elborultabb, egyre groteszkebb, ahogy halad a történet. A 3. animemozi folytatja a sorozat első évadát. Hamarosan jön a további folytatás.


Mahou Shoujo Madoka Magica: itt is csal a látszat (micsoda szinkronicitás!), közel se tipikus mágikus lány történet, hanem filozófikus, lélektani, sötét, boszkorkányüldöző anime. És mit ad isten, ez esetben is a harmadik animemozija folytatja az első sorozat évadot.


Death Parade: túlvilági megmérettetés.


Ousama game: szadista túlélőjáték.


Btooom: taktikai túlélőjáték, kizárólag speciális bombákkal.


Még talán nyomasztó hangulatú, olykor szadista/groteszk jelenetekkel:

Psycho-Pass 1. és 2. sorozatévadok, de ez inkább lélektani akció krimi, félig-meddig emlékeztet a (hollywood-i) SE7EN-re. A harmadik évadban megrekedtem, nem kötött le.


(Mondanám még a Tenshi no Tamago-t, de az "ezeréves" klasszikus, és rövid, animemozi. Szinte nulla beszéd, dark-fantasy, enyhén borzongató.

Na meg a Serial Experiments Lain-t, kifejezetten elvont és sötét hangulatú darab, én szeretem. Bár ez már nem hátborzongató, viszont komor hangulatú.)

2022. máj. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Berserk

Goblin Slayer

2022. aug. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!