Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért mondják a Neon Genesis...

Miért mondják a Neon Genesis Evangelionra, hogy sérült ember rajzolta sérült emberekről, sérült embereknek?

Figyelt kérdés
2022. jún. 6. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy erre a kérdésre még nem jött válasz. Ezt az Eva fanok általában szép hosszú válaszban fejtik ki, amikor én látok hasonló kérdést. Talán MO-on nincs akkora kultúrája ennek az animének. Én nem fogom olyan szép részletesen lejrni, de here we go:


Mivel az alkotó - Hideaki Anno - is depresszióval küzdött, ezt kiírta magából, ahogy azt a nagy művészek és irodalmárok szokták tenni. Anno maga azt is nyilatkozta, hogy éppen azokat a részeket nem szereti az animében, ahol magára ismer. Mivel ez anime fő témája a trauma és a belső vívódás, ezért talán azok tudják legjobban megérteni és értékelni ezt, akik szintén tapasztaltak már hasonlót vagy éppen ezzel küzdenek.


Nem tudom, hogy Te már láttad-e, de amit csinál az anime, azt nagyon jól csinálja, szóval érdemes megnézni, ha még nem tetted meg. Ahogyan azt elmítettem, egy bizonyos rétegnek szól, de ha úgy érzed, hogy te is ide tartozol, akkor szerintem tetszeni fog :)

márc. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ZorPrime ***** válasza:
Az End of EVA abszolút csúcs.
márc. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!