Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » One Piece-t hogy nézzem?...

One Piece-t hogy nézzem? Állítólag a fele olyan amit nem is kéne megnézni mert felesleges, de nem tudom hogy van. Valaki?

Figyelt kérdés

2022. júl. 3. 23:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%

#9

Nem a #8-as vagyok, de...


"Arra emlékszem, hogy azokat a részeket néztem, amikor Sanji-t házasságra akarták kényszeríteni"

Tehét elkezdted nézni kb. a 700. résztől és meglepődtél, hogy nem fogott meg? :DDD

Nézd meg minden animének az utolsó részét, biztos nagyon izgalmasnak találod, amikor azt se tudod, hogy kivel mi történik. :DDD


"Én azt gondolom, egy igazán jó anime már az elején megfog, sajnos az One Piece-nél nem éreztem ezt."

Szerintem is, csak egy One Piece hosszú anime esetén az "eleje", az még simán 60-80 résznél van.

Ha egy 12 részes animéből megnézed az első részt és azt kezeled az "elejének", akkor hogy ugyanannyit láss a One Piece-ből kb. 80 részt kell megnézned.


Egyébként érdemes rákeresni a youtube-on, mindenki szkeptikusan állt hozzá, viszont a videók rendszerint úgy vannak elnevezve, hogy "a one piece fanoknak igazuk volt", leegyszerűsítve, ha megnézel X részt, akkor mindenképp élvezni fogod.

Az X részről vitázni szoktak, hogy hol kezdődik, én olyan 15 rész után már élveztem, de van aki csak 60 rész után mondja ezt.


Mellesleg a One Piece veri a Dragon Ball-t, pedig én is szeretem a DB-t és egyszer újra és néztem már.

2022. júl. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
van akinek az jön be. de ez nekem is gyanús volt. én az eleje alatt az első részeket értettem.
2022. júl. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
amikor mennek a hajón és kijön a hordóból. nekem ez urgrik be pl.
2022. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

#13

Hát igen, csak, ha megnézed a One Piece első 10 részét mondjuk, akkor az olyan, mintha egy 12 részes animének az első 3 percét néznéd meg. És bizony simán lehet, hogy az első 3 perc kevés, hogy megfogjon az anime.

2022. júl. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

#12


"Tehét elkezdted nézni kb. a 700. résztől és meglepődtél, hogy nem fogott meg? :DDD"


>Szerintem úgy a 800. rész közepétől kezdhettem el nézni, de már nem emlékszem rá. Olyan 8-10 részt néztem meg belőle, de az alapján azért körvonalazódott előttem az One Piece stílusa. Láttam, hogy a grafika jó, sok karakter van benne, nyújtják a harcokat. Értelemszerűen Sajni-t ismertem meg a legjobban, mert az a történeti szál az ő életéről szól.


"Szerintem is, csak egy One Piece hosszú anime esetén az "eleje", az még simán 60-80 résznél van."


>Nem vagyok biztos abban, hogy minden animét az elejétől kellene nézni. Én a Dragon Ball esetében például azt ajánlanám, hogy az első évadot (153 rész) hagyják ki. Felesleges szenvedni a 80-as évekbeli grafikával, plusz a történet sem olyan érdekes. Inkább azt ajánlom, hogy a Kai-val kezdjék, ahol az első rész elején a 153 részből van egy mini összefoglaló + bejátszások a Bardock speciálból (amit azóta az új Broly movie már felülírt).


"a one piece fanoknak igazuk volt"


>a One Piece fanoknak abban mindenképpen igazuk van, hogy az animéjük nem véletlenül sikeres. Nyilván nem ért volna meg 1000 részt ez a történet, ha nem lenne benne valami, szóval a szerző jól kitalálta ezt az egészet. De ez még nem jelenti azt, hogy mindenkinek bejön.


"Mellesleg a One Piece veri a Dragon Ball-t,"


>Haverom meg azt mondaná, hogy a Naruto veri a Dragon Ballt, erre ezt tudom mondani. Annak idején ő is nagy Dragon Ball fan volt, de amióta végignézte Naruto-t, meggyőződése, hogy az jobb.


Mivel sem a One Piece-t, sem a Naruto-t nem ismerem annyira, így nem tudom cáfolni a felvetéseiteket, de nem is akarom, nekem elég, hogy egyik történet sem lett a kedvencem.


Amúgy mikor külföldön jártam, bementem ott egy könyves boltba, és láttam a One Piece mangákat. Egy egész polcnak a vízszintes sorát megtöltötte. Mivel gyűjtöm a mangákat, ezért vettem belőle egy kötetet, mert a One Piece mégiscsak nagy név.


A manga nem tartalmaz fillereket, ezért gyorsabban halad a történet. És mivel olvasni jobban szeretek, ezért inkább a mangát kezdeném el, mint az animét, ha valaha úgy döntenék, hogy komolyabban érdeklődöm a One Piece iránt.

2022. júl. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
78%

Még valami:


Mikor néztem a One Piece-t, rögtön megütötte a fülem, hogy főhősnek, Monkey D. Luffy-nak ugyanaz a színésznő - Mayumi Tanaka - adja a hangját, mint aki a Dragon Ball-ban, Krilinnek. Utánanéztem, és igazam volt. :D


Érdekes volt "Krilint" ezúttal főszerepben látni. :))


#16 voltam.

2022. júl. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
szóval átugrottál 800 részt , belenéztél kb 10 részbe és eldöntötted , hogy rssz? Az Igen öcsém így még gázabb
2022. júl. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
de amúgy ennyie rővel tényleg inkább olvasd a mangát végig.
2022. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
ha valaha is érdekel majd. előrébb is tart a sztori
2022. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
80%

#16

"Olyan 8-10 részt néztem meg belőle, de az alapján azért körvonalazódott előttem az One Piece stílusa"

Nem, mivel One Piece stílusához látni kell több arc-ot minimum.

A world-building pl. fontos eleme a stílusának, amit 20 rész alatt sem feltétlenül látsz.


8-10 résznek köze nincs a One Piece stílusához.


"Nem vagyok biztos abban, hogy minden animét az elejétől kellene nézni"

Az anime a készítő műve, nem pedig a tiéd. Ha kitalálta, hogy a történet honnan induljon, akkor annak valamilyen oka van.

Ez a One Piece esetében amúgy nagyon előjön, mivel történik olyan az első 10 részben, ami fontos, de csak 500 rész múlva lesz pl. elmagyarázva.


"Én a Dragon Ball esetében például azt ajánlanám, hogy az első évadot (153 rész) hagyják ki"

Én nem, mivel jó, ahogy a Z is veri a Kai-t, mármint ha valakit a DB érdekel.


"a One Piece fanoknak abban mindenképpen igazuk van, hogy az animéjük nem véletlenül sikeres"

Nem erről beszéltem.

Hanem arról, hogy ha mindenki kivétel nélkül rendszerint úgy készít elemzést róla, hogy egy ehhez hasonló felütést használ, akkor ott több van a jónál.


"Annak idején ő is nagy Dragon Ball fan volt, de amióta végignézte Naruto-t, meggyőződése, hogy az jobb."

A manga igen, az anime nem.

A DB jó, viszont mint "első" nagyon sok hibától szenvedett. És mivel első lehet értékelni, hogy milyen minőséget hozott az akkori művekhez képest, viszont a maiakkal sajnos már nem tud versenyezni.

Ezért van egy természetes minőség javulás a kor előre haladtával. Pl. tegyük fel ,hogy 30 évvel később képkockáról képkockára ugyanazt a történetet mesélem el az adott korban található technológiákkal, az újabb mű márcsak az animációja miatt is jobb lesz.


"A manga nem tartalmaz fillereket, ezért gyorsabban halad a történet."

Ezt, ahogy mások is írták, a One Piece esetében annyira nem releváns, mivel az anime 10%-a csak filler.

Naruto esetében kb. 40%-ról beszélhetünk.

2022. júl. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!