Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Nézzem meg a Sailor Moont?

Nézzem meg a Sailor Moont?

Figyelt kérdés

Nem láttam belőle egy részt sem, viszont lehet, hogy belekezdek.


Nem vagyok oda a romantikus animékért, persze vannak kivételek pl. Lovely Complex.


A harcos jeleneteket szívesen nézem, de csak akkor, ha van a karaktereknek valamilyen háttere, jó személyisége ami megragad. Apropó... nagyon fontos számomra, hogy a karaktereknek érdekes személyiseik legyenek.


16 éves lány vagyok.



2022. júl. 18. 23:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Gyerekként szerettem,de ma már igen gagyinak tűnik. A képi világa is. Sokkal jobbak is vannak már.
2022. júl. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Igen.Mi gyerekként még a tv-ben láttunk hugommal és nagyon tetszett mindkettőnknek.Igaz hogy én 10,húgom pedig 5 éves volt,de szerintem a 16 se olyan sok,hogy ne nézhetnéd meg.
2022. júl. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom, bár én inkább a Sailor Moon Crytal-t ajánlom neked - annak ellenére, hogy pasi létemre szeretem az eredeti animét is.


A Crystal mellett szóló érvek:


- könnyen végignézhető, mert az évadok kevés részből állnak, szemben az eredetivel, ami közel 200 részes, ha jól emlékszem.

- sokkal szebb grafika, ami a 3. évadra még jobban feljavul.

- az eredeti sorozattal szemben a Crystal mangahű.

- nincs hozzá magyar szinkron, viszont az eredeti sorozat magyar szinkronja hemzseg a hibáktól (ennek ellenére én szeretem).


A Sailor Moon Crystal folytatása egyébként a

"Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie", ami egy 2 részből álló movie.

2022. júl. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
*Sailor Moon Crystal-t ajánlom neked
2022. júl. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Én meg az eredetit. Az új nagyon nem jött be.
2022. júl. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

#5


Én szeretem az eredeti Sailor Moon-t is, de a Kérdező egy Z generációs lány. És nem hinném, hogy neki a 90-es évekbeli eredetivel kellene kezdeni. Ha a Crystal megtetszik neki, lehet, kíváncsi lesz az eredetire is.


De természetesen senkit sem akarok befolyásolni, én csak adtam egy ötletet. :)


#3 voltam

2022. júl. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
jogos, a fiatalabbak nem hiszem hogy díjaznák a régit.
2022. júl. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha nézed akkor az eredeti japánt nézd meg. Nem azért mert a szinkron miatt mert én szinkronpárti vagyok. Hanem azért mert a magyar tv ben leadott változata sz@rrá van cenzúrázva.
2022. júl. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Jaaaj, az emlékezetes volt mikor rájöttem hogy a "testvérek" a tábornokok közül nem is testvérek... Tényleg jobb az eredetit nézni.
2022. júl. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#A Sailor Moon animék 4 évada a 90-es években készült el Magyarországon (az 5. évad nem kapott magyar szinkront), és azt kell mondanom, hogy hitvány munka lett. Mondom ezt úgy, hogy amúgy kedvelem a magyar változatot, én ugyanis Y generációs animés vagyok, aki annak idején még az RTL Klubbon nézte gyerekként - az a korosztály ma 30 körül van.


Francia alapból dolgoztak a Dragon Ball animékhez hasonlóan. Ezt onnan tudom, hogy az intró francia volt, és a szereplők neve is francia hangzásúnak tűnik. A kérdés számomra az, hogy vajon a francia fordítást mennyire módosították a stúdióban, mert nem biztos, hogy minden értelmetlen szöveg a franciák hibája.


Értelmetlen szöveg az, amikor egyértelműen illogikus dolgot mondanak, illetve a szándékos ferdítések:


- Haruka és Michiru ugyanis egy leszbikus pár, de Haruka amikor nincs átváltozva, férfi szinkront kapott. Megmosolyogtató, hogy mit kezdtek volna a készítők ha akkor a Sailor Moon Crystal-t készítik. Ott ugyanis Haruka megcsókolja Usagi-t (Holdtündért). Gondolom kivágták volna, miután csodálkoztak egy nagyot. :D

- Zoisite és Kunzite pedig egy meleg pár. Őket állították be a testvéreknek.


De ezeknek a ferdítéseknek az oka a korszellemben keresendő. Akkoriban az LMBT téma még tabu volt.


Érdemes lenne új szinkront készíteni legalább az első évadhoz, de erre sajnos nem fog sor kerülni.


#3 voltam.

2022. júl. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!