Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért van ennyi LGBTQ+ zászlós...

Miért van ennyi LGBTQ+ zászlós emberke MondoConon? (Főleg nők)

Figyelt kérdés
Ne essel félreértés, nincs bajom a melegekkel, szoktam BL animét is nézni, szerintem tök aranyosak a meleg nők és férfiak is, viszont nem értem, hogy egy animés rendezvényen miért kell mutogatni a szexualitásodat. Ott van a Pride, azért van az a rendezvény, hogy megmutassák a szexualitásukat. A Con nem erre van szerintem. Olyan kommenteket, hogy náci vagyok és szélsőjobbos, meg homofób ne küldjetek. Nem vagyok egyik sem, nincs bajom egyik szexualitással sem, de idegesítő, mikor mindenhol azt mutogatják. Van helye a szexualitásod kimutatásának és az szerintem nem egy animés rendezvény.t

2022. aug. 27. 19:55
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
36%

Régen egy nagyon jó közösség volt az animés közösség, csak sajnos beszivárgott ez az lmbtq ideológia, és már-már az anime és az lmbtq kéz a kézben jár...lassan széggyellem, hogy szeretem az animét és a mangát.

Remélem megoldódik ez a probléma, mert a mondocon is egy pride junior felvonulás lett

2022. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
91%
Ha elfogadod a homoszexualitással kapcsolatos dolgokat, akkor szerintem senki nem érti, hogy miért éppen a "magamutogatás" zavar egy olyan eseményen, ahol mindenki minél látványosabban, felhívóbban öltözik be valamilyen karakternek. Pláne úgy, hogy rengeteg szexualitáson alapuló anime van (úgyhogy nem igaz, amit írtál, hogy semmi köze ennek az eseménynek hozzá), amiket esetleg nem is ismersz, mert anime annyi van, mint égen a csillag. Az is elképzelhető, hogy ők ezeknek a rajongói táborát gyűjtötték, és a gyülekezés miatt kellettek a zászlók, de gondolom nem mentél oda megkérdezni. Szerintem amúgy ott a legkitűnőbb a tömegben nem a szivárványos zászló volt. Ha egy munkahelyi ünnepségen, vagy temetésen jelentek volna meg ilyen emberek oda nem illő szivárványos zászlókkal meg ruhákkal, az is más lett volna, mert vannak alkalmak, amiknél nem az önkifejezés a lényeg, vagy például egy Elvis emlékkoncertre is érdekes lenne menni Imagine Dragons zászlókkal és egyéb felszerelésekkel. De pont egy Mondoconon, ahol szárnyal a fantázia és a hobbi, az ezernyi ilyen-olyan -akár szexualitáson alapuló- animék sokasága, az önkifejezés ilyen-olyan formái, és ahol az emberek ismerkedni akarnak hasonló gondolkodású és neadjisten szexualitású egyénekkel egyszerűen nem értem meg a problémádat. Ez pont az az esemény, ahol a példaként előbb felsoroltakkal szemben mindent lehet.
2022. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Egy szexuális animéből karaktert COSPLAYELNI és egy SZEXUÁLIS IRÁNYULTSÁGOT KIFEJEZŐ zászlót, egy olyan eseményen, aminek nincs köze a szexuális irányultsághoz, nem ugyanaz.

Amúgy tetszik, hogy kiemeltem nincs a melegekkel bajom és idejöttek szidni őket, nem azért írtam ki ezt a kérdést, nincs sok értelme.

2022. aug. 29. 13:48
 24/42 anonim ***** válasza:
100%

"miért kell mutogatni a szexualitásodat"

Hol mutogatta a szexualitását, te nagyon okos? :D

Azt állítod, hogy nem mehet pl. Pride-ra, aki heteró? Kicsit se szánalmas...


"Van helye a szexualitásod kimutatásának és az szerintem nem egy animés rendezvény.t"

A zászló nem egy szexualitást jelképez. Ezt gondolni rettentő ostoba dolog.


Másrészt, nehéz olyan animét találni, amiben valamilyen szinten nincs benne a szexualitás, szóval de, egy animás rendezvényen ez pont teljesen okés lenne.

2022. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
94%

Van, olyan, aki csak amiatt hord magánál zászlót, hogy kifejezze, ő elfogadó.

De amúgy hiába beszélünk ki mit miért csinál, mert látom, csak a saját igazadat fogadod el.

2022. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
19%

"Van, olyan, aki csak amiatt hord magánál zászlót, hogy kifejezze, ő elfogadó"


Aki meg nem hord magánál zászlót, az nem elfogadó?

Ez is olyan álszent olcsó dolog.

Miért kell azzal villogni, ami alap elvárás kéne legyen?

Engem inkább ez a feltűnési viszketegség idegesít.

Le merem fogadni, hogy sok meleg is ezért nem megy a pride-ra.


Ha meleg vagy, ha hetero. Ez nem olyan dolog, amivel dicsekedni kell. Olyannal kell dicsekedni, amiért erőfeszítést tettél.


Nem azt akarom ezzel mondani, hogy senki ne vállalja fel, hogy meleg, sőt, mindenki vállalja fel, aki akarja, de ne vegyétek már egy kalap alá a pride zászlókat a bandás kitűzővel, meg pólókkal, ha már az a cél, hogy ez társadalmilag elfogadott átlag dolog kellene legyen.


Én sem járok ok nélkül magyar zászlóval romániában. Nem azért, mert bűncselekmény lenne, csak simán nem szeretném provokálni a románokat, akik lehet nem is rosszak, de kihoznám belőlük a seggfejt.

Eközben, ha rendes vagyok hozzájuk, szépen beszélek velük, lehet hogy megváltozik a véleményük a magyarokról.


A békát sem úgy főzöd meg, hogy forró vízbe dobod.

2022. aug. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
89%

#26

Ezzel több probléma is van.


"Miért kell azzal villogni, ami alap elvárás kéne legyen?"

Mert még mindig nem az. És amíg nem az, addig csak úgy terjesztheted, ha témává teszed.


"Ha meleg vagy, ha hetero. Ez nem olyan dolog, amivel dicsekedni kell."

Mármint mi? Mi itt a dolog?

És mi az, hogy dicsekszik? Ha ki mész egy tüntetésre, akkor szerinted az is dicsekvés? Egy megmozdulásnak számtalan különböző oka lehet.


"Olyannal kell dicsekedni, amiért erőfeszítést tettél."

Pl. leküzdötted a félelmed és comingout-oltál? Igen.

A félelem leküzdése az erőfeszítés.


"már az a cél, hogy ez társadalmilag elfogadott átlag dolog kellene legyen"

Úgy válik valami társadalmilag elfogadottá, hogy ezek az emberek felvállalják és ezekkel a jelképekkel járkálnak, akkor lesz elfogadott, ha bárhol bármikor találhozhatsz vele és senkit nem zavar, pl. téged.


Miért nem beszélsz arról, amikor tüntetésekre magyar zászlóval mennek ki? Vagy amikor a saját házukra raknak magyar zászlót? Ez miért nem volt téma soha sehol? A szomszéd, aki nem rak ki magyar zászlót az kevésbé magyar? Nem, akkor az egyik miért téma, miközben a másik nem.

Látod, egyszerű logikával bemutattam, hogy még a te viselkedésed is azt bizonyítja, hogy nem fogadtad el, mivel zavar.


"Én sem járok ok nélkül magyar zászlóval romániában"

Ez a hasonlat akkor működne, ha homofóbok közé mennének ilyen jelképekkel, de nem erről van szó, legalábbis, ha szeritned a magyar társadalom nem homofób.

2022. aug. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
0%
A magyar társadalom homofób,akinek nem tetszik, húzzon külföldre.
2022. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
81%

#28

Aki az EU-ban homofób akar lenni, az takarodjon szépen oroszországba.

2022. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
94%

Ez az animés/japán közeg 10-15 éve is tök elfogadó és támogató volt, csak akkor még nem éreztük úgy, hogy boszorkányüldözés zajlik egy társadalmi csoport ellen. Épp ezért szerintem tök normális, hogy a kamasz/fiatal felnőtt lányok ilyeneket hordanak. Ha úgy érzed, hogy téged, vagy számodra fontos embereket bántanak, akkor megpróbálod őket támogatni valahogy. A conon felvehetsz valami szivárványosat és ezzel egyfajta komfortos érzést keltesz az LMBTQ emberekben úgy, hogy te magad sem vagy veszélyben. Szerintem ez tök jó.


Nézd, neked nem lett rosszabb, nem lett drágább a kenyér, de lehet, hogy ott, azon a rendezvényen pár meleg srác meg lány sokkal jobban érezte magát, mint bárhol máshol. Örülj ennek és lapozz.

2022. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!