Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért van ennyi LGBTQ+ zászlós...

Miért van ennyi LGBTQ+ zászlós emberke MondoConon? (Főleg nők)

Figyelt kérdés
Ne essel félreértés, nincs bajom a melegekkel, szoktam BL animét is nézni, szerintem tök aranyosak a meleg nők és férfiak is, viszont nem értem, hogy egy animés rendezvényen miért kell mutogatni a szexualitásodat. Ott van a Pride, azért van az a rendezvény, hogy megmutassák a szexualitásukat. A Con nem erre van szerintem. Olyan kommenteket, hogy náci vagyok és szélsőjobbos, meg homofób ne küldjetek. Nem vagyok egyik sem, nincs bajom egyik szexualitással sem, de idegesítő, mikor mindenhol azt mutogatják. Van helye a szexualitásod kimutatásának és az szerintem nem egy animés rendezvény.t

2022. aug. 27. 19:55
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
100%

Szakadjon rám az ég, ha nem becsülném azt, ha valaki legyőzi a félelmét és felvállalja a másságát. Ez eddig rendben van, de ha az ember azt hangsúlyozza ki, hogy ő más és nem azt, hogy lényegében pont olyan, mint a többi ember, akkor rohadt nehezen fogja elfogadni, aki nincs hozzászokva a mássághoz.


"Úgy válik valami társadalmilag elfogadottá, hogy ezek az emberek felvállalják és ezekkel a jelképekkel járkálnak, akkor lesz elfogadott, ha bárhol bármikor találhozhatsz vele és senkit nem zavar, pl. téged."


Ezzel a mondattal amúgy nem is lenne baj, csak nem értem, hogy a jelképeket miért kellett beleerőltetni. Igen, attól lesz elfogadott valami, hogyha a társadalomnak van esélye megismerni és ennek alapvető feltétele, hogy felvállalják, de ez egy lassú folyamat.


Ne tegyünk már úgy ,mintha a pride zászló általi népszerűsítéssel akarnák meggyőzni a b*zizó ősembereket és a bántalmazókat, hogy a melegek is emberek. Nem, ez egyszerűen csak divat és nekem pont elttől áll fel a szőr a hátamon.


Az, hogy bátor vagy és felvállalod, azt jelenti, hogy a családoddal és barátaiddal szemben vállalod fel és nem azt, hogy az utcán villogsz vele.

Aki az utcán villog vele az vagy mazochista, vagy feltűnési viszketegsége van, vagy vakon követi a trendet anélkül, hogy mélyebben belegondolna, hogy miről van szó.


Ha pedig valaki csak azért hordja a zászlót, mert támogatja őket, azt továbbra is értéktelennek képmutatásnak tartom bárk bármit mond.


Aki segít az embereken az becsülendő, de ha csak a zászlót lobogtatja az pont olyan, mint amikor mindenki nyomatta az ice bucket challenge-et, mert divat volt, csak azzal már sokan nem törődtek, hogy a betegek támogatása is része a challenge-nek.

2022. nov. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek veled
2023. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!