Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Csak szerintem abszurd a...

Csak szerintem abszurd a chainsaw man anime?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam az első részét, és igaz, hogy a zenék meg a látványvilág az fenomenális. De ez az alapötlet, hogy egy láncfűrész a főszereplő annyira gagyi...nem tudom semennyire "átélni" az animét mert teljesen abszurd hogy két láncfűrész a keze meg a feje is. Egy démon nem egy láncfűrész. Hanem biológiai elem nem egy emberi találmány. Ez olyan mintha laptop ember lenne. A transformerst is ezért nem szeretem mert idegen lények kocsikká változnak. A kocsikat az emberek találták fel...

Vagy később meg lesz ez magyarázva a történetbe?



Kérem spoilermentesen válaszoljatok



2022. okt. 13. 09:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

De mit szeretnél, mi legyen megmagyarázva? Pochi, a kis láncfűrész kutyadémon átadta neki a tulajdonságait, mikor eggyé váltak. 🤷🏻‍♀️ Ennyi a magyarázat erre.


Amúgy a vibe-ja tényleg nagyon jó, szép az animáció is. Én a fűrészkutyit is elfogadtam benne. A történet háromnegyedéig élveztem is, de mikor átváltozott és elkezdett mészárolni... 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Az nekem is olyan olcsóvá tette a sorozatot.


Ha amerikai sorozat lenne, akkor megköszönném ezt a részt és keresnék mást. De így, hogy japán, horror vagy thriller, ráadásul nagyon jókat hallani róla. Így kap még esélyt, hátha a szereplőkben vagy a sztoriban van annyi, hogy megérje nézni.

2022. okt. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem tudod elfogadni egy másik univerzum lefektetett szabályait, akkor az animéket úgy teljesen mértékben felejtsd el, mivel a logikáddal kb. mindenbe bele lehet kötni.

Ez a logikád egyébként:

"Én nem tudok elképzelni egy magyarázatot rá, ezért hülyeség".


#1

Az a problémája, hogy a démon természetfeletti dolognak kellene lennie (szerinte), aminek nem kellene az embertől függnie, így nem kellene kötődniük az emberei találmányokhoz, mint pl. láncfűrész.

2022. okt. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 AlexKieninger ***** válasza:
94%
A mangában ördögöknek hívják őket, de mivel a legtöbben démonoknak nevezik most én is annak fogom. Szóval a lényeg az az hogy ebben az univerzumban, az emberek félelmei életre kelnek, a gyerekek félnek a zombiktól tessék létre jön a Zombidémon, minnél jobban félnek az adott dologtól annál erősebb a dolog démona, ezért is olyan gyenge a Zombidémon. A Démonokkal lehet szerződést/alkut kötni ha egy démonnal szerződést/alkut kötsz akkor megkapod a démon erejét, viszont ez nincs ingyen ugyanis a démon dönti el mit adj érte pl.: valamelyik testrészed? Vagy az életedből éveket? Vagy mint amit a Zombidémon csinált hogy zombivá válsz. Pochita kedves démon ezért annyit kért Denjitől hogy mutassa meg az álmait, ez volt az amiért alkut kötött vele. Egyszerű amitől félsz az létre jön, ja és nem csak az jön létre amitől az emberek félnek hanem attól is amitől az démonok félnek, mint ahogy azt is láthattad hogy a Zombidémon hogy elkezdett félni Denjitől. Igen démonok valamiért félnek Denjitől amint átalakul, ennek van egy oka, ez majd késsőbb kiderül😉 Amúgy meg a mangát ajánlom nagyon jó.
2022. okt. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Amúgy ez nagyon hasonlít a jujutsu kaisenre, de valamiért nekem ez a láncfűrész átalakulás nem adja...lehet csak egyéni preferencia de nem tetszik. Jobb lenne ha mondjuk tudna különféle gépeket csinálni mint anno a generator rex mesében. De így hogy csak egy nagy láncfűrész van a fején. Vagy jó lenne ha mondjuk olyasmi démonok lennének benne mint a narutoba vagy a devilman crybabybe, mert ez így kicsit olyan mintha lenne telefon démon és egy telefon a feje, vagy kalapács démon stb.
2022. okt. 13. 11:56
 5/22 AlexKieninger ***** válasza:
92%
3-as válaszoló vagyok. A telefontól senki se fél😂, se a kalapácsoktól, viszont a mangában és majd az animében lesznek menőn kinéző démonok is, csak majd azt kell lenyelned hogy azokkal a nagyon menő démonokkal szintén Denji fog harcolni. Elkell fogadni hogy a főhősünknek a fején egy átkozott hordozható motoros favágó eszköz van😂
2022. okt. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%

Itt az oldalon már több pozitív komment jött ezzel az animével kapcsolatban, már korábban. A múltkor ránéztem a trailer-ére, hát nekem egyszerű hentelős animének tűnik, amiben nem látok sok értelmet.

Most viszont, hogy ebből a topikból kiderült, hogy egy láncfűrész a főszereplő... hát ez számomra nagyon komolytalan.


Köszi a leírást, most már tudom, hogy ezt az animét nem szükséges néznem, inkább egy jó slice of life.

2022. okt. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az abszurd is műfaj, műfaji sajátosság. Az ne nézzen ilyesmit aki képtelen elszakadni a földtől. Vagy csak a sablonokat, az ismert dolgokat képes elfogadni.
2022. okt. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 AlexKieninger ***** válasza:
100%

„ hát nekem egyszerű hentelős animének tűnik, amiben nem látok sok értelmet ”


Hát ha így nézzük akkor a Demon Slayer, Tokyo Ghoul is csak hentelős anime ami mögött semmi sincs, ezzel könnyű dobálózni, akkor most minden anime, amiben főleg végtagokat és fejeket vágnak le mind hentelős trash anime ami mögött nincs érték? Attól még hogy ez a fő lényege lehet jó és lehet értékes üzenete mögötte amit meg kell tudni látni ugye bár, ha valaki csak a Slice of life-hoz van felnőve szellemileg akkor sajnálom. 6-os te aztán jó csőlátású vagy, ez pont ugyanolyan mint amilyen kommentet olvastam Magyaranime.hu-n itt van mit is irt a srác:

„ nem olvastam a mangáját , kövezzetek meg de nekem kb ennyi is volt ez a sorozat. A karakter nem érdekes ,a story egyáltalán nem fogott meg ,azt meg egyenesen utálom amikor a nagyrésze szépen megvan rajzolva ,a harc jelenetek meg CGI..iszonyúan kitud zökkenteni. Évről évre egyre gyengébb a felhozatal ,5-10évvel ezelőtt labdába sem rughatott volna ez a sorozat “


Hogy mi? A karakterek nem érdekesek? Ez meg miről beszél? Még csak Denjit ismertük meg, és Makima mondott 3 mondatot kb, a körülbelül 5 főszereplő és a 15-25 mellékszereplő közül még csak őket láttuk. A Story-ról semmit nem tudtok, olvasni kellene a mangát nem tudatlanul szarozni, nincs baj azzal ha nem tetszik, de ne sértegesd sima hentelős animének mert ezzel a mangát is sértegeted, ne a story-t ócsárold.

2022. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

#8

Egyébként a CGI tényleg problémás lett. Elég komoly hibák is vannak benne, amiket azért az ember elvár, hogy egy ilyen méretű stúdió ne kövessen el.

(Főleg úgy, hogy van tapasztalata CGI-jal és korábban sikerült jól összehozni.)

2022. okt. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 AlexKieninger ***** válasza:
100%
8-as vagyok, már mondtam nem azzal van bajom hogy az anime valakinek nem jön be, hanem azzal hogy a Storyval vagy benne lévő tartalommal kötegszik valaki úgy hogy nem tud róla semmit, egyetértek a CGI tényleg nevetséges volt néhány helyen az animében, de azért lehetett volna rosszabb akár mint a (The Rising of the Shield Hero vagy a 2016-os Berserk) esetében.
2022. okt. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!