Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Csak szerintem abszurd a...

Csak szerintem abszurd a chainsaw man anime?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam az első részét, és igaz, hogy a zenék meg a látványvilág az fenomenális. De ez az alapötlet, hogy egy láncfűrész a főszereplő annyira gagyi...nem tudom semennyire "átélni" az animét mert teljesen abszurd hogy két láncfűrész a keze meg a feje is. Egy démon nem egy láncfűrész. Hanem biológiai elem nem egy emberi találmány. Ez olyan mintha laptop ember lenne. A transformerst is ezért nem szeretem mert idegen lények kocsikká változnak. A kocsikat az emberek találták fel...

Vagy később meg lesz ez magyarázva a történetbe?



Kérem spoilermentesen válaszoljatok



2022. okt. 13. 09:02
1 2 3
 11/22 NTBS ***** válasza:
100%
Igen.
2022. okt. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

#10

Nyilván lehetett volna rosszabb, de azért sokkal jobb is.

2022. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
14%

#AlexKieninger


Nem vagyok csőlátású, és szeretem a Tokyo Ghoul-t sem. A volt barátnőmmel megnéztem az 1. részt, rosszul voltam tőle. Ő azért mutatta nekem, mert szerinte egy jó anime, hát szerintem nem.

Amúgy nem minden rossz, ami hentelős, pl. A Devil May Cry. De ott a főszereplő (Dante) egy normális srác volt, akinek a stílusa is nagyon menő volt.


Ellenben a "Chainsaw man"-ben egy láncfűrész a főszereplő.

Egy láncfűrész? A Resident Evil 4 videójáték egyik jellegzetessége volt a láncfűrész, a hideg kirázza az embert, amikor azzal támadták meg (ezt a jelenetet talán beteszik majd a Remake verzióba is, ami a mai grafikával nagyon ütős lesz), de itt volt értelme.


Nekem egy ilyen anime nem kelti fel az érdeklődésem. Inkább egy slice of life. Az legalább valósághűbb valamivel. Na persze ott js van elrugaszkodás a valóságtól, de messze nem olyan, mint a Chainsaw man esetében.

2022. okt. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
Még valami: én a #6-os kommentelő írtam a #13-as választ is, válaszul a #8-as kritikára.
2022. okt. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a problémám, hogy konkrétan egy láncfűrész a főszereplő...ennél már talán csak egy fúróember lenne rosszabb miért nem lehetett denjinek valami normális démon, mint a jujutsu kaisenbe. Azt hiszem volt egy anime amiben meg egy puska fejű volt a főszereplő hát arra rá se néztem. Lehet egy ilyet jól megcsinálni amúgy, pl generator rex nem tudom ismeri e itt valaki, de abban a gépi és emberi dolgokat nagyon jól összakapcsolták és jól megmagyarázták. Nem úgy hogy a fejem láncfűrész lesz meg a két kezem...
2022. okt. 13. 16:25
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"A transformerst is ezért nem szeretem mert idegen lények kocsikká változnak. A kocsikat az emberek találták fel..."


A Transzformerszben pont az a lényeg hogy adottak a szervetlen földönkívüliek, akik "jármű" alakba tudnak változni a gyorsabb haladás, repülés, stb igésze szerint. (Mint ahogy a katicabogár is felemeli a szárnyvédőjét, s kicsdapja a szárnyait, ha repülni akar) Majd az embereknél ezen földönkívüliek hatására indul el a technológiai fejlődés. Nem az autó volt előbb, hanem a transformer.

Sajnálom, hogy még ennyi se jött át, pedig azt kifejezetten gyerekeknek csinálták...

2022. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
De miért pont kamion meg kocsi alakban vannak a transzformerek? Alapból is olyanok voltak? Vagy régen dínó alakban voltak?
2022. okt. 13. 21:04
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

#17

A filmből elég egyértelműen kiderül, hogy le tudják másolni járművek alakját.

2022. okt. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"De miért pont kamion meg kocsi alakban vannak a transzformerek?"


Úgy hogy nem pont kamion és kocsi alakban vannak. A Transformers Prime-ban Megatron-nak konkrétan SOSEM volt földi alternatív alakja. Végignyomott 3 évadot és egy filmet cybertroni vadászgép alakkal. De pl az élőszereplős filmekbeni variánsának is az első részben cybertroni vadászgép volt az alternatív alakja, a 2.-ban meg cybertroni tank és vadászgép. Az Űrdongó elején is még látható Shatter és Dropkick cybertoni akapjának nyomai. Mert miután a Földre jönnek, s beolvadás gyanánt itteni alternatív módot választanak, az eredeti (robot) alakjuk is enyhén változik. A videojátékokról (WFC, FOC) meg nem is beszélek. Azok még csak nem is a Földön játszódnak, s nem is a modern időkben.


A bestia alak meg is ilyesmik kicsit problémásak. Főleg hogy ez kontinuitásonként már jobban változik. De pl ott vannak a Transformers Prime-ban a predacon-ok. Ők tulajdonképp egy másik faj, olyasmik mint a sárkányok. Amúgy a saját bolygójukon bár nem valami változatos az élővilág, vannak még egyéb robotikus lények is.

2022. okt. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 AlexKieninger ***** válasza:
100%
Apropó bestiák a Chainsaw Man-be még bestiák is lesznek
2022. okt. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!