Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Még soha bem néztem Animet,...

Még soha bem néztem Animet, de szeretném kipróbálni, szerintetek melyikkel éri meg elkezdeni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, lány

2022. dec. 27. 18:50
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Fantasy és krimi amiket leggyakrabban nezek, vagy olvasok.

Romantikusakat olvasni szoktam, nezni viszont nem igazán.

2022. dec. 27. 20:53
 12/31 anonim ***** válasza:

Mahou Tsukai no Yome

Death Note

Kurohitsuji

Death Parade

Inuyasha

Kimetsu no Yaiba

Slayers - A kis boszorkány

Overlord

Somali to Mori no Kamisama

Devil's Line

2022. dec. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
33%

Akkor a Yuukoku no Moriarty bejöhet neked. [link]


Fantasy sok jó van, nem régi a Seijo no Maryoku wa Bannou Desu, ennek romantikus beütése van. [link] elég nyugis egy darab.

A magyaranimére nem muszáj regisztrálnod hogy nézhesd az animéket, de érdemes.

2022. dec. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
92%

Szegény csaj elég elveszett lehet, mindenki ajánlott vagy 10 animét és sokan még két szót sem írtak, hogy miről szól.


Ha érdekel a krimi, akkor én egy kevésbé ismertet mondanék, de az egyik legjobbat.

Kubiki Cycle: 8 részes, szóval nem valami hosszú. A regény, ami alapján készült pedig több díjat is nyert, bestseller is volt, szóval tényleg nagyon jó.

Röviden, történik egy gyilkosság és ezután nyomoznak. Érdemes párszor megállni, mivel a néző is gondolkodhat és adott esetben ki is találhatja, hogy mi történt. Ez egy olyan mű, amin érdemes gondolkodni, mert sokkal jobb lesz tőle.


Leírás róla: [link]

2022. dec. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
80%

"Fantasy és krimi amiket leggyakrabban nezek, vagy olvasok."


Krimik:


Boku dake ga inai machi. Érzelmes, megható és megrázó krimi, kisiskolásokról szól elsősorban. Időugrós. Kezdőnek azért is jó, mert rövid,

12x20 perces.

[link]


Subete ga F ni naru: 11 részes, tudósokról szóló scifi krimi, még nem néztem végig, a közepénél tartok, egész izgi.

[link]


Zankyou no terror: 11 részes akció krimi, baromi izgalmas. Tini srácok a terroristák, de több, mint terror, lélektani drámába megy át egyre inkább. Őgynevezett szóló anime típus (original anime), se mangája, se animés foyltatása, se VN, se game, se regény (LN).

[link]


Danganronpa: ez is rövid animesorozat, 13 részes, eleinte elég sablonos, a 9.résztől van igazi fordulat, onanntól baromi jól sikerült anime, de vannak folytatás évadjai is, azokat még nem láttam.

[link]


(Itt a MAL linkeken ha olyat látsz az adatlap közepén, hogy "sequel", utána van megjelölve az anime(sori/mozi) folytatása;

prequel jelentése pedig: a megelőző évad / megelőző mozi.)

2022. dec. 28. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%
"A regény, ami alapján készült pedig több díjat is nyert, bestseller is volt, szóval tényleg nagyon jó." A szürke ötven árnyalata, meg a 365 nap is bestseller, mindkettő égetnivalóan pocsék sztori..
2022. dec. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
53%

#16

"A szürke ötven árnyalata, meg a 365 nap is bestseller, mindkettő égetnivalóan pocsék sztori.."

Csak a szürke 50 árnyalatáról a kritikusok meg is írták mi a gond vele. Itt pedig pont egy olyan műről van szó, ami a kritikusok által is jó és ezért is emeltem ki, hogy díjnyertes.

Ez pedig nem meglepő, mivel a Kubiki Cycle bizony újított és olyat mutatott, amit más mű még nem.


Szóval nem, szellemi fogyatékosnak kell lenni valakinek, hogy ne tetszen neki, ami azért igaz, mert ez olyan mű, ahol az embernek az agyát is kell használni, ami tudom, hogy a magyarok többségének nincs.

2022. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

nekem az 1. az Akagami no shiroyukihime volt, ami egy romantikus anime volt és azt szívvel ajánlom :D


de ha szeretnéd akkor te is szétnézhetsz, ezen az oldalon van rövid leírás is: [link]


itt választhatsz milyen műfaj érdekel téged.



így több mint 150 animével a hátam mögött ajánlom a One Piece-t. nem feltétlenül 1. animének de szerintem mindenképpen megéri megnézni.



de akkor pár ajánlás, hátha tetszik valamelyik + kiinduló pontnak:


akció/horror/fantasy: Tokyo Ghoul


dráma/akció: Attack on titan


akció/dráma/kaland: Vinland saga


dráma/romantikus:Sukitte Ii na yo


akció/dráma/sci-fi: 86



ha kell akkor írok szívesen, tudok még :)

ha megmondod, hogy milyen műfaj érdekel, milyen műfajú filmeket nézel akkor szívesen ajánlok még

2022. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
55%

18-as vagyok, most látom, hogy írtad!


[link] - a röviden mellette van,

hogy miről szól


Akció/dráma/kaland/fantasy: Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Akció/fantasy: Kimetsu no Yaiba

Akció/kaland/fantasy: Hunter x Hunter (2011)

Akció/fantasy: Jujutsu Kaisen

Dráma/fantasy: Violet Evergarden

Akció/comedy/fantasy: Black Clover


krimiket nem igazán szoktam nézni, és nem tudom annak számít-e ez de szerintem egy nagyon jó anime, szóval szívvel ajánlom neked:

rejtély: Yuukoku no Moriarty

2022. dec. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Canaan ***** válasza:

Szia!


Az egyik barátom ugyan abban a helyzetben volt, mint most te. Az ő nagy első animés szerelme a NANA lett. Ez magyar szinkrornos.


[link]


A sorozat nagyon komolyan és reálisan mutatja be a legtöbb mai fiatal problémáit. A szereplők különböző szemszögeiből ismerhetjük meg, hogy milyen a felnőtté válás. Osaki Nana története a karrierről és ennek nehézségeiről szól. Hogy a zeneipar hatására hogyan tud széthullani egy fiatal élete. Hachi részéről egy önállótlan személyiséget ismerünk meg, akinek az élete a szerelemről és hozzá fűzött gyerekes álmokról szól. A karakterek és személyiségük kulcsfontosságúvá válnak az animében, minél jobban halad előre a történet, annál több személyiséget ismerünk meg. A két főszereplő között már-már olyan ellentétek merülnek fel, amik a valóságban viszálykodáshoz is vezethetnének, de a két karakter rendkívüli módon kiegészíti egymást.

2022. dec. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!