Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Még soha bem néztem Animet,...

Még soha bem néztem Animet, de szeretném kipróbálni, szerintetek melyikkel éri meg elkezdeni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, lány

2022. dec. 27. 18:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
53%

"így több mint 150 animével a hátam mögött ajánlom a"


Mert hogy a mennyiség kellene, hogy hitelt adjon valaki szavának? Mert én több mint 1300 animével a hátam mögött egyedül a Vinland Sagát ajánlanám azok közül, amit te ebben a kommentedben ajánlottál (mondjuk a 86-ot nem láttam, így azt kivéve) a többit kifejezetten nem ajánlom.

2022. dec. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

#21

Én is, én is, én kb. 650-nél járok.

Egyébként attól függ, hogy valaki tudja-e, hogy hogy érdemes nézni, mivel a Tokyo Ghoul és SnK első pár évada nem rossz. ÉN csak azért nem ajánlanám, mert elég gyorsan esik a színvonal.


Amúgy azokból a 86 és Vinland Saga tényleg ajánlható. A One Piece is az lenne, csak túl hosszú ezt ajánlani. A többit meg én nem láttam.

Mondjuk az alapján, hogy miket kért egyiket se ajánlanám.

2022. dec. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

csak szeretném mondani, ez az én VÉLEMÉNYEM! úgy értettem, hogy azok közül amiket láttam ez egy kimagaslóan jó anime ezért ajánlom megnézésre! azt mondom, hogy viszonylag sok animét láttam és ezt kiemeltem, hogyha néz animéket akkor előbb-utóbb belenézhet mert megéri!! És attól, hogy neked nem tetszettek azok az animék nem mondhatod hogy neki sem fog!! akkor még nem láttam, hogy írt kategóriát és csak írtam példákat, hátha megtetszik neki vmelyik! (+írtam is hogy nem feltélen 1. animének nézze a one piece-t! vagyis ha tetszik neki akkor nyílván elkezdheti, ha nem akkor inkább kezdje rövidebbel!!!!!)

nem tudhatod kinek mi tetszik, én csak lehetőségeket mondtam!!

nyugodtan pontozzatok, de azért leértékelni valakitnek a véleményét mert neked annyira nem jöttek be azon az animék, butaság!

na de nem akarok veszekedni!

2022. dec. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
82%

"azt mondom, hogy viszonylag sok animét láttam és ezt kiemeltem"


150-et azért ne nevezzünk viszonylag soknak. Vagy legalábbis nagyon alacsonyan kell lennie annak a viszonynak hozzá. 150 címbe még a klasszikusok sem férnek bele, talán csak ha a több évadosokat egybe veszem. Ajánlhatsz az alapján, ami neked tetszett, de 150 az még nem az a szám, amire mellet lehet döngetni és szakértőt játszani, úgyhogy fölösleges kiemelni.

2022. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

miért is TE döntöd el, hogy mi a sok? egy kezdőhöz képest sok! egyébként ez az a szám ami fel lett írva de sok nem. szóval ennél láttam többet is!

"150 címbe még a klasszikusok sem férnek bele"

te sem lehetsz annyira tapasztalt ha ezt hiszed, nincs olyan sok "klasszikus" mint hiszed...pl ha bárki mást mondd hogy látott/evett/vett 150 db vmit akkor az sok??


egyébként a belekötés nagyon megy másokba szóval miért nem ajánlotok ti? én se kötnék belétek ha beírnátok a narutot de ha én írok az egyből rossz, béna, hosszú, nem tetszik, ráadásul még tapasztalatlan is vagyok, nem láttam 2 millió animét szóval kussoljak... nem értelek titetek... most tudnék nagyon csúnyákat is írni de úgyis én lennék a rossz...úgy érzem ez az animés közösség egyre szánalmasabb... senki nem fogadja el a másikat csak a belekötés megy...

remélem soha nem találkozok veletek újra, de azért az ilyen gáz, szívtelen embereknek legyen jó Újéve ha már másokét elbasszátok egy lelketlen kommentel

ennyi lenne az egész:ajánlást kért, ajánlok. nem tetszik? nem reagálsz. ennyi kéne, hogy legyen, de neeeem.. fogalmatok sincs hogy ez nekem milyen rosszul esik..

2022. dec. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
82%

"egy kezdőhöz képest sok!"


Ez kezdő szint, a hisztid miatta meg óvodás.


"egyébként ez az a szám ami fel lett írva de sok nem. szóval ennél láttam többet is!"


Eleve nem releváns az egész, ha kihagytad volna a kommentedből, vagy legalábbis nem az ajánlásod minőségének az igazolására használtad volna, megúszod a belekötést. Merthogy ez jött le belőle.


"te sem lehetsz annyira tapasztalt ha ezt hiszed, nincs olyan sok "klasszikus" mint hiszed..."


Azt ugye tudod, hogy nem csak azóta gyártanak animét, hogy egy-másfél évvel ezelőtt rátaláltál? Már csak az a része is fél évszázad a történelmének, amikor a nyugaton elkezdett népszerűvé válni. Lehet, hogy nincs 150, de simán valahol a környékén van.


"szívtelen embereknek legyen jó Újéve ha már másokét elbasszátok egy lelketlen kommentel"


Nem lesz jó életed, ha ennyi elég, hogy el legyen bäszva.

2022. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
82%

"nincs olyan sok "klasszikus" mint hiszed..."


A teljesség igénye nélkül:

1.) .hack//Sign

2.) Akira

3.) Ashita no Joe

4.) Azumanga Daiou

5.) Baccano!

6.) Bakuman. (3 évad)

7.) Black Jack

8.) Black Lagoon (2 évad+OVA)

9.) Boogiepop wa Warawanai

10.) Cardcaptor Sakura

11.) Choujikuu Yousai Macross

12.) Clannad (2 évad)

13.) Code Geass: Hangyaku no Lelouch (2 évad)

14.) Cowboy Bebop

15.) Darker than Black

16.) Death Note

17.) Dennou Coil

18.) Devilman

19.) Dragon Ball

20.) Durarara!! (4 évad)

21.) Fate/Zero (2 évad)

22.) FLCL

23.) Fullmetal Alchemist: Brotherhood

24.) Fushigi no Umi no Nadia

25.) Gankutsuou

26.) Ginga Eiyuu Densetsu

27.) Ginga Tetsudou 999

28.) Gintama (8 évad + több movie)

29.) Golden Boy

30.) Great Teacher Onizuka

31.) Gyakkyou Burai Kaiji (2 évad)

32.) Hadashi no Gen

33.) Haibane Renmei

34.) Hajime no Ippo (3 évad)

35.) Hana yori Dango

36.) Hellsing Ultimate

37.) Higurashi no Naku Koro ni

38.) Hokuto no Ken

39.) Hotaru no Haka

40.) Howl no Ugoku Shiro

41.) Hunter x Hunter

42.) Ima, Soko ni Iru Boku

43.) Initial D (5 évad)

44.) Jin-Rou

45.) JoJo no Kimyou na Bouken (6 évad)

46.) Juubee Ninpuuchou

47.) Juuni Kokuki

48.) K-On! (2 évad+movie)

49.) Kaleido Star

50.) Kara no Kyoukai (7 movie)

51.) Karigurashi no Arrietty

52.) Katanagatari

53.) Kaze no Tani no Nausicaä

54.) Kenpuu Denki Berserk

55.) Kidou Senshi Gundam (legalább az alap, 0080 Pocket no Naka no Senshou és a Dai 08 MS Shoutai)

56.) Kill la Kill

57.) Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

58.) Koukaku Kidoutai (2 évad+movie)

59.) Koukyoushihen Eureka Seven

60.) Lodoss-tou Senki

61.) Lucky☆Star

62.) Lupin III (5 évad)

63.) Maison Ikkoku

64.) Majo no Takkyuubin

65.) Mardock Scramble (3 movie)

66.) Mawaru Penguindrum

67.) Memories

68.) Monogatari Series (7 évad+3movie+6részes antológia)

69.) Mononoke

70.) Mononoke Hime

71.) Monster

72.) Mousou Dairinin

73.) Mugen no Ryvius

74.) Musekinin Kanchou Tylor

75.) Mushishi (3 évad+movie)

76.) Nana

77.) NHK ni Youkoso!

78.) Ookami Kodomo no Ame to Yuki

79.) Ookami to Koushinryou (2 évad)

80.) Panty & Stocking with Garterbelt

81.) Paprika

82.) Perfect Blue

83.) Phantom: Requiem for the Phantom

84.) Planetes

85.) Princess Tutu

86.) Psycho-Pass

87.) Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

88.) Redline

89.) Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan – Tsuioku-hen

90.) Saint Seiya

91.) Sakamichi no Apollon

92.) Sakigake!! Cromartie Koukou

93.) Samurai Champloo

94.) Sayonara Zetsubou Sensei (3 évad)

95.) Scrapped Princess

96.) Seihou Bukyou Outlaw Star

97.) Seikai no Monshou (3 évad+OVA)

98.) Seirei no Moribito

99.) Sen to Chihiro no Kamikakushi

100.) Sennen Joyuu

101.) Serial Experiments Lain

102.) Shinseiki Evangelion (+ End of Evangelion)

103.) Shoujo Kakumei Utena

104.) Slam Dunk

105.) Slayers (3 eredeti évad)

106.) Soukou Kihei Votoms

107.) Soul Eater

108.) Space Cobra

109.) Steins;Gate

110.) Summer Wars

111.) Suzumiya Haruhi no Yuuutsu (2 évad+movie)

112.) Tengen Toppa Gurren Lagann

113.) Tenkuu no Escaflowne

114.) Tenshi no Tamago

115.) Texhnolyze

116.) Toki wo Kakeru Shoujo

117.) Tokyo Godfathers

118.) Tonari no Totoro

119.) Top wo Nerae! Gunbuster

120.) Trigun

121.) Uchuu Kaizoku Captain Herlock

122.) Uchuu Senkan Yamato (2199+2202)

123.) Usagi Drop

124.) Versailles no Bara

125.) Wolf's Rain

126.) Yojouhan Shinwa Taikei

127.) Yokohama Kaidashi Kikou

128.) Yuu☆Yuu☆Hakusho


128 franchise, amie egy Myanimelist listán kicsivel több, mint 200 bejegyzés. Elés sokat le kéne húzni, hogy beleférjen a 150-be.


És ezt a listát kb. 2014-2015 környékén elvágtam, vagyis az annál újabbak nem szerepelnek rajta.

2022. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

#23

"viszonylag sok animét láttam "

Én még a 650-esre számomra sem mondom, hogy sok, mivel még én se mentem végig minden klasszikuson.


"nem tudhatod kinek mi tetszik, én csak lehetőségeket mondtam"

Egyébként de, valamilyen szinten meg lehet mondani, ezért van különböző pontszáma az animéknek. Ami 9 pont körül van az nagyobb eséllyel tetszik egy random embernek, mint ami 3 pont körül van.

Ezért ha ajánlasz, akkor nem a személyes kedvenceidet kell, hanem azokat, amik széles körben elismertek.


#25

"miért is TE döntöd el, hogy mi a sok?"

Nem ő mondja meg, inkább egyszerű matek.

Ha azt mondjuk, hogy anime csak 30 éve létezik (amivel egyébként olyan címeket is kiejtünk, mint Dragon Ball) és minden évben 4 season van, és mondjuk azt, hogy átlagban csak 3 animét nézel/season, ami elég minimum.

Akkor is 360 animéről beszélünk.


"ha bárki mást mondd hogy látott/evett/vett 150 db vmit akkor az sok??"

Kaptál 150 forintot, akkor az sok? Éltél 150 napot az sok? Futottál 150 métert az sok?


"miért nem ajánlotok ti?"

Én ajánlottam egy korábbi hozzászólásban és nem is kívántam összezavarni, hogy mondok neki 10 címet.


"ráadásul még tapasztalatlan is vagyok"

Akkor most miért játszod az okost és akarod megmondani, hogy mennyi a sok?


" azért az ilyen gáz, szívtelen"

Jah, nagyon gáz, hogy kijavítunk. Gondolom a tanárodat is szívtelen embernek hívod, mert kijavítja a hibáidat.

Nevetséges, hogy hova süllyedt ez az ország.


#26

"Lehet, hogy nincs 150, de simán valahol a környékén van."

Valószínűleg bőven több van.

Én 650-nál járok és igaz, hogy nem csak a klasszikusokat láttam, de még nekem is elég sok ismert klasszikus hiányzik.


#27

"128 franchise, amie egy Myanimelist listán kicsivel több, mint 200 bejegyzés. Elés sokat le kéne húzni, hogy beleférjen a 150-be."

Hát azért én még tudnék hozzákölteni, ha klasszikusokról beszélünk. :D

Szerintem csak franchise-zal is 150 fölé tudnánk menni.

2022. dec. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Ha krími:

- Monster: Minden élet egyenértékű - ez az elv alapvetően helyes, ugyanakkor ugyanez az, ami végül pokollá teszi a Németországban élő, de amúgy japán származású sztársebész, Tenma Kenzou életét. Egy nap ugyanis egy ikerpárt hoznak be, egy kisfiút egy lőtt sebbel (Johan), és egy sokkos állapotban lévő kislányt (Anna), nem sokkal utána pedig egy polgármestert. A felettesei, a kórház hírnevének öregbítése miatt a polgármesterhez küldik, ő viszont a lelkiismeretére hallgatva az előbb érkezett, és súlyosabb állapotban lévő kisgyereken segít. A srác megmenekül, viszont a polgármester meghal, mivel a gyengébb orvos képtelen volt őt megmenteni. Ez pedig Tenma karrierjének végét is jelenthetné, amennyiben a kórház igazgatója, és riválisai nem halnának meg váratlanul. A bűntényt nem sikerül megoldani, bár a sztárnyomozónak számító Lunge pont Tenmára gyanakszik, mivel az eset után, az új vezetőség előléptette őt a Sebészosztály vezetőjévé. Gyakorlatilag viszont 9 évig nem történik semmi, egészen addig, amíg egy rejtélyes gyilkosságsorozat kapcsán, szembe nem kerül az egykori tettessel, Johannal, a fiúval, akinek ő maga adott életet. Mikor szembesül azzal, hogy neki köszönhetően él egy kegyetlen sorozatgyilkos, összeomlik, majd megfogadja, hogy kerül, amibe kerül, rendbe fogja hozni a hibáját, és feladja addigi életét. Ezzel kezdetét veszi az országhatárokon átívelő hajsza, ahol ő Johant kergeti, míg a hatóságok - Lunge-nek köszönhetően - pedig őt. 74 részes, és méltán népszerű, és a grafikája olyan számára sem fura, aki még nem szokott hozzá az animékhez.

Fantasy:

- Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Egy alternatív világban játszodó történet, ami technológiáját tekintve kb a huszadik század elsőfele, viszont van alkímia a világban. (Többnyire), képletek segítségével varázsolnak, bár nem a semmiből, elégé kötött a mágiarendszere. Két fivér van a középpontjában, akik közül az idősebbik a karját és a lábát, a fiatalabbik meg a teljes testét vesztette el egy félre sikerült kísérlet miatt, hogy feltámasszák a halott anyjukat. A céljuk természetesen az, hogy ezeket visszaszerezzék, ám közben egy sötét összeesküvésbe keverednek, és rá kell jönniük, hogy az ország, amiben élnek, sok sötét titkot rejt. Bár shounen fight, a női karakter felhozatal is erős, és nem a fanservice miatt.

Natsume Yuujinchou - Egy szellemlátó fiúról szól, aki fiatalon elárvult, és mivel problémás gyereknek számít, egyik rokon passzolja le a másiknak, amíg el nem érkezik egy gyermektelen házaspárhoz, akik a sajátjuként nevelik őt. Bár igyekszik titkolni előttük a képességét, nincs könnyű dolga, főleg, mert a nagyija ráhagyott egy fura könyvet, amiben szellemek nevei vannak felírva, és aminek segítségével lehet is irányítani őket. Ugyanis ez iránt sok szellem érdeklődik, köztük a második számú főszereplő, Nyanko-sensei is, akivel végül egyezséget köt: ha meghal, övé a "Barátok könyve", cserébe segít neki addig visszaadni a neveit a szellemeknek. Bár látszólag a végcéljuk ellentétes egymással, mégis együttműködnek egymással, és barátság kezd kettejük közt szövődni. A felvezetés ellenére, ez inkább egy léleknyugtató, aranyos kis cucc, és inkább szól a két főszereplő kapcsolatáról, és arról, hogyan találja meg a helyét végül Natsume. :) Inkább epizódikus sorozat, és a minisztorik elégé változatosak, és inkább a japán folklórból merítenek.

Igazából még rengeteget tudnék ajánlani (a fantasy pl az én egyik kedvenc műfajom is), viszont mivel nem tudom, hogy milyen irányba tapogatozzak azonbelül, így egyelőre csak ennyit írnék.

2022. dec. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ja igen, az FMA 64, a Natsume pedig 6x13 részes (ha a specialok-at is beleszámolok), plusz a filmek!
2022. dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!