Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen oldalról tudnék megtanu...

Milyen oldalról tudnék megtanulni manga stílusban rajzolni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 7. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
youtubeon van rengeteg oktató videó. Viszont azt javaslom hogy a manga stílus előtt rajzolni tanulj meg (anatómia, pózok, perspektíva). Nem kell hű de élethűen, de azért legyen egy alapod amire ezt a stílust alkalmazod. Emellett minden mangának más a stílusa, nem baj ha kezdetben egy másik stílust másolsz, de próbáld meg a sajátodat kialakítani.
2023. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen egyébként az lenne a cél, hogy mangához hasonló stílusban rajzolnék, de azért lenne 1-2 kisebb eltérés


"youtubeon van rengeteg oktató videó"-igen de nem tudom hogy milyen sorrendben haladjak. Régebben néztem pl szemrajzolós videókat, de ugye először a testrajzolást kéne megtanulni. Szóval hogy mivel kezdjek? A perspektívát már elkezdtem, de a pózokat pl honnan lehet megtanulni? Vagy csak másolni kell minél többet, és akkor ráérez az ember?

2023. jan. 7. 16:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nézzél több videót különböző testrészek rajzolásához (ne csak egyet nézz meg, mert több módszer van, így megtanulod azt ami neked kényelmesebb) Először kezd a fej tanulásával, majd haladj lefele. Ha nagyjából meg vannak ezek, próbáld meg arányosan egyesíteni a tanultakat. Nézz anatómiai képeket, hogy a testrészek arányosak legyenek. alap, nyugalmi helyzetben rajzolj karaktereket, ezután jöhetnek a pózok és a perspektívák. az elején azt javaslom hogy használj referenciákat, képeket, fotókat, figyeld meg hogy viselkedik a test, az izomzat, különböző pózoknál amíg magadtól nem megy
2023. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sehonnan. Először tanulj meg rendesen rajzolni és csak aztán stilizáltan. Ha kihagysz lépéseket, az meg fog látszani a rajzaidon és nem fogod érteni, miért nem sikerül olyanra, amilyenre szeretnéd.
2023. jan. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 köszönöm!

#4 alapból van érzékem a rajzoláshoz, ezért kérdeztem hogy milyen 'témákat' (pl perspektíva) tanuljak meg így 0. lépésként, és hogy utána hogy álljak neki a mangának

2023. jan. 7. 18:11
 6/7 Thunderfairy ***** válasza:
Ezeket gyakorold: Kockologia, ábrázoló geometria és emberi anatomia. Élethű stilusban szigoruan. Utána állatok, növények, stb rajzolása. Ha jól megy az élethű stilus akkor hozzáveszed az anime stilust is. Az anime nem leváltja az élethű stilust hanem hozzáadodik mint második rajz technika.
2023. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2023. jan. 8. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!