Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok ezekhez hasonló...

Tudnátok ezekhez hasonló animéket ajánlani?

Figyelt kérdés

Your Name,


5 Centimaters Per Secound,


Silent voice,


Colorful,


Weathering With You,


The Garden of Words



dec. 1. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Muge?
dec. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, mivel a felsorolásodból az első kettő és az utolsó kettő ugyanazon rendező-írótól van (Shinkai Makoto), ezért nyilván érdemes a többi művével is kacérkodnod.


Pl:

Hoshi wo Ou Kodomo. (Fantasy.)


A Silent Voice mivel siket lányról szól, így más szintén fogyatékosságról szóló művek is ajánlhatóak:


Kimi ga nozomu eien (2003): sorozat, csak az 1.évadot ajánlom, és bár gyenge a grafikája, fenőttekről szóló léektani mű, elgondolkodtató.



Más:


Eve no Jikan: minisorozat, az androidoknak is van lelke? Elnyomott androidokról szóló slice of life, nem igazán scifi. A szolga androidok titokban illegális kávéházba járnak, sizntén elgondokodtató, társadalomkritikus mű.


Az "5cm per second" analógiájára:


Toki wo kakeru shoujo (98 perces animemozi)


valamint:


Hotarubi no nori e (45 perces animemozi).


valamint:


Hinata no Aoshigure (18 perces rövidfilm, megható, kisiskolás szerelemről, dallamos, fülbemászó dalbetéttel a végén).


Ao Haru Ride: gyengéd kamasszerelem, rágódásokkal. (Most ment le ebből az animesorozatból egy live action sorozat is, évekkel ezelőt meg egy live action mozi változat.)



Ghibli studio és Miyazaki Hayao? Biztos ismeresz több művet is tőlük, pl Chihiro szellemországban? Klasszikusok.



Talán tetszene neked továbbá az alábbi animemozi is, bár ez inkább gyerekeknek van, de felnpttként is élveztem:


Momo e no tegami (120 perces).


valamint:


Sakurasou no pet na kanojo (sorozat, renittens, a társadalmi normákból kilógó kamasz diákok részére fennálló kollégiumról, felnőtt nevelőkkel, némi szerelemről, de alapvetően a baráti társaság baráti életéről szól, vígjáték színezettel, szeretetteli figurákkal).



...esetleg még:


Tokyo Godfathers (Hajléktalan nők és férfiak elhagyott csecsemőre bukkannak karácsonykor és felnevelik).


Gake no ue no Ponyo (101 perces animemozi, Ghibli / Miyazaki).

dec. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ryuu to Sobakasu no Hime

Josee to Tora to Sakana-tachi

Summer Wars

Ookami Kodomo no Ame to Yuki


Itt van pár példa.

dec. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én ezekből csak kettőt láttam, de nekem tetszett még a: snow white with the red hair, fruits basket, akatsuki no yona (ezek mind sorozatok, de ha szereted a sírós "filmeket" akkor tudom ajánlani a xx. Századi lányt. Garantáltan sírós (kdráma)
dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Relife
dec. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hotarubi no mori e talán
dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

romantic killer 100/100!


az egyik kedvenc animem a mai napig

dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!