Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Kezdésnek milyen animével...

Kezdésnek milyen animével kezdjem?

Figyelt kérdés

Sosem néztem még animét, de elszeretném kezdeni.

Leginkább olyan érdekel, amiben van dráma, mély érzelmek. Lehet rajta sírni esetenként, romantikus. Szóval ilyen szenvedélyes, drámai amit át lehet élni.



febr. 27. 17:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
Shigatsu wa kimi no uso
febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%
Shigatsu wa kimi no uso az egyik legrosszabb anime amit valaha láttam
febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
46%
2, miért?
febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
57%
Én ezt ajánlom: Kimi no Na wa.
febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%

A Shigatsu wa Kimi no Uso nem egy rossz ajánlat. Bepróbálkozhatsz azzal.

Én személy szerint a Violet Evergarden-t javasolnám, ha annyira a dráma érdekel.

febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
54%

Én az ironikus Death Note-al kezdtem, bár lehet, hogy kezdésnek nem annyira jó,meg nem is igazán romantikus de érzelmek vannak benne, de én azzal kezdtem.

Van sok másik is, pl Made in Abyss, bár ezek mind más kategóriák, ez se egy romantikus történet,de a helyszín, és a történet is tetszik.

Sokan mondják az AOT-ot is,de az tényleg erős kezdés.Viszont jó a története, helyenként vicces,de többnyire komoly.

A death note al egy időpontban jött még a JJBA, első évad kimondottan sz@r,a másodikat már szerettem,a harmadik-hatodik part mind nagyon tetszett, karakterek,a design,a story, és persze nagyon mélyen lelken tipor, gyenge spoiler: szinte minden rész más karakterekkel van tele "kicserélődnek" de sokan "megmaradnak".

Viszont a jojo engem annyira beszippantott, hogy nem is néztem animét utánna két évig (amikor még csak a part 4ig volt meganimálva).

Romantikus animéket nem nagyon tudok, de ezek mind akciódúsak,és érzelmesek.

A Death Note izgatottá tett mindig, a Made in Abyss erős kérdések sorozatát döfte belém majd igencsak fájdalmas, vagy éppen kellemes válaszok érkeztek rá...

Szóval egy szó mint száz, rengeteg szuper anime van, mindenki talál ízlésének megfelelőt, de kimondottan kezdő animét nem tudok ajánlani, hiába nézek már vagy 6 éve.A fent említett válaszok közül a kettes nem releváns, szerintem teljesen jó anime.

febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu

3-gatsu no Lion

febr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
76%

Nana

Mushikaburi-hime

Oniisama e (régi és kicsit megjelenik benne a leszbikusság)

Versailles no Bara (régi)

febr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
35%

Violet Evergarden

https://www.youtube.com/watch?v=LFVKmVTAHpk


Az anime világában épp egy háború zajlik, Violet-et a hadsereg pedig egy érzelemmentes gyilkológépként használja. Egyedül egy őrnagy tekint rá emberként, ő ad neki nevet, megtanítja írni-olvasni és a lehetőségekhez képest igyekszik megvédeni, már amennyire a harci körülmények engedik. Az utolsó, győztes csatában Violet súlyosan megsebesül, elveszíti karjait (amiket fém protézisekkel pótolnak) az őrnagy pedig megkapja az "ütközetben eltűnt" státuszt. Violet a kórházban lábadozik, belép hozzá egy volt ezredes, az őrnagy egyik barátja, aki az ígéretét jött beteljesíteni: ha bármi történik vele, ő viseli gondját onnantól a lánynak. Az ezredes már leszerelt, civil életet él és egy postaszolgálatot működtet, ide veszi fel a lányt mint kézbesítő, de szállást is ad neki az egyik üres emeleti szobában. De Violet emlékíró akar lenni. Emlékíró: az anime világában magas az írástudatlanok aránya, valamint sokan nem csak levelet adnak fel a postán, hanem meg is íratják, függetlenül attól, hogy tud-e írni-olvasni. Az emlékíró sokkal szebben, pontosabban tudja papírra vetni megbízója érzelmeit, gondolatait. De Violet nem ilyen. Neki fogalma sincs az emberi érzelmekről, nem érti ezeket a dolgokat, nyers, katonai modorban kommunikál, első levelei inkább tűnnek katonai jelentésnek, mint érzelmes irományoknak. Ebben hajthatatlan, mert tudni akarja, mi a jelentése az őrnagy utolsó szavainak: "szeretlek". Emlékírónak az áll, aki ezzel pontosan tisztában van, nem pedig azért, hogy megtanulja, mit jelent, de a főnöke és befogadója engedélyezi, hogy emlékíró legyen. Innen indul el Violet különleges utazása.


Az anime gyakorlatilag Violet érzelmi karakterfejlődéséről szól, megbízatásain, mások érzelmein keresztül tapasztalja meg, mit jelent a szerelem, a testvéri szeretet, a hála, a boldogság, a düh, a gyász feldolgozása, stb, emiatt az epizódok mindig tele vannak érzelmekkel. Ha azt az érzést keresed, mikor feszül a torkod a gombóctól, könnyes a szemed, itt megtalálod. Az anime 13 részes, részenként 24 perces, van egy speciális epizód ezután, ami kicsit hosszabb (30+ perces) ahol Violet a legnehezebb megbízatását kapja. Ezután van még egy film, a Violet Evergarden Gaiden (2019) és van a Violet Evergarden: A film (2020), ez 120 perces. Netflix-en fent van, magyar felirattal is.

febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%
Úgy kíváncsiságból. Aki lepontoz mindenkit, az mit ajánl és mit nem azt, amiket lepontozott?
febr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!